Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/157 anonim ***** válasza:
94%

"Izraelben nem giccses pogány szobrokat hordtak össze, hanem Isten parancsára készültek el a kerubok"


Bizonyára tévedsz, mert nem készíthetsz faragott szobrot sem arról ami az égben, ami a földön, ami a vízben vagy ami az alvilágban van. A kerubok az égben vannak Isten közelében, nem lehet róluk szobrot készíteni. Ez egy pogány szokás, amit a zsidók egyiptomból hozhattak magukkal, mint az aranyborjú. Szégyen hogy így megszentségtelenítették a legszentebb helyet. Sőt még a frigyládát is szobrokkal merték díszíteni! Gyalázat. Ezen felül vannak olyan szekták, ahol egy időben dávidcsillagos zászlókkal díszítették ki az istentiszteleti termet. Milyen pogány szokás ezen szimbólumok használata. Afrikai pogány törzsekben volt a sámán sátra csillagos lepedőkkel díszítve.

2018. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/157 anonim ***** válasza:
0%

67+67.Az Ószövetségben és az Újszövetségben,nem élég tanítás van a szobrokkal kapcsolatban?

Pontosan megemlitetted,hogy semmihez hasonlot ne csináljunk és ne használjuk ne imádjuk.

Ezzel szembe állítjátok,hogy a régiek használták.


Miért mint a rosszcsont gyermekek találgattok,hogy ezek itt igy meg ugy használták ezt meg azt a bálványnak mondott dolgokat.


Aztán jössz azal,hogy a szobron keresztül Istenhez fohászkodsz.

Hol ir az Isten szava,hogy igy kell tenni?Sehol!


De azt és hasonlókat ir,hogy "Nem osztom meg dicsőségemet senkivel"


Jézus és az apostolok az egész Újszövetségen keresztül,leborultak képek,szobrok,emberek,angyalok előtt és azon keresztül imádták Istent?

Nem!


Akkor most minn is vitázunk?

Egy szobor sem közvetitt,de akadályoz az imádatban.


Mégis ha én a hegyekbe vagyok és nincs amin keresztül(szobor)imádkozzak nem halgat meg Isten,vagy egy ágyhoz kötött beteget aholnem fér hozzá a szoborhoz?


Kedves fórum társaim miért tévelyegtek?

A vallásért?

A vallás nem fog megmenteni!


Jézus azt mondta,hogy:"Az Atyát nem Jeruzsálemben sem ama hegyen imádják.Mert az Atyát szellemben és igazságban imádják,mert ilyeneket keres imádoiul"


Akkor ha Jézus azt mondja,hogy" Az Atya és emberek közt Jézus Krisztus a közvetítő".Miért keresünk más közbenjárot?

2018. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/157 anonim ***** válasza:
100%
#92, szerintem olvass apostoli atyákat, aztán visszatérünk rá. Ennek így semmi értelme.
2018. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/157 anonim ***** válasza:
0%

93.Olyan vállásos atyákrol nem szeretnék olvasni akik Krisztus után 100-tol errefelé születtek,mert azoknak túlnyomórészük hozták a szakadást ránk.

Megszüntették a Krisztusi folytonosságo,beiktatva lényegtelen káros gyakorlatot ami kiszorította a tiszta Istenszerinti gyakorlatot,imádatot.

Lényegesnek tartom,csak a biblia olvasását,pontos értelmezését és a megirtak gyakorllatba ültetését.

Aki különböző emberektől olvasgat nem lessz ideje a biblia kristálytiszta olvasására.


Tavábbá a vallásban író személyek is tökéletlenek és nem Krisztusok nem apostolok,csak az ők szájizik szerint azok.A vallás amiért apostolnak nevezi azért nem aposztolok,csak a szakadás létrehozói.

Azok az utolsó és Krisztus apostolai akire János a kezét rátette.A többi olyan ember akik ha őszinték voltak is de a szellem ajándékával nem rendelkeztek.

Akik pedig nem rendelkeztek vele önjelölt vagy ember csoportok jelölték hiteltelenül.

