Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő ember számára létezik a...

Hívő ember számára létezik a generációs átok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne hogy ti hogy látjátok,és mi a véleményetek erről.Hívő emberek válaszait várom.

2018. aug. 3. 19:56
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Miért Jézusnak is elég szar élete volt és a tanítványoknak is. Ők is átkozottak?


Amúgy Jézus azt mondta, hogy átkozott lesz az Ő neve is és azokat is utálja a Föld népe ,akik Jézust követik.

2018. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 A kérdező kommentje:
Én nem kifogásoltam semmit.Nem ez volt a célom,hogy én ezzel bárkit is megbántsak,csak érdekelt a téma.Nagyon köszönöm nektek a válaszokat,és hogy időt szakítottatok ennek a kérdésnek a megválaszolására.
2018. aug. 5. 12:05
 53/55 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező, nem azon múlik az ember üdvössége, hogy eligazodik-e a generációs átkok témakörében, vagy nem. Tulajdonképpen, ha valaki hisz Jézus Krisztus engesztelő áldozatában és megváltásában, az már elég a megmeneküléshez, ha mindvégig ragaszkodik a meggyőződéséhez (1Kor 15,1-4). Mégis az a véleményem, hogy az áldás megértéséhez szükséges az ellenkező pólussal is tisztában lenni, különben az ember meg van fosztva a valóság egy részének ismeretétől. Természetesen az átkok és gonosz szellemek témakörével azért érdemes megismerkedni, hogy távolabb kerülhessünk tőlük, nem pedig azért, hogy barátkozzunk velük. Némelyek ezt gondolják: "Ha én békén hagyom őket, ők is békén hagynak engem." Sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy mi sem áll távolabb a valóságtól. Ha az ember nincs tisztában az ellenség taktikáival, akkor kiszolgáltatottabb helyzetben van, mintha tud róluk. Éppen ezért ajánlom, ha nem veszed tolakodásnak, hogyha nem is olvasod el az ajánlott könyveket, legalább annyi időt szánj a kérdésnek, amennyit pár olyan videó megnézése igényel, ahol az említett Biblia-tanító maga mondja el az érveit, tapasztalatait a kérdést illetően, legalábbis akkor, ha tényleg érdekel a téma. Tulajdonképpen utána is módodban áll elhatárolódni a dologtól, ha továbbra is fantazmagóriának tartod. A Youtube-on megtalálhatóak ezek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy.Mindenképpen meg fogom nézni ezeket a videókat.
2018. aug. 5. 21:35
 55/55 anonim ***** válasza:

1. Hát olyan értelemben feltétlenül, hogy ha van egy rossz, nárcisztikus, bántalmazó, mérgező szülő (aki lelkileg bűnös, mégha magát szentnek tartja is), akkor az Ő hatása sajnos a gyerekeire, unokáira, dédunokáira is átsugárzik, áthagyományozódik, átöröklődik a családi kapcsolatokon keresztül, hacsak valamelyik láncszem nagy erővel ellen nem áll neki (pl úgy, hogy megszakítja vele a kapcsolatot és nem engedi a következő generáció közelébe).


2. Olyan értelemben is, hogy a bűnös viselkedésnek bizonyos esetekben lehet fertőző betegség a következménye ami továbbadódhat.


3. Ha egy Ős nagy bűnt követett el és erről az utódoknak tudomása van (fasiszták, náci tömeggyilkosok gyermekei) akkor bizony ez nemzedékeken keresztül nyomaszthatja őket. Több hírhedt fasiszta esetén tudunk bűntudatot- mély szégyent átélő ártatlan utódokról akik sterilizáltatták magukat, hogy nehogy továbbadják ezeket a géneket, vagy nevet változtattak, hogy a beszennyezett név ne menjen tovább.

2018. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!