Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő ember számára létezik a...

Hívő ember számára létezik a generációs átok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne hogy ti hogy látjátok,és mi a véleményetek erről.Hívő emberek válaszait várom.

2018. aug. 3. 19:56
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kétkedők, nem jól közelítitek meg a kérdést. Nem tudom, úgy képzelitek-e el a dolgot, hogy a Mindenható Isten egy gigantikus vezérlőpult előtt ül és gombokat nyomogat, ami a földi történéseket befolyásolja, de mi sem áll távolabb a valóságtól, sem ténylegesen, sem képletesen. A mindenhatóság nem azt jelenti, hogy Isten bármit megtehet, ami eszébe jut. Ha mindent megtehetne, akkor minek ez a közel hatezer éves tortúra, amivel előkészítette a megváltást, Jézus Krisztusban végbevitte, és azóta igyekszik az embereket jobb belátásra bírni, hogy minél több embert mentsen meg a kárhozattól? Ha a mindenhatóság azt jelentené, amit sokan gondolnak, akkor Istennek minderre nem is lenne szüksége, csupán füttyentene egyet, és a dolgok a helyükre kerülnének azonnal. Az a válasz pedig, hogy Isten így akarja a dolgot, azért nem csinálja máshogy, a Biblia szerint nem állja meg a helyét, hiszen tudható, hogy Isten azt akarja, hogy mindenki megmeneküljön és eljusson az igazság megismerésére (1Tim 2,4). De a Biblia kijelenti azt is, hogy Isten akarata nem fog beteljesedni, mert az emberiség nagy része már elveszett, és a maradék nagy részének is ez lesz a sorsa, noha Isten kinyilvánította az akaratát, hogy Ő inkább kedvezni szeretne, de nem tud. Nem véletlen, hogy Jézus azt tanította, hogy Isten akaratának a beteljesedéséért imádkozni kell.


Nem tudom mennyire vagytok tisztában a rendszerelmélettel, de az kimondja, hogy egy adott rendszer része soha nem képes magát függetleníteni a rendszertől. Mivel mi részei vagyunk a rendszerünknek, amit földi világnak nevezünk, ezért a mögötte működő dolgokról fogalmunk sincs, magát a rendszert sem látjuk át, nemhogy a rendszer felett álló dolgokat. Éppen azért van szükségünk a rendszeren kívülről jövő információkra, mivel a köldökünket nézve aligha fogunk megvilágosodni. Ez a külső információ nem más, mint a Biblia, ami sokkal több, mint információ, de tény, hogy az is. A rendszeren kívülről érkezett, pontosabban a rendszer, azaz a földi világ fölött álló, a rendszert átlátó és azt működtető szellemi világ legmagasabb pontjáról, egyenesen a mennyei tróntól. Éppen ez az oka, hogy egyáltalán hihetünk a Bibliának, mivel a Szerző abszolút megbízható, és ténylegesen átlátja a dolgokat. Jézus Krisztus első sorban az örökkévaló következményektől szabadította meg a követőit, de a földi élet során az ember személyes hitének a mértéke befolyásolja azt, hogy ebből a szabadításból mennyit tud élvezni itt és most.


"Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete." (1Tim 4,8)


Vagyis benne van a jövő élet ígérete, de egyúttal benne van a jelenvaló élet ígérete is. Ehhez szükséges a bibliai hit. A Biblia beszél a vetés és aratás törvényéről, amit az Újszövetség sem volt képes hatályon kívül helyezni. Ha képes lett volna, akkor Isten meg is tette volna bizonyos szituációkban. De a törvény az, hogy amit az ember magként elvet, annak a gyümölcsét le is fogja aratni. A megváltás lehetővé tette, hogy az aratás elviselhető mértékűvé redukálódjon, de nem tette lehetővé azt, hogy a nem kívánatos aratás abszolút elkerülje az embert. Pál apostol meg is fogalmazza:


"Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert amit vet az ember, azt aratándja is. Mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; aki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet." (Gal 6,7-8)


