Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik az alapvető eszmei különbs...

Mik az alapvető eszmei különbségek a következő protestáns felekezetek/irányzatok között? Hogyan értelmezik a keresztény tanítást, mi számukra a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Evangélikus, Kálvinizmus, Baptizmus, Adventizmus, Pünkösdizmus, Unitarizmus?


Köszönöm előre is azoknak, akik szánnak időt arra, hogy kifejtsék ezeket nekem!



2018. aug. 1. 19:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#19 "Flvaius írásait veszed alapul, aki már keresztény forrásokra támaszkodott, mert személyesen nem ismerhette Jézust?"


Természetesen nem elsősorban Flaviust (akinél a rövid megjegyzés Jézusról is utólagos betoldás, azaz nem Flavius írta); de megjegyzem az újszövetségi szerzők közül max. Márk meg Máté ismerhették személyesen Jézust, a többiek nem.

2018. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#21

Ez egy elég merész megállapítás, hogy se Péter, se Jakab, se János, se Júdás nem ismerte Jézust.

Mert ezen könyvek többségének szerzőjét a történetkritika sem veti el. Természetesen tudom, hogy például Péter 2. levelét nem ő írta, de az 1. levelét neki tulajdonítják.


Az előző hozzászóládosat még kevésbé értem. Az ószövetségi zsidó iratok miben segítenek nekünk felderíteni a történelmi Jézust?

2018. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!