2018. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/157 anonim ***** válasza:
100%
#94, szóval ami Kr. u 100 után történt, az téged nem érdekel? Nagyon kis vicces vagy te, ugyanis a Bibliát is jóval 100 után kanonizálták az általad oly megvetett katolikus püspökök, a kanonizáció véglegesítése a 386-os római zsinaton történt meg.
2018. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/157 anonim ***** válasza:
0%

95."A kanonizáció 386-ban történt meg"

Igen a Katolikus vallás szerint,de nem csak ők kanonizálták.

A Katolikus vallás is csak 93-ig kanonizálta a bibliában megirtakat,mert János ekkor tette le a tollat,függetlenül,hogy mikor kanonizált.Ugy,hogy én nem vagyok "vicces",ha annyit késett az ő dolga de előtte már kanonizálva volt másoktól is.

"Altalad megvetett Katolikus vallás"

Nincs igazad mert minden tantételt megvetek aminek nincs alapja a bibliában függetlenül melyik az a vallás.Továbbá azt a részét a tantételnek amely a biblián alapszik azt nyuktázom,bármelyik vallásban.

2018. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/157 anonim ***** válasza:
100%

#96 látom nem igazán érted, vagy nem akarod érteni.


Nem, a kánon nem lehetett kész Kru. 96-ban, ugyanis a második században nagyon sok irat keletkezett, ezekről el kellett dönteni, hogy isteni ihletettségűek-e, de például a Jelenések könyve is vitatott volt.


"Igen a Katolikus vallás szerint,de nem csak ők kanonizálták."

Miért, kik kanonizálták még? Az ókorban. A zsidókon kívül, merthogy ők kanonizálták az ószövetségi könyveket. De kik kanonizáltak még az első századokban? Mert más keresztény felekezet nem volt még, csak a katolikus.


Szóval, ja, a Bibliát a csúnya, bálványimádó katolikus egyháznak köszónheted, csak hát nyilván, ezt ciki lenne bevallani. :)


Ja, és ha tőlem idézel, légyszi tedd azt pontosan. Én nem álítottam olyat, hogy a kanonizáció 386-ban történt meg, azt állítottam, hogy ekkor véglegesítették a kánont. :)

2018. jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/157 anonim ***** válasza:
0%

97."Szoval,ja,a Bibliát a csunya,bálványimádó katolikus egyháznak köszönheted,csak hát nyilván ezt ciki lenne bevallani"


Az akkori Katolikus kanonozálás és fordítás még tartotta részben a szinvonalat,amig szükséges nem volt a háromság tanát megvédeni pld.és mást.

Ezután jött a revidálás és fordítás csúsztatás és a tömérdek lábjegyzet ami a biblia értelmének egyrészét más fényben világította meg,hogy vele a tévtantételt megmagyarázzák.


Nagy a dicsekvés, a kanonizálással a görög pontosabb és ezért hitelesebb is.Éppen ezért már a forditok a bibliát régen a görögből veszik és ha nem görögből volt forditva azszerint revideálják,nem pedig a tantételre alakított Bibliából.


Ugy,hogy ne legyél büszke rá.


A Katolikusok által kanonizált biblia ,majdnem,hogy rendben volt a mai forditáshoz képest,de legalább ugy kelett volna hagyni.

2018. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/157 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel szembe állítjátok,hogy a régiek használták."


Nem, ezt a hozzád hasonló %-os állította. Én pont azt mondtam, hogy ha felépítik a 3. templomot, odamegyek és lehetőségeimhez mértem igyekszem majd lerombolni a kerub szobrokat. Persze lehet megpróbálnak majd megállítani, de igyekszem. Ha a frigyláda előkerülne, arról is megpróbálnám letörni az aranyból készült szobrokat. Megszentségteneítik az ilyen pogány dolgokkal, mind a legszentebb szentélyt, mind a frigyládát.

2018. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/157 anonim ***** válasza:
0%

99.Nagyon beszükült látásod van,ha a valóságot kell nézni.

Amikor Isten az Ószövetségben kiadott egy parancst a szövetségládára,kivonulásra,és a sok törvényre az szent volt ,mekkor is ha a próféták keresztül közvetítette.

Ugy,hogy ezt a tévtanitással és az önjelölt mai tettekkel és profétákkal ne keverd össze,mert azok a "mi tanitásunkra irattak meg".

Csak az a különbség,hogy akkor amit Isten mondott azt csinálták.Most azt csináltok amit nem mond.

2018. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!