Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő ember számára létezik a...

Hívő ember számára létezik a generációs átok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne hogy ti hogy látjátok,és mi a véleményetek erről.Hívő emberek válaszait várom.

2018. aug. 3. 19:56
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
43%

"Dereck Prince a XX-XXI.század Isten legnagyobb prófétája volt az egész világon. Keresztények milliói, hanem milliárdja nőtt fel a tanításán, és éli sikeres keresztény életét. A könyv amit ajánlottam abszolút Bibliára épül."


Aha. Tudtommal Keresztelő János volt az utolsó próféta, akinek az volt a feladata, hogy rámutasson a Megváltóra. Ezzel a próféták kora le is zárult. A számokkal is gondban vagy. A világon összesen van 2 milliárd keresztény, melynek csak egy nagyon kis része pünkösdi neoprotestáns, akiket úgy általában izgalomba hoz Derek munkássága. Ha megcélzott közönségének minden tagja olvasta volna könyveit, több generáción át, akkor se jönne ki még 1 milliárd fő sem. Így a milliárdok erősen túlzó.


Egyébként nem tartom túl jónak, amikor valakit ennyire "túlmagasztalnak". Érdekes, hogy a Biblia helyett egyből eme úriember könyvét ajánlottad. Miért kell hozzá Derek könyve? Szerintetek a Biblia nem magyarázza önmagát? Vagy magyarázza, de jobb Németh Sanyi, Derek, vagy Billy tolmácsolásában?


Akkor már inkább érdemes olvasni az apostoli atyák írásait (amit ingyenesen letölthet, nem akarnak rajta nyerészkedni), nekik legalább volt valóban közük az apostolokhoz, nem 2 évezreddel későbbi önjelölt tanítók.

2018. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
0%

#30:

A bűnbocsánatról beszélsz a 30-ban. Azonban egy dolog a bűnbocsánat, és egy másik dolog a bűnért járó "következmény" (ítélet, büntetés, átok). Teljesen általános és tipikus, hogy Isten megbocsát egy bűnt, de azért nem hagyja következmények nélkül:


"És az Úr elvonula ő előtte és kiálta: Az Úr, az Úr, irgalmas és kegyelmes Isten, késedelmes a haragra, nagy irgalmasságú és igazságú.

A ki irgalmas marad ezeríziglen; megbocsát hamisságot, vétket és bűnt: de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen" (2Móz 34,6-7)


Tehát megbocsát az Úr ez egy dolog, de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, ez egy másik dolog. A büntetés pedig időnként az utódokat is érintette, ezt is írja ez az ige.


(Dávidnak pl. megbocsátotta az Úr a bűnét (2Sám 12,13), de azért nem hagyta büntetlenül, meghalt a csecsemője és utána még három másik fia, és a szeretőit is elvesztette. Sőt egy generációs átok is került a leszármazottaira:

"Most azért ne távozzék el a fegyver soha házadból, mivel megutáltál engem, és a Hitteus Uriás feleségét elvetted, hogy feleséged legyen" (2Sám 12,10))


Ez az elv (hogy a bűnnek következményei vannak, ítélete van) az Újszövetségben is megmaradt, sőt még keresztények esetében is megmaradt:


"Vajon igazságtalan-é az Isten, hogy minket büntet? Emberi módon szólok.

Távol legyen! Mert akkor mi módon ítéli meg az Isten a világot?" (Róm 3,5-6)


"Mert itt az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán: ha pedig először mi rajtunk kezdődik..." (2Pét 4,17)


A saját bűneink következményeit hordoznunk kell, azonban a felmenőink bűneinek következményeitől (átkaitól) kész azonnal megszabadítani Isten, azonban ez nem automatikus, kérni kell imában.

2018. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
44%
Te most a saját bűneink következményéről írsz, a kérdező pedig őseink bűneinek, generációkon átívelő, ránk is ható következményéről. Előbbi nyílván létezik, utóbbi nyílván nem létezik, ezt Jézus elég egyértelműen tudtunkra adta. Mint azt a szektások által lepontozott #15-ös hozzászólásban olvashatjuk is.
2018. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
22%

#31

"Tudtommal Keresztelő János volt az utolsó próféta, akinek az volt a feladata, hogy rámutasson a Megváltóra. Ezzel a próféták kora le is zárult."



