Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e még valami a Biblián...

Van-e még valami a Biblián kívül, amiből az következik, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

#28

Erre gondolsz?

„Ezt a könyvet szinte tudományos-fantasztikus regényként kell olvasni.”

Ez Dawkins Az önző gén c. művének előszavában van.

2018. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban így van, ahogy írod. A genetikai anyag a DNS és az RNS nukleotidjaiból áll. Az élő dolgokban a nukleotidok mindig „jobbkezes”-ek. (Eredetileg jobbkezeseknek nevezték őket, mert a rajtuk áthatoló polarizált fény úgy váltakozik, mint egy jobbmenetes csavar). Nukleotidok ritkán alakulnak ki az életen kívül, de amikor megteszik, a felük balkezes, a másik felük jobbkezes. Ha az első nukleotidokat természetes folyamatok alakították volna ki, „vegyes kezűek” lennének, és nem lennének képesek előállítani az élet genetikai anyagát. A „vegyes, keveredett” genetikai anyag még csak lemásolni sem képes önmagát. Minden egyes aminosavtípus, amikor nem élő anyagban található, vagy amikor laboratóriumban mesterségesen állítják elő, két vegyileg azonos értékű alakban érkezik. Fele jobbkezes, a másik fele balkezes, egymásnak tükörképei. Az életben az aminosavak azonban – beleértve növényeket, állatokat, baktériumokat, gombákat, még a vírusokat is – lényegileg mind balkezesek. Egyetlen ismert természetes folyamat sem képes izolálni a balkezes vagy a jobbkezes változatot. A matematikai valószínűsége annak, hogy véletlenszerű folyamatok létre tudnának hozni akár egyetlen parányi fehérjemolekulát csak balkezes aminosavakkal, lényegileg nulla.


Üdv. Péter

2018. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Kedves Péter! Ha feldobok egy érmét, majd az az írásos oldalával felfelé esik le, akkor szerinted tudatosan dobtam írást?

Na és ha elég sokáig dobálom, és lesz egy olyan sorozatom, ahol egymás után 10x dobok írást, az akkor hirtelen megszűnik véletlenszerűnek lenni?

Te magad írtad hogy a vegyesen összekapcsolódott molekulák nem is működőképesek, tehát értelemszerűen csak azok fognak replikálódni, amelyek véletlenszerűen pont azonos kiralitással kapcsolódtak össze. Hogy így végül pont a bal vagy a jobbkezes séma terjed el és marad fenn, az egy egyszeri dobásos fej vagy írás példa. A nukleotidoknál véletlen pont írás lett (jobb), az aminosavaknál fej (bal).

Egyszerű véletlenszerűségbe akarsz utólag tervezettséget magyarázni...


Ami a valószínűségeket illeti, ott is alighanem félrevezetett valaki. Akármilyen minimális valószínűséget is írsz, az annyit jelent a gyakorlatban hogy egy esemény többszöri bekövetkezte mennyire lehetetlen. Egyszeri eseményeket esetében értelmetlen a valószínűségről beszélni, hiszen pl egy 1:1000000 valószínűség alapján pontosan ugyanakkora esélye van valaminek kapásból az első próbálokozásra bekövetkeznie, mint az egymilliomodikra.

Amit kijelenthetsz, az kizárólag annyi hogy egymillió próbálkozásból valószínűleg nem fog kétszer megismétlődni ugyanaz. De még ez sem biztos, csak valószínű.

2018. jún. 20. 17:31
 34/51 anonim ***** válasza:

Kérdező: „Ami a valószínűségeket illeti, ott is alighanem félrevezetett valaki. Akármilyen minimális valószínűséget is írsz, az annyit jelent a gyakorlatban hogy egy esemény többszöri bekövetkezte mennyire lehetetlen. Egyszeri eseményeket esetében értelmetlen a valószínűségről beszélni, hiszen pl egy 1:1000000 valószínűség alapján pontosan ugyanakkora esélye van valaminek kapásból az első próbálokozásra bekövetkeznie, mint az egymilliomodikra.”


Válasz: A kis valószínűségek bekövetkeztét ki kell várni, ez jó sok évmillióba telhet, csakhogy nem egy, hanem számos ilyen kis esélyű véletlen kellett ahhoz, hogy kialakítsa a szervezetek génkészletét, fejlett élőlényeket (ha véletlen mutációként tételezzük az egyedek fejlettebbé válását).

----------

Kérdező: „Erre leírom neked mondjuk azt hogy milliárdszor milliárd célszerűtlen bolygó az univerzumban, tényleg azt gondolod hogy egy intelligens teremtő tudatosan alkotna olyat aminek semmi értelme?”


Válasz: Te honnan tudod, hogy nincs értelmük, és nincs e rajtuk értelmes élet?

-----

Kérdező:” Ehhez képest a DNS nagy része redundáns, teli van inaktív génekkel, maradványgénekkel, nem kódoló régiókkal, az összefüggő működésű gének is teljesen összevissza helyezkednek el egymáshoz képest.”


Válasz: Csak mert nem ismerjük ezen "értelmetlen" részek kialakulásának okát, nem jelenti, hogy nincs funkciójuk.