Ha hiszünk Pál apostolnak, és a szavai mögött lévő Teremtő Istennek, akkor tévelygés azt gondolni, hogy az ember következmények nélkül tehet meg bármit. Bizonyára léteznek neutrális dolgok is - mit egyek ebédre, mákos tésztát, vagy tökfőzeléket? -, de a tetteink többségének súlya van, és a jövőnkre befolyással bír, bár a dietetikusok szerint, még az étkezés kérdései sem neutrálisak hosszú távon. Maga Jézus sem mondott mást a következményekről, de még a kimondott szavakra is kiterjesztette a vetés-aratás törvényét, vagyis elég rossz, vagy jó dolgokat mondani ahhoz, hogy a rossz, vagy jó következmények elérjenek:


"Vagy legyetek jó fák, és teremjetek jó gyümölcsöt, vagy legyetek romlott fák, és teremjetek romlott gyümölcsöt; mert gyümölcséről ismerik meg a fát. Mérges kígyóknak fajzatai, mi módon szólhattok jókat, holott gonoszak vagytok? Mert a szívnek teljességéből szól a száj. A jó ember az ő szívének jó kincseiből hozza elő a jókat; és a gonosz ember az ő szívének gonosz kincseiből hozza elő a gonoszokat. De mondom néktek: Minden hivalkodó beszédért, amit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján. Mert a te beszédidből ismertetel igaznak, és a te beszédidből ismertetel hamisnak." (Mt 12,33-37)


Létezik-e generációról generációra öröklődő átok? A Biblia szerint igen. Például:


"Pilátus pedig látván, hogy semmi sem használ, hanem még nagyobb háborúság támad, vizet vévén, megmosá kezeit a sokaság előtt, mondván: Ártatlan vagyok ez igaz embernek vérétől; ti lássátok! És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon." (Mt 27,24)


Pál apostol beszél ennek az átoknak a beteljesüléséről:


"Mert kívánnám, hogy én magam átok legyek, elszakasztva a Krisztustól az én atyámfiaiért, akik rokonaim test szerint" (Rm 9,3)


Tehát az átok a Biblia szerint beteljesedett, bár azt is kijelenti a Biblia, hogy a megkeményedés csak részben történt.


Ha már említtetett Derek Prince neve, a Bibliából felhoz két konkrét esetet, amikor Isten embere átkot mondott, és több száz év múlva beteljesedett:


"És átkot szóla Józsué azon a napon, mondván: Átkozott legyen az Úr előtt az a férfiú, aki felkél, hogy megépítse e várost, Jérikhót! Az ő első szülöttjére rakja le annak alapját s legifjabb fiára állítsa fel annak kapuit!" (Józs 6,26)


"Ennek idejében építé meg a Béthelbeli Hiel Jérikhót. Az ő elsőszülött fiának, Abirámnak élete árán veté meg annak fundamentomát, és az ő kisebbik fiának, Ségubnak élete árán állítá fel annak kapuit, az Úr beszéde szerint, amelyet szólott volt Józsué, a Nún fia által." (1Kir 16,34)


A másik Dávid átka:


"Gilboa hegyei, se harmat, se eső ti reátok ne szálljon, és mezőtök ne teremjen semmi áldozatra valót; mert ott hányatott el az erős vitézek paizsa, Saulnak paizsa, mintha meg nem kenettetett volna olajjal." (2Sám 1,21)


Derek Prince sokat élt Izraelben, és tanúja volt az ország újjászületésének. Leírta, hogy a korábbi sivatagos területeket hogyan tették a helyiek újra termővé, de Gilboa hegyeivel nem jártak sikerrel. Dávid királynak az a mintegy háromezer évvel ezelőtt kimondott átka a mai napig determinálja annak a térségnek az időjárását.


Persze nem vagyok naiv, tudom, hogy a tényeket sokféleképpen lehet értelmezni, de én a Biblia szerinti értelmezés híve vagyok. Ha vannak öröklődő betegségek, ha vannak szerencsétlen családok, ha vannak bűnözői, vagy perverz gének, akkor én a bibliai interpretációt fogadom el, nem valami modern, tudományosnak hangzó, vagy előkelőnek tűnő logikai levezetést. A Biblia az átkok között sorolja fel a betegségekre és a szerencsétlenségekre való fogékonyságot, és tény, hogy bizonyos családokban ez újra és újra felüti a fejét. Kicsit más, de én ismertem olyan családot, ahol rendszeres volt az ikerszülés. A genetikusok szerint a nő örökíti tovább ezt a tulajdonságot, de ennek a családnak az általam ismert férfitagja is ikreket produkált.


