Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/157 anonim ***** válasza:
82%
El vagy tévedve, rossz kérdésnél reagáltál. Ez a purgatoriumról szól, nem a Szentháromságról.
2018. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/157 anonim ***** válasza:
0%

151.Sajajnos, hogy a purgatorium a Szentháromság tantètelèben van,ami azt jelenti, hogy a Szentháromság ès a purgatorium,kèz a kèzben jarnak.

De a Szentháromságnak százzával vannak ilyen gyermekmese válfajai tanításai amik az őszinte de laikus embereket fèlrevezeti,ha már a Szentháromságnak terjesztői nem üdvözülnek,akkor az őszinte emberek se üdvözüljenek.

Sátánnak ez a legjobb taktikaja a paráznaság után.

Ha a biblia írna akkor nyuktáznám de az egèsz tantètel hamis,nèlkülözi az Isten szavát.

2018. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/157 anonim ***** válasza:
0%

135.Purgatoriumot nem tanácsos összekeverni Jézu és az apostolok munkájával, mert évszázadokkal utána fejlődött ki. Ugyan úgy mint a Katolikus vallásban Szent Antal imádat, letérdelve a szobra elé kérvén segítségét. E helyet nem lehetne az Atyátol kérni a segítségét, aki megigértem a Fia által, hogy amit kértek és szűkségetek van rá megkapjátok.

Antal ígért ijet?

Ha mégis, akkor Jézus miért nem beszélt ezekről?

Én megmondom:halott emberhez és a halottakért bűn imádkozni.

2019. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/157 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, mondd, hogy trollkodsz, légyszi. :D


Pont ezeket a tevhiteket magyaráztuk meg itt 16 oldalon keresztül, olvass már vissza, nem imádjuk Szent Antalt, meg semmi ilyesmi, nem tudom, ezt nektek hol tanítják rólunk, de elég vicces. :D

2019. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/157 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, abban éltem és tudom.

Mikor jöttem ki édesanyámmal mentűnk az Antalhoz, elmondott egy segítséget kérő imát és pénzt dobott a szobor előtt lévő ládába.

A purgatoriumot tanította hittan órán a volt papunk.

Úgy, hogy tagadni lehet de hiába.

2019. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/157 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a purgatóriumot tanította, mivel valóban ez a katolikus tanítas nem tagadom, ezt a tanítást elég megalapozottnak érzem. :)


Az meg, hogy anyukád a népi vallásosság sajátos vadhajtasain keresztül, már más tészta, nem feltétlenül a katolikus tanítás. De az is lehet, csak te értetted félre. Az, hogy a szobor előtt térdelt, még nem jelenti, hogy a szobornak térdelt, hanem Istenhez imádkozott. A szenteknek mi a közbenjárasát kérjük, azt, hogy imádkozzanak értünk. Szent Antalt (sem semelyik másik szentet) nem imádjuk, csupán csak tiszteljük, mint kivételes keresztény embereket, akik a krisztusi tanítás útján jártak, és kérhetjük őket, hogy imádkozzanak értünk/velünk Istenhez. :)

2019. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/157 anonim ***** válasza:
0%

"a szenteket nem imádjuk, hanem tiszteljük".

Minél több szentnek nevezett embert tisztelsz, annál jobban szorul ki Isten az életedből(idődből).

Szentnek valakit nevezni lehet,de emberi megállapitás. És ahogy fentebb írtam, Jézus hol mondta, hogy halott emberekhez (emberekért) kell imádkozni.

Jézus azt mondta ez bün.

2019. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!