Az „értelmes kódsorok” pedig olyannyira értelmesek, hogy élőlények sokféleségét, kiemelkedő funkciókkal, számos önműködő életfolyamattal, képesek létrehozni.

2018. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Kérdező: „Ez csak akkor lenne érv, ha olyan emberek írtak volna összefüggő szövegeket, akiknek arra sem volt esélyük hogy halljanak egymás kulturájáról.”


Válasz: ezt magad se gondoltad végig. Jézus a térben és időben, Izraelben jelent meg. Ki más írhatott volna az életéről, tanításairól, és feltámadásáról, mint a körülötte levők?

-----

Kérdező: „De hogy valaki aki annyiszor olvashatta a biblikus könyveket ahányszor akarta, majd írt valamit ami passzol hozzájuk, ebben semmi hihetetlen nincs.”


Válasz: Valószínűleg nem ismered az Újszövetséget, mert akkor tudnád, hogy a 27 írás jócskán különbözik egymástól. Igaz, hogy van 3 szinoptikus evangélium, melyek tartalmában van egyezés, de önálló anyagrésszel is bírnak. Ez miért gond?


Márk Péter munkatársa volt.

Máté Jézus tanítványa

Lukács Pál munkatársa

János Jézus tanítványa


azaz közvetlen szemtanúk állnak hitelességük mögött

Lukács, aki az Apostolok cselekedetei szerzője is, így kezdi evangéliumát:


„1,1 Mivelhogy sokan kezdették rendszerint megírni azoknak a dolgoknak az elbeszélését, a melyek minálunk beteljesedtek,

1,2 A mint nékünk előnkbe adták, a kik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az ígének:

1,3 Tetszék énnékem is, ki eleitől fogva mindeneknek szorgalmasan végére jártam, hogy azokról rendszerint írjak néked, [Csel. 1,1.] jó Theofilus,

2018. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

"Egyszeri eseményeket esetében értelmetlen a valószínűségről beszélni, hiszen pl egy 1:1000000 valószínűség alapján pontosan ugyanakkora esélye van valaminek kapásból az első próbálokozásra bekövetkeznie, mint az egymilliomodikra.”


Jó lenne, ha a lottó ötösöm is hamarabb bekövetkezne már!

2018. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

"Válasz: A kis valószínűségek bekövetkeztét ki kell várni, ez jó sok évmillióba telhet, csakhogy nem egy, hanem számos ilyen kis esélyű véletlen kellett ahhoz, hogy kialakítsa a szervezetek génkészletét, fejlett élőlényeket (ha véletlen mutációként tételezzük az egyedek fejlettebbé válását"

Ez így van. De mi vele a gond? Hacsak nem ragaszkodunk a pár ezer éves világegyetem elképzeléséhez, semmi fura nincs abban hogy rengeteg idő és még annál is több tér következtében rengeteg kis valószínűségű esemény bekövetkezett.


"Te honnan tudod, hogy nincs értelmük, és nincs e rajtuk értelmes élet?"

Csak egy buta példát írtam. A szövegkörnyezetet is érdemes figyelni!

Amúgy ismerek olyan keresztényeket akik úgy értelmezik a világot, hogy Isten mindent az emberért alkotott. Az ő hitük alapján pl egy Naprendszeren kívüli bolygónak sincs értelme.


"Csak mert nem ismerjük ezen "értelmetlen" részek kialakulásának okát, nem jelenti, hogy nincs funkciójuk."

Az hogy nem kódoló régiók, az nem csak valami üres frázis. Például ha nem tartozik egy szakaszhoz valamilyen promóter régió, akkor nem is tud kódolni semmit, még ha valami csodafehérjének is lehetne templátja. Na meg eleve vannak a DNS aktivitás mérésére is technikák.

Az már régóta nem kérdés a tudományban, hogy a DNS nagy része gyakorlatilag katyvasz, teljesen véletlenszerű nukleotidsorok, inaktív géntöredékek, stb. Emberben pl kevesebb, mint 2% az aktív, funkcióval bíró DNS.

2018. jún. 20. 18:06
 38/51 anonim ***** válasza:

Ezt ismered?

Még én is csak könyvjelzőztem magamnak korábban, nincs időm olvasgatni.

[link]

2018. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

A "hulladék DNS"-ről:

[link]

Nyugodtan nézz utána más forrásból is.

2018. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

#39

Hát, ez egy elég semmilyen írás lett. Minek kellene utánanéznem más forrásból? A cikked is nagy vonalakban annyit írt, hogy kell hogy legyen funkciója, de ez az elképzelés csak azon a hiten alapul, hogy értelmes tervező alkotta tehát értelmesnek kell lennie.

A valóságban pedig pont fordítva működik a következtetés. Van a DNS-ünk, amely kb 98%-ához semmilyen funkció nem társítható. Ellenben sok inaktív szakaszról pontosan ismert hogy mely gének maradványai, tehát tény hogy az emberben már nincs funkciója. Pl vitellogenin (tojásfehérje gén). Azaz ebből következik hogy ez nem valami tervezett dolog, hanem így alakult ki, az új gének mindig a régiekre épülve.

2018. jún. 20. 18:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!