Hadd mondjam el, hogy az átok ellentéte az áldás. Az Újszövetség és a megváltás alapja az volt, hogy Isten szövetséget kötött Ábrámmal, akinek ezt mondta, amikor elhívta: "megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei" (1Móz 12,3). De hogyan áldatnak meg, ha az előttünk élt emberek tettei nincsenek és nem is lehetnek befolyással ránk? Jó elmélkedést!

2018. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
33%

"de ennek a családnak az általam ismert férfitagja is ikreket produkált."

Bakker, hívd ki a fókuszt és a blikket, ha egy férfi ikreket szült.

2018. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
19%
Nem gondoltam volna, hogy problémát jelent számodra pár sor értelmezése, de ez sok mindent megmagyaráz a számomra a fentebbiekkel kapcsolatban is. A gyengébbek kedvéért: a férfiembernek úgy születik gyereke, hogy gyermeket nemz, szerencsés esetben a feleségét megtestesítő hölgynek, aki mintegy kilenc hónap múlva megszüli. Például nekem is van öt gyerekem, de egyet sem én szültem.
2018. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

32-es

"A saját bűneink következményeit hordoznunk kell, azonban a felmenőink bűneinek következményeitől (átkaitól) kész azonnal megszabadítani Isten, azonban ez nem automatikus, kérni kell imában."


A generációs átokról szóló tanítást képviselő tanítók többsége A 2Mózes 20:5,6; 34:6,7; a 4Mózes 14:18; és az 5Móz 5:9,10 részek kombinációjára alapozza tanait. Mindegyik szöveg tartalmazza a következőket: „Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is harmad- és negyed ízig”

A generációs átok tanítói a következő logikai lépéssel viszik tovább tanításukat: Azt a következtetést vonják le, hogy Jézus vére ugyan kiontatott az egyén bűneiért, de egy következő lépést kell megtenni, hogy az ember megszabadulhasson az őseitől örökölt bűnöktől. Ez a procedúra általában egy részletesen kidolgozott esemény, amely abból áll, hogy listaszerűen felsorolják a felmenők bűneit négy generációra kiterjedően, és megvallják bűneiket helyettük is, majd elmondják a javaslatként leírt imádságokat, kijelentéseket és személyesen megtörik a feltételezett átkokat.

A 21. századi egyháznak ki kell jelentenie, hogy Jézus áldozata önmagában elég, és ezt olyan egyértelműen kell tennie, mint a korai egyháznak. Pál az ellentmondástól való félelem nélkül hirdette ki: „És titeket is, akik halottak voltatok vétkeitekben és bűnös valótok körülmetéletlenségében, ővele együtt életre keltett megbocsátva nekünk minden vétkünket. Eltörölte a követelésével minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt, eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára. Lefegyverezte a fejedelemségeket és a hatalmasságokat, nyilvánosan megszégyenítette őket, és Krisztusban diadalmaskodott rajtuk.” (Kol. 2:13–15).

Pál szavai világosan megmutatják, hogy akármekkora bűn-adósságot is halmoztunk föl, Jézus helyettesítő-halála teljesen eltörölte azt. Továbbá, Pál megerősíti azt is, hogy azok a hatalmasságok és fejedelemségek, amelyek egykor a bűn kötelékében tartottak bennünket, nem csak legyőzettek és lefegyvereztettek, hanem teljes megaláztatást is elszenvedtek. Jézus halála megvalósította a bűnbocsánatot, valamint a démoni lenyomástól és uralomtól való védelmet azok számára, akik Jézus áldozatát magukénak vallják.

2018. aug. 4. 13:32
 45/55 KZitus ***** válasza:
62%

Szia


Ahogyan í 26, és a 28-as kommentedben írtad, valóban nem létezik olyan, hogy az ember a mások vétke miatt bünhődne.

Erről ír mind Ezékiel, mind Jeremiás.

