Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engem miért nem segít meg az...

Engem miért nem segít meg az Isten?

Figyelt kérdés
A nagymamám minden este szokott imádkozni és az elmondása szerint mindig megsegíti az Isten. Én csak néha, ha tényleg szükségem van rá, mégse segít meg senki. Nekem is mindennap kéne?
2018. jún. 20. 19:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Isten több módon is segíthet, például erőt ad a szenvedések elviseléséhez (ha a nagymamádat hoztad fel). De a dolgozatot nem fogja helyetted megírni, még akkor sem, ha előtte gyorsan elmondasz egy imát.


Az ima pedig nem aprópénz, amit bedobsz, majd várod a csodát. Sokkal inkább személyes kapcsolat Istennel.

2018. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok nincs szükségem dogákra, de amúgy meg segithetne ima nélkül is....
2018. jún. 20. 19:31
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Mert nem létezik. Én olyanban nem hiszek amit nem láttam saját szememel, majd ha látom elhiszem.
2018. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Van egy olyan régi mondás: Segíts magadon, s az Isten is megsegít. Valahogy így. Nagymami meg tudja, hogy ez így van, meg tudja, az hogy felébredsz reggel, az már egy segítség, hisz ezzel meg van a lehetősége, hogy magadon segíts. Egyébként mi miben segíthetünk? Mi a baj?
2018. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nincs semmi, csak nem segit meg az Isten engem :D
2018. jún. 20. 20:19
 6/19 anonim válasza:
21%
Azért nem segít, mert nem létezik.
2018. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha azt kéred tőle hogy legyen pénzed, akkor nem lesz pénzed, sőt még szegényebb leszel. Ha azt kéred tőle, hogy adjon erőt ahhoz, hogy megfelelő körülményeket teremthess magadnak és kiaknázd a tehetségedet a legmagasabb szinteken, akkor az megadatik számodra ha tényleg őszintén kéred. De mellesleg az Úr nem tartozik neked semmivel. Inkább legyél hálás azért amid van és boldog leszel. A vallásos élet nem könnyű út, sokan meg se próbálkoznak vele.
2018. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:

Szia


Megkérdezhetnéd a nagymamádat, miben segíti meg Isten? Lehet csodálkoznál a válaszán.

Lehet, azt mondaná a nagyid, hogy minden reggel megköszöni azt Istennek, amiért él, felkelhet, esetleg a családtagjaiért is imádkozott, akik szintén felébredhettek. Megadta Isten nekik a reggelit, és a mindennapi kenyerüket....erőt is adott arra a napra, amellyel elvégezhették a teendőiket, és ezt is kérte, és megkapta a nagymama a családja részére is....

Szóval ezeket a dolgokat, sőt még többet is megad neked is naponta, talán a kérésed nélkül is, mert Isten az élet fenntartója....csak nem mindig vesszük ézre, amit Tőle kapunk. Inkább, sokszor, arra koncentrálunk, amit úgy érezzük nem kaptunk meg....

2018. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Megkértem Istent, hogy vegye el büszkeségemet, de Ő azt mondta: Nem.

Azt mondta, hogy büszkeségemet nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istentől, hogy fogyatékos gyermekem legyen egészséges, de Ő az felelte: Nem. Azt mondta, hogy a lelke egészséges, a teste csak átmenet.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet, de Ő azt felelte: Nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke. Nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istentől, hogy adjon nekem boldogságot, de Ő azt felelte: Nem. Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik, hogy miként fogadom azt.


Kértem Istentől, hogy kíméljen meg a fájdalomtól, de Ő azt felelte: Nem.

A szenvedés eltávolít a világ hívságaitól, és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istentől, hogy adjon lelki fejlődést, de Ő azt felelte: Nem.

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy egészséges

és szép legyen a gyümölcs.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni úgy, ahogy Ő szeret engem.

Erre azt felelte: Látom, már kezded érteni...


Kértem erőt...

És adott Isten nehézségeket, melyek erőssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot...

És adott veszélyeket, hogy legyőzzem őket.


Kértem, adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmeket...

És adott Isten lehetőségeket, kapcsolódni a kegyelemhez.

Semmit sem kaptam, amit akartam.

Megkaptam mindent, amire szükségem volt.

És imáim meghallgatásra leltek.

2018. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Na es mamadat mivel segitette? Konkret peldat kerek, nem estimeset.
2018. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!