Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/157 anonim ***** válasza:
0%

78.Mi az,hogy helytelen dátum:


Ird be a Googlebe a következőt,amit már irtam és ott van a dátum.

. Users.atw.hu/elizeus/eretnekségek.html



Továbbá a másik téma a Mária imádat.

Mégis mi az?

Azt mondod,hogy azon Jézust imádod és rolla van szó.

Akkor mégis mi az,hogy Mária címmel vannak az ünnepek?

Miért vezeted félre az olvasót?

Miért nem irja a Mária ünnepek helyett,hogy Jézus ünnepe?


Azért mert olyan a felelet mint a Szentháromságban,hol egy isten van hol három.

Ezzel viszed be az olvasót a megtévesztés sürüjébe.


Máté.4:10.Jézus ezt mondja."Az Atyát a te Istenedet imádd és csak egyedül neki végezz szent szolgálatot".

2018. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/157 anonim ***** válasza:
100%

Ott van egy rahedli dátum, amire mondtam, hogy nem igaz. Miért ragaszkodsz egy nyílvánvalóan hamis dátumhoz? A forrás pedig nem egy ingyenes tárhelyre feltöltött html oldal, ennyi erővel én is bármi ökörséget feltehetek a netre, hogy majd arra hivatkozzak. Nem kell hozzá se sok ész, se sok készség.


A hozzászólsáod többi felét meg nem tudom, hogy miért nekem célzod, azokat nem én írtam.

2018. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/157 anonim ***** válasza:
0%

82.Én nem értelek,amit én kinéztem dátumot azt ne higyem ,de azt nyuktázzam amit te mondasz.

És akkor amikor a tantételeid tele vannak kétes és hamis kijelentésekkel.

2018. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/157 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem azt hiszel amit akarsz, én azt mondtam, hogy mutass rá valódi történelmi forrást. Talán nem tudod értelmezni, hogy ez mit jelent? Egy olyan oldal se nem forrás, se nem történelmi, ahol megannyi baromságot összehordanak, hogy a felén max röhögni tud az ember.
2018. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/157 anonim ***** válasza:
0%

84.Azt az oldalt,ha le ellenőrzöd az egész dátum talál,akkor mégis az az egy ne lenne igaz.

Még csak azért is,hogy a New Catholik is ezt a dátumot tartja.

De a dátum nem anyira fáj neked minthogy a szobanforgó oldalon van egy rakás eretnekség aminek te sem örülsz,amit szégyelsz és igy próbálsz hárítani.

Már irtam,amit teszünk azt nem szégyeljük,de ha igen akkor nem tesszük.

2018. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/157 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként megnéztem az oldaladat. Ennek fényében még érdekesebbek a hozzászólásaid. Például a #48-as hozzászólásodban a Szentháromságot eretnekségnek tartod, amit Péter apostol nem tanított. Ezzel szemben a linkelt oldalad szerint mind Krisztus, mind a Szentlélek Isten és a Szentháromság része.


Bár ebben a kedvenc oldaladnak igaza van, ezért minden légbőlkapott hülyeségét nem fogadom el. A kronológiához egyetlen egy forrást nem adott, csak ex cathedra kijelent. Ráadásul sok esetben hülyeséget. Mert vagy az időpont nem stimmel, vagy maga az állítás hamis.

2018. jún. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/157 anonim ***** válasza:
0%

86.Abban a linkben amit én bejegyeztem a szentháromságrol nics szó.Ismét a link erejét gyengited.


Ime a link: users.atw.hu/elizeus/eretnekségek.html

A cim a linkben: "Katolikus Egyház eretnekségeinek(tévtanitásainak,és eretnek gyakorlatainak)kialakulása időrendi sorrendben".


Én ezt a címet adtam de ebben szentháromságrol szó nincs.


Ismét terelsz.

2018. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/157 anonim ***** válasza:
94%
Lehet nem tűnt még fel, de van alul egy link, hogy vissza a főoldalra. Próbáld meg azt használni...
2018. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/157 anonim ***** válasza:
0%

Szobrokat öltöztetni butaság. Pogány szokás, latin amerikai szint. Szobrokhoz beszélni is nagy butaság. Én már láttam (sajnos) katolikus vallású embert szoborhoz vagy Mária képhez beszélni (egy szokásos giccses, glóriás kép volt). Mondhatjuk persze úgy is, hogy imádkozott és közben a szobrot vagy képet nézte, vagy öltöztette, vagy csókolgatta, simogatta. Ezek szerintem butaságok, pogány szokások. A katolikus vallás rengeteg pogány elemet vett fel, az egyik a sok közül pl. a szoboröltöztetés, szobor csókolgatás, ezek Isten szemében is eretnekségek, nem véletlenül inspirálta Isten Luther Márton szerzetest, hogy ezeket a pogány szokásokat változtassa meg.