Ezékiel 18:1-3

"És Jehova szava így szólt még hozzám: „Mit jelent az nálatok, hogy ezt a példabeszédet mondogatjátok Izrael földjén: »Az apák eszik az éretlen szőlőt, de a fiak foga vásik el.«

»Élek én — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, hogy nem fogjátok többé ezt a példabeszédet mondogatni Izraelben. Íme, minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek vétkezik, az hal meg."

majd a következő versek felsorolják azokat a tetteket, amlyek halálos bűnök Isten előtt.

Jeremiás 31:29-33

"Azokban a napokban nem mondják többé: »Az apák ették az éretlen szőlőt, de a fiak foga vásott el.« Mindenki a maga vétke miatt fog meghalni. Minden embernek, aki az éretlen szőlőt eszi, a saját foga vásik el.”

„Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget+ kötök Izrael házával és Júda házával. Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik« — ez Jehova kijelentése.”

„Mert ez az a szövetség, amelyet Izrael házával kötök ama napok múltán: törvényemet bensőjükbe helyezem, és a szívükbe írom. Én Istenükké leszek, ők pedig népemmé lesznek” — ez Jehova kijelentése.

Ez jövendőlés a krisztusi szövetségről, amelyet nem a testi zsidókkal kötött Krtisztus, hanem a szellemi zsidókkal, ahogyan azt a Róma 11 fejezete részletesen leírja.

2018. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
31%

44


Számodra mi a fontos?


Hogy igaz legyen valami, vagy egy ismeretlen ember által annak saját szelleméből szóló vélemény?


Mit gondolsz, a keresztények a beszédjük után miért teszik be az adott Bibliai Igét? véletlenül? vagy mert nekik úgy tetszik? Nem, hanem hiúogy igazolják a beszédjük hitelességét. Ugyanis ha hazudnak, vagy téged félrevezetnek átkot hoznak a saját fejükre.

Mit gondolsz miért javasoltam neked a Dereck P. könyvet?

Tételesen, Igéről Igére alapozva tanítja meg.Azért.


Itt próbálsz cáfolni, okoskodni, különböző emberek saját emberi szelleméből írt dolgokat akarsz bizonyitéknak felsorolni. Ezzel nem minket csapsz be, hanem saját magadat, főleg ha hallgatsz rájuk és elfogadod azt..


Ez jött fel veled kapcsolatba bennem:


2Tim 4,4

És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.

2018. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
16%

46+


Hogy kicsit olvasgass:


Timótheushoz írt II. levél 4. rész


1.

Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe előtt, a ki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában.

2.

Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással.

3.

Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

4.

És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.

2018. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

46-47!

A kereszténység az egyedüli a vallások között ami azt hirdeti,hogy a bünbocsánat egy ajándék.Amit nem kiérdemeltünk,és amit nem is érdemelünk meg.Hit által fogadjuk el.Jézus Krisztuson keresztül van a mi megváltásunk.

2 KORINTUS 5/17

Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.


Jézus Krisztus megváltása nem részleges megváltás volt,hanem teljes.Egy tökéletes megváltás volt,amikor az Ő drága vére értünk kiontatott.Véleményem szerint aki elfogadta Jézus Krisztus keresztáldozatát és bünei meg lettek bocsátva,és új teremtések lettünk akkor miért gondoljuk azt,hogy a generációs átok (a szüleink,nagyszüleink bünei )még hatással lehetnek ránk megtért hívő emberekre?Mikor a galata levél 3/13 is azt mondja hogy

Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, aki fán függ:

14

Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által.


Miért gondoljuk akkor még mindig azt,hogy pont a generációs átok alól nem kaptunk megváltást?

2018. aug. 4. 16:29
 49/55 anonim ***** válasza:
51%

"A kereszténység az egyedüli a vallások között ami azt hirdeti,hogy a bünbocsánat egy ajándék.Amit nem kiérdemeltünk,és amit nem is érdemelünk meg.Hit által fogadjuk el.Jézus Krisztuson keresztül van a mi megváltásunk."


És azt is hirdeti a kereszténység, hogy még csak kérni sem kell a bűnbocsánatot?

2018. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanis te most azt kifogásolod, hogy bizonyos hívők a lelkészük vezetésével bűnbocsánatot kérnek a felmenőik bűnei miatt és kérik az ezekért a bűnökért járó átkok eltörlését.
2018. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!