Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestáns keresztények!...

Protestáns keresztények! Miért gondoljátok, hogy a katolikusok bálvány imádók?

Figyelt kérdés
Én magam most ismerkedtem a kereszténységgel meg, egyenlőre bizonytalan vagyok melyik felekezethez "köteleződjek el". Egészen eddig a katolikust tartottam evidensnek (mert az a többség), de rendre csak azt a visszajelzést hallom, hogy bálvány imádók.

2018. aug. 5. 20:35
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
80%

Szia! (13/l)

Nem vagyok protestáns. Katolikus vagyok. Ezt választottam. Református voltam...de megtaláltam Istent! Megtaláltam azt aki megmentett minden rossz és fájdalmas dologtól. Azt hiszem,mindenki más és más egyházban éli meg a hitét. Mindenkinek a saját vallása lesz az igaz. Mi NEM VAGYUNK BÁLVÁNYIMÁDÓK! Mi CSAK TISZTELJÜK azokat a személyeket (értsd