Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bizonyíték arra, hogy...

SIDLER22 kérdése:

Mi a bizonyíték arra, hogy Jehova Tanúi egy bejegyzett cég és, hogy a hadiparba fektetnek részvényeket?

Figyelt kérdés

2018. aug. 2. 16:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"De arra jutottam, hogy ha igaz lenne, sem érdekelne, mert tudom, hogy itt az igazságot tanulom Istenről és a szándékáról."


Ez nem áll össze nekem. Tegyük fel egy gondolat erejéig, hogy igaz. Számtalan egyszerű jehovást nem azért börtönöztek be, vagy akár öltek meg, mert még polgári szolgálatot sem volt hajlandó vállalni? Most meg kiderülne, hogy az a pénz, amiből a tanulmányozáshoz nyomtatják a könyveket, füzeteket, a hadiiparból szármaik. Nem de egy hatalmas képmutatás lenne ez?

Ha igaz mindez, akkor a te "igazságod" a kémutatáson alapszik.

2018. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazságot tanítanak? Melyik megváltoztatott tantételt mered te igazságnak nevezni, mikor Istenből komplett hülyét csinálnak az emberek szemében, mint aki nem tud egyértelműen vezetni?
2018. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
#11 Én ezekről a hittételekről, amiket itt tanulok, meggyőződtem, és ezekben hiszek. Nem fogok emberi hibák miatt másik vallást keresni. Mindenhol tökéletlen emberek vannak, mindenhol akad megbotránkozni való dolog. Másrészt pedig nem is hiszem, hogy ez a rágalom igaz lenne.
2018. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13

Egy szervezet anyagi finanszírozása nem egyszerű emberi hiba, főleg ha a hadiparból nyer jelentős tőkét, miközben arra tanította híveit, hogy még életük árán is tagadják meg az akár polgári szolgálatot is.

2018. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mivel ez az én topikom úgy érzem van egy kis moderálási jogom, úgyhogy meg szeretném kérni Mr. Caps Lock-ot, hogy kicsit vegyen vissza a nagybetűkből és minden 3. szó utáni enterből is. Anélkül is el tudjuk olvasni ne aggódj. Köszi.
2018. aug. 3. 15:19
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Régebben volt egy-két ilyen rágalom, aminek utánanéztem. Féligazságok voltak, vagy el voltak ferdítve a tények."


Ebben az esetben engem érdekelne hogy melyik Őrtorony kiadványban magyarázza meg hivatalosan a Vezető testület hogy miért állt kapcsolatban az Őrtorony szervezet az ENSZ-szel!?

És az is érdekelne hogy megvizsgáltad e az 1914-el kapcsolatos ellenérveket is?


"Semmi értelme nem volt azzal tölteni az időmet, hogy effajta mocskolódások nyomán vizsgálódjak."


Nem volt értelme? Akkor Jehova tanúi miért hangoztatják azt hogy vannak hamis vallások? Mi értelme van a mocskolódásnak?


"Egyébként akik elmentek innen, mert megbotránkoztak, semmi jobbat nem tudnak kínálni ennél."


Akik elhagyták a szervezetet azoknak miért kellene "jobbat" kínálniuk? Mi ez valami termék amit árulnak? Mert a kereskedők és a vásárlók szoktak így gondolkodni. Akkor te most egy terméket "vásároltál meg"?


"Csak annyira képesek, hogy az óvatlanok hitét a földig rombolják."


Óvatlanok hitét? Ez komoly? Egy óvatlan ember hibázik, ez teljesen érthető. Na de amikor rájön a hibájára nem azon van hogy kijavítsa azt?

Ezeknél az óvatlan embereknél ilyen viselkedés tapasztalható? Azon vannak hogy kijavítsák az óvatlanságukból eredő hibát?

Természetesen ezzel a szöveggel lehet embereket megetetni, de a helyzet az hogy ha csak óvatlanok lettek volna akkor bizony mindent megtennének hogy kijavítsák a hibáikat. De olyan emberek akik a fél életüket a szervezetben töltötték majd elhagyták azt, azok nem óvatlanok. Ők döntést hoztak! Nem pedig hibáztak!

- Megjegyzem hogy az apostolok közül egy sem bukott el! A Vezető testületre ugyan ez nem igaz!

Az apostolokat ha ki is kellett igazítani akkor maximum egyszer kellett. A VT. mást sem csinál csak állandóan igazítgatja a "munkáját".

Az apostolok is szellemtől vezéreltek voltak. A szervezet is ezt állítja magáról még is olyan hibákat követ el amik teljesen emberiek. Egyszerűen a tevékenységükön nem fedezhető fel az isteni vezetés.

Sem a tanításaikban sem a döntéseikben. Eladták az ingatlan vagyon miközben azt írták az Őrtorony kiadványban hogy nem tudják hogy mi Jehova szándéka! A tanítások folyamatos kiigazításra szorulnak. További felvetéseim illetve kérdéseim is vannak!

- Melyik szervezetet használta fel Isten a Biblia könyveinek kanonizálására?

(ennek is utánanéztél?)

- A fenti kérdés fényében, biztos hogy csak Jehova tanúi cselekszik Isten akaratát?

- A búzáról (Máté 13:24-30) és a választottakról (Máté 24:40,41) szóló példázat megenged olyan következtetést, hogy az igazak a hamisak között vannak?


"Én ezekről a hittételekről, amiket itt tanulok, meggyőződtem, és ezekben hiszek."


Belegondoltál már abba hogy a szervezet fennállása óta a tanítások a maguk idejében napjainkig a megkérdőjelezhetetlen igazság volt? És most az akkori igazságok minek is számítanak?

Miről is győződtél te meg pontosan? Szerintem semmiről. De ha még is azért annyira ne vésd be az agyadba a dolgokat mert 5,10,15 év múlva úgy is meg kell majd változtatnod és akkor a mostani meggyőződésedet kidobhatod a szemétbe, mert annyit fog érni!

2018. aug. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"De arra jutottam, hogy ha igaz lenne, sem érdekelne,... "


:


ezekkel a mondatokkal magadat és a testvéreidet is kiválóan bemutattad. ti ilyenek vagytok a többség.


Mert ha a többség nem értene egyet 100%-ban ezekkel a több i ember élete iránt közönyt sugárzó mondatokkal,

akkor már régen vagy kilépett volna a szektából vagy változtattak volna rajta vagy felszámolták volna.


hogy mennyire tartoztok a " békés családszerető erőszakellenes a Teremtő mellett álló emberek közzé

és nem a másik oldalt a sötét szétválasztó romboló félen.

2018. aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!