Te így tudod, de valójában azért kicsit bonyolultabb a helyzet:


"Mialatt pedig mi több napig ott maradánk, alájöve egy Júdeából való próféta, névszerint Agabus" (Apcs 21,10)


Ez az Agabus például Keresztelő János után volt, és hát a Biblia írja róla, hogy próféta volt.


"És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul..." (1Kor 12,28)


Ezt pedig Pál apostol írta, szintén jóval Keresztelő János után, és eszerint bizony a keresztény egyházban vannak próféták, méghozzá Isten által rendelve.

2018. aug. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
59%

Igen, sőt én is próféta vagyok, ha hirdetem Krisztust. Sőt bizonyos értelemben még Illésnél és Mózesnél is nagyobb próféta vagyok, hiszen ők még nem ismerték úgy Istent, mint például én ismerem Krisztus által.

De mint szavaimból gondolhatnád, nem erre a fajta prófétaságra céloztam.

2018. aug. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
25%

#33

Jézus nem adta ezt tudtunkra, ugyanis a #15 az nem egy általánosítható érvényes ellenérv. A vakon született emberre azt hitték a farizeusok, hogy generációs átok van rajta, de az Úr kijelentette, hogy nem volt, nem amiatt volt vak.

Azonban attól, hogy egy adott emberen a Bibliából éppen nem volt generációs átok, attól még egy másik emberen lehet. Ezért ez nem egy érvényes ellenérv.


A Bibliában egy sor példa van olyan emberekre, akin generációs átok volt, az előbb írtam egyet, Dávidot (2Sám 12,10, még be is idéztem, kérlek olvasd el, légy szíves) De kis fáradsággal még egy rakás példát lehet hozni:


- az Éli házára (leszármazottaira) explicit módon kimondott átok (1Sám 2,30-36)

- Akháb házának átka, illetve, hogy Jehu hogy hajtotta ezeket végre (2Kir 9-10)

- Jeroboám házának átka (1Kir 14,10-11)

- Baása házának átka (1Kir 16,1-4)

- hogy vissza ne menjünk egészen Noéig és Kanaán leszármazottainak átkáig.


Csomó példát bemutat a Biblia generációs átkokra, ha elolvasod az általam megadott hivatkozásokat, akkor a saját szemeddel láthatod! De ami a legerősebb bizonyíték, Isten kimondott szava, Önmagáról, megismétlem:


"... de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen" (2Móz 34,6-7)

2018. aug. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező,


A Derek Prince könyv, amit ajánlottak a témában, tényleg jó, én magam is tudom személyesen is ajánlani. Ő egy nemzetközi szintű keresztény tanító volt, a pünkösdi-karizmatikus keresztények sokat hallgatták a bibliai alapokon álló inspiráló tanításait.


Ha jól emlékszem rá, a könyv külön foglalkozik azzal, hogy a római katolikus hamis hitgyakorlat milyen sötét átkokat rak az emberre, de ezzel az izgalmas témával nem csak ez a könyv foglalkozik, hanem számos más kiváló könyv (Katolikus voltam, A katolicizmus a tények tükrében, stb.).

2018. aug. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
37%

Egy könyv ebben a témában:


Szabadulás a vallásos kötelékekből


Praktikus tanácsok a Katolikus kötelékekből való szabaduláshoz

[link]


A könyv angol nyelvű, a szerző egy újjászületett amerikai keresztény, katolikus háttérrel (gyermekkorában az volt, és a család is, onnan tért meg Istenhez), aki egy időre Lengyelországba költözik, és ott szembesül a római katolicizmus sötét gyakorlataival, fekete madonna szobor öltöztetés, körbevivés, virrasztás mellette, Mária kultusz a gyakorlatban, stb. Beszélgetett a katolikus barátaival erről, imádkozott értük, és érdekes tapasztalatokat szereztek.


A könyv a katolicizmus mellett több más hamis vallást is említ, Mormonism, Jehovah's Witness, Buddhism, stb.


Érdemes elolvasni.

2018. aug. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
48%
A link alapján ez inkább valami ezoterikus okkultista könyv lehet.
2018. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
0%

Igen, létezik, habár ezt sokan babonának tartják. Jézus meg tud tőle szabadítani, kérdezd meg a helyi plébánia papját, hogy segítsen ördögűzőhöz jutni! Ne hagyd, hogy bárki vagy bármi eltántorítson!

Egy másik dolog, amit tehetsz, hogy szenvedéseidet felajánlod, például a szenvedő lelkek számára. Vajon mit fog tenni a gonosz?

2018. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!