Izraelben nem giccses pogány szobrokat hordtak össze, hanem Isten parancsára készültek el a kerubok, a hétágú gyertyatartó, réz mosó medencék, stb. a Templomban. A zsinagógák nincsenek tele gagyi öltöztetős kis Mózes szobrokkal, és a rabbik házas emberek, csak hogy pár különbséget említsek.


A római katolikus vallás egy pogány elemekkel átszőtt, nyomokban keresztény elemeket tartalmazó vallás, ami a középkorból maradt ránk, a pápák nem Péter apostol, hanem Nagy Konstantinusz utódai. Péter apostolnak nem volt bohóc ruhája.

2018. jún. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/157 anonim ***** válasza:
100%

"Szobrokat öltöztetni butaság. Pogány szokás, latin amerikai szint. "

Miért lenne butaság? És milyen az a latin amerikai szint?


"Szobrokhoz beszélni is nagy butaság. Én már láttam (sajnos) katolikus vallású embert szoborhoz vagy Mária képhez beszélni (egy szokásos giccses, glóriás kép volt). Mondhatjuk persze úgy is, hogy imádkozott és közben a szobrot vagy képet nézte, vagy öltöztette, vagy csókolgatta, simogatta. Ezek szerintem butaságok, pogány szokások. "

A népi vallásosságban akadhatnak túlzások, ha olyat látsz, ami ellenkezik a katolikus hittel, jelezd a plébánosnak.


"A katolikus vallás rengeteg pogány elemet vett fel, az egyik a sok közül pl. a szoboröltöztetés, szobor csókolgatás, ezek Isten szemében is eretnekségek, nem véletlenül inspirálta Isten Luther Márton szerzetest, hogy ezeket a pogány szokásokat változtassa meg."

A szoborcsókolgatás nem is divat nálunk, az ortodoxokra sokkal inkább jellemző, hogy ikonokat csókolnak, ám ez nem annak a képnek szól, hanem annak, akit ábrázol.

Luther Mártonnak pedig semmi problémája nem volt a képekkel, szobrokkal. Nem tudom, rémlik-e az a jelenet a Luther című filmből, amikor a fanatikus protestánsok szétverik a templomot, majd Luther elszörnyedve nézi, hogy mit tettek Isten házával, és visszateszi a kissé megrongálódott feszületet az oltárra.



"Izraelben nem giccses pogány szobrokat hordtak össze, hanem Isten parancsára készültek el a kerubok, a hétágú gyertyatartó, réz mosó medencék, stb. a Templomban. A zsinagógák nincsenek tele gagyi öltöztetős kis Mózes szobrokkal, és a rabbik házas emberek, csak hogy pár különbséget említsek."

Nálunk sincsenek giccses pogány szobrok. A templomainkban lévő szobrok nem pogány alakokat ábrázolnak, hanem Jézust, Máriát és a szenteket.

A katolikus egyház pedig 24 részegyházból áll, és egyedül a római rítusban van kötelező cölibátus, de a cölibátus kérdése egy bármikor megváltoztatható egyházfegyelmi kérdés.


"A római katolikus vallás egy pogány elemekkel átszőtt, nyomokban keresztény elemeket tartalmazó vallás, ami a középkorból maradt ránk, a pápák nem Péter apostol, hanem Nagy Konstantinusz utódai. Péter apostolnak nem volt bohóc ruhája."

A pápák Róma püspökei. Püspökök meg az egyház kezdetétől voltak. Az a római püspök, akire elsőként a pápa megnevezést használták, Szent Marcellinusz volt, ő 304-ben meghalt, I. Constantinus meg 306-ban lett császár. Szóval a pápák nem lehetnek az ő utódai, már csak azért sem, mert őt még egy csomó császar követte a trónon.

Ja, és egyik pápa sem hord, vagy hordott bohócruhát soha.

2018. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!