Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e még valami a Biblián...

Van-e még valami a Biblián kívül, amiből az következik, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
A feltámadott Jézussal találkozott egy olyan ember is, aki Jézus életében nem volt tanítványa. Sőt halála után maga üldözte a keresztényeket! Zsidó farizeus háttérrel, Saulnak (Pál apostol) egyáltalán nem állt "érdekében" hinni Jézus feltámadásában. Csakhogy, saját maga találkozott vele a damaszkuszi úton.
2018. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

Jézus feltámadásával kapcsolatban a tizenkét apostolból tizenegy a vértanúságot is vállalta szemtanúságának bizonyítása áraként (János száműzetésben halt meg; az áruló Júdás helyére pedig Mátyást választották apostolnak). Ki adná életét egy hazugságért?


Az Újszövetség ezen felül több mint ötszáz szemtanú tanúságtételére hivatkozik közvetve.


Fontos megjegyezni, hogy Jézus kritikusai és követői is egyetértenek abban, hogy a sír üres volt és a test hiányzott onnan. (A sírbolt bejárata nehéz kővel volt eltorlaszolva, és római katonák őrizték.)


Nem csak egy üres sír. A tanítványokat önmagában nem az üres sír győzte meg arról, hogy Jézus tényleg feltámadt a halálból, él és ő Isten. Ami meggyőzte őket, az a számos alkalom, amikor Jézus megjelent személyesen, testben, majd például evett és beszélgetett velük.


Lukács, az egyik evangélista ezt mondja Jézusról: „sok bizonyítékkal meg is mutatta ezeknek, hogy ő él, amikor negyven napon át megjelent előttük, és beszélt az Isten országa dolgairól.”

2018. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

"A bolygókon pedig nem szokott élet keletkezni. A föld az egyetlen bolygó, ahol bizonyítottan élet van"

Ez azért elég merész kijelenteni, hisz ezt egyelőre vizsgálni se nagyon tudjuk, még a Naprendszer bolygói se nagyon vannak elérgető távolságban. Eddig csak a Marsig jutottunk, de az meg pont nem egy ideális környezet az élet szempontjából.

Egyes Holdak jóval esélyesebbek lehetnek, mint például az Európa, de az még évtizedekbe telhet, mire kiderítjük, tényleg van-e ott élet.


Mindenesetre annyit biztosan tudunk hogy a szerves molekulák elég jó önszervező képességekkel rendelkeznek, tehát nem kell tudatosan legózni velük, magától is kialakul egy fehére például, megfelelő környezetben.


50%-os, örülök hogy ilyen lelkes vagy, de a Biblia nem lesz hitelesebb a Bibliával bizonygatva.

2018. jún. 20. 14:26
 24/51 anonim ***** válasza:

Ha komolyan foglalkozol ezzel a kérdéssel, akkor ezt a cikket tudom ajánlani:

[link]

Több érvet is találsz, miért nem jöhetett létre véletlenül az élet.

2018. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

"50%-os, örülök hogy ilyen lelkes vagy, de a Biblia nem lesz hitelesebb a Bibliával bizonygatva."


A Biblia nem egy szerző műve, vegyük most csak az Újszövetség 27 iratát, melyek szerzői:

Máté, Márk (Péter tolmácsa), Lukács (Pál munkatársa), János, Pál, Jakab (az Úr testvére), Péter, Júdás (Jakab testvére); Zsid szerzője (Pál vagy valamelyik tanítványa)


Tehát 8 szerző 27 írása, 1. századi keletkezésűek.

2018. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor néhány apróság:

- Két és félszer lehetne a Földet körbetekerni az emberben működő erekkel – körülbelül 100.000 kilométernyi van belőle.

- Egy ember étele során átlagosan hatvan kilogramm bőrt veszít, ennyi hámlik le rólunk az idők során, hogy bőrünk folyamatosan megújulhasson.

- Az életed során megtermelt nyál mennyiségével két medencét lehetne megtölteni – ez körülbelül 250.000 liter.

- Amíg ébren vagy, az agyad olyan erővel dolgozik, hogy az általa termelt elektromos energiával égve maradna egy villanykörte.

- Ha a szem képességét megapixelben lehetne mérni, az emberi szem 576 megapixeles kamera lenne.

- Igaz, nem olyan jó a szaglásunk, mint egy vadászkutyának, ám mi emberek, ötvenezer egyedi szagot vagyunk képesek felismerni és megkülönböztetni.

- Az agyadban található prefrontális réteg, ami a szociális képességekért felel, még a negyvenes éveidben is fejlődik.

- Kettőszáz izom összehangolt működése szükséges egyetlen lépéshez.

- Egymillió sejtünk hal meg egy másodpercenként, de a regenerációs mechanizmusoknak, a sejtosztódásoknak köszönhetően ugyanennyi képződik is.

- A felnőtt emberi test megközelítőleg 100 000 milliárd sejtet tartalmaz – ez körülbelül ezerszer több, mint a Tejútrendszer összes csillagainak száma.

- Központi idegrendszerünk 360 km/h sebességgel képes eljuttatni a megfelelő információt például izmainkhoz arról, hogy milyen mozgásra lenne szükség.

- A csontszövet különleges felépítésének köszönhetően hozzávetőlegesen háromszor akkora terhet bír el, mint a vasbeton vagy a gránit, és 30-szor annyit, mint a tégla.


Tényleg azt gondolod, hogy ez magától fejlődött ki a semmiből az évmilliók során?


