Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál a kiközösítés...

Jehova tanúinál a kiközösítés mennyire számít Krisztusinak?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 08:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%
Jézustól tudnátok valami olyat idézni, ami a kiközösítés mellett szólna, mert én "csak" kettőt említettem, ami a kiközösítés ellen szól.
2018. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
Jézus idejében, még nem alakultak meg a gyülekezetek. Ennél fogva, még nem voltak gyülekezeti elrendezések.
2018. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Jézus egyáltalán nem mondta, hogy gyülekezni kellene. Ez az ószövetségből ránk maradt imádati forma, amit foltozgattok.
2018. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

9: tehát akkor te szerinted az, ami benned van, ami nem látszik, az akkor nem számít. Jézus hülyeséget beszélt össze-vissza, mikor ennek az ellenkezőjét állította? Felsoroltam jó pár példát, de tisztes tanúhoz méltóan átlépted és nem vettél róla tudomást.


10: a jehova nőnemű szó nem szerepel a Bibliában. Ha idézel, akkor tisztességes fordításból tedd, amit olyan fordított, aki értett is hozzá és nem olyanok, akik a tanításukhoz igazították a Biblia szövegét, ráadásul semmi kompetenciájuk nem volt. Se ismeret, se tudás.

2018. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Még valamit szertnék írni azoknak, akik azt hiszik, hogy bárkit jogosan ki lehet közösíteni, hátha eljut a szívükig (ha nem, hát nem, én megpróbáltam): a gyorshajtás sem látszik egy közösségben, még akkor sem, ha ezért már több büntetést is kapott, márpedig emberélet veszélyeztető és sokszor valódi tragédia a vége. Az elhízás pedig a falánkság bűne, ami sokkal komolyabb egészségügyi problémát vonz maga után, mint a dohányzás, amibe a tanúk annyira kapaszkodnak, mégis rengeteg az kövér tanú.


Jézus nem elítélni jött, hanem menteni. Nem azért mondta el a hegyi beszédet, mert az alapján rugdossa ki az embereket, hanem azért, hogy megmutassa, mennyire félre tudja az ember érteni a törvényt is. Lásd tanúk vagy bárki, aki emberi cselekedetekben bízik. Ez a fajta kegyetlen és szívtelen eljárás a szívük állapotát mutatja, de remélem egyszer ők is megértik majd, hogy mit jelent a szeretet. Mert most még messze vannak tőle.

2018. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindenki követ el a tökéletlenségből adódóan kisebb-nagyobb bűnöket. Csak a megbánást nem tanúsító bűnösöket közösítik ki. És ők is bármikor visszatérhetnek, ha kiigazítják az életüket. Ismerek is olyanokat, akik idővel visszajöttek. Viszont, ha azok is a gyülekezetben maradnának, akik gátlástalanul, kicsapongó életet élnek, akkor ezek a személyek botláskőnek bizonyulnának mind a hívők, mind a kívülállók számára.


Aki kritizálta Pál apostol ide vonatkozó tanácsát, az nem fogadja el a teljes Bibliát, csak az evangéliumokat?

2018. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én elkülönültem, és ennek örömére a fiamat is kiközösítették, amiért világi barátnője volt ( semmi szex) a lányomat meg azért, mert valaki azt mondta látták dohányozni. Ennyi volt
2018. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!