Üdv. Péter

2018. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

"- Ha a szem képességét megapixelben lehetne mérni, az emberi szem 576 megapixeles kamera lenne."


Igen a szemünk, mint bonyolult leképezőeszköz se lehet a véletlen kialakulás műve!

2018. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

#24

Ne haragudj, de nehéz komolyan venni egy olyan írást, ami már az elején lebuktatja magát a szerző hozzá nem értéséről, amikor tudományos-fabtasztikumnak minősíti az önszervező, öneplikátor molekulákat. Csak mert ő nincs képben például a ribozimeket illetően, attól az még nem sci-fi, hanem tény, hogy ezek léteznek, működnek, autokatalitikus funkciókkal rendelkeznek, stb.


#25

Ez csak akkor lenne érv, ha olyan emberek írtak volna összefüggő szövegeket, akiknek arra sem volt esélyük hogy halljanak egymás kulturájáról.

De hogy valaki aki annyiszor olvashatta a biblikus könyveket ahányszor akarta, majd írt valamit ami passzol hozzájuk, ebben semmi hihetetlen nincs.


Péter, a gond még mindig ugyanaz. Felsorolsz pár dolgot, majd semmivel sem támasztod alá hogy ezek milyen módon bizonyítanák az igazad, csak elvárod hogy a másik elfogadja azt bizonyítéknak.

Kezdted ugye az erekkel. Nyilvánvaló hogy minél szerteágazóbb az érrendszer, annál hatékonyabb az anyagszállítás a szervezetben. Vagyis ha valami képes változásra, a hatékonyabbá válásra, akkor az eredmény egyre bonyolultabb érrendszer lesz. Miért következne ebből Isten léte?


Bocsi, megértem ha kekecnek tűnök, de próbáld beleképzelni magad az én helyzetebe! Az egyszerűség kedvéért fordítsuk meg a dolgot, te azt várod hogy valaki írja le, miből következik az, hogy Isten nem létezik. Erre leírom neked mondjuk azt hogy milliárdszor milliárd célszerűtlen bolygó az univerzumban, tényleg azt gondolod hogy egy intelligens teremtő tudatosan alkotna olyat aminek semmi értelme?

És várnám hogy elismerd hogy jé, nincs is Isten. Ugye hogy bolondnak néznél?

2018. jún. 20. 15:38
 29/51 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te félreérted az én szándékaimat. Én nem akarlak téged meggyőzni, mert tisztában vagyok azzal, hogy erre csak Isten képes. Én csak azt szeretném ha válaszolnál arra az egyszerű kérdésre a fentiek ismeretében, amit feltettem. Ha igen, ha nem a válaszod és elfogadom... :-)


Még egy érdekesség: ha egy embernek egyetlen sejtjéből származó igen tömörített, kódolt információt könyvekbe foglalnánk, az így létrejött könyvek megtöltenének egy kb. 4000 kötetes könyvtárat. A genetikai anyag, amely uralja és ellenőrzi az élet fizikai folyamatait, kódolt információ. Továbbá kimunkált átvitellel, fordítással, másolási rendszerekkel társul, amelyek nélkül a genetikai kód haszontalan lenne, és az élet megszűnne. Ezért az látszik a legésszerűbbnek, ha arra következtetünk, hogy a genetikai kódot, a hozzá társuló átvitelt, a fordítási és másolási rendszereket és minden élő szervezetet (organizmust) egy különösen magas szintű intelligencia

hozta létre, amely nem természetes (vagy természetfeletti)

folyamatokat, eljárásokat alkalmazott. A DNS nem képes funkcionálni legalább 75, már előbb meglévő fehérje nélkül, de fehérjéket csak DNS képes létrehozni. Mivel mindegyiknek szüksége van a másikra, az egyik keletkezésére szolgáló kielégítő magyarázatnak meg kell magyaráznia a másik eredetét is. Vagyis az egész előállító rendszer párhuzamosan jött létre. Ez teremtésre utal.


Az élet oly bonyolult és összetett, hogy véletlenszerű folyamatok – tartsanak akár évmilliárdokig – nem képesek megmagyarázni eredetét.


Üdv. Péter

2018. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Ez a könyves példád azért fura, mert ha jobban belegondolunk, ez gyakorlarilag inkább cáfolná a teremtést.

Miért? Hát, egy könyvről azért mondhatod, hogy tudatosság áll mögötte, mert nem csak random karakterek követik egymást, hanem a betűk mind értelmes szavakat alkotnak, a szavak mind olyan mondatokat tesznek ki amelyek jelentenek valamit, a mondatok között pedig logikai összefüggés van.

Ehhez képest a DNS nagy része redundáns, teli van inaktív génekkel, maradványgénekkel, nem kódoló régiókkal, az összefüggő működésű gének is teljesen összevissza helyezkednek el egymáshoz képest.

Könyv formába ültetve ez úgy nézne ki, hogy véletlenszerű karakterek követik egymást végtelen sorokban, amelyek között néha akad egy-két olyan szó is, aminek jelentése is van.

Ez gyakorlatilag pont a véletlenszerűség reprezentációja.


Amúgy aminosavak a megfelelő környezetben maguktól is összekapcsolódnak, tehát egy random fehérje létrejöttéhez eleve nem is kell templát. Ha pedig templátról készülő fehérjéről van szó, az a gyakorlatban RNS-ről készül, az pedig szintén önszerveződésre képes molekula.

2018. jún. 20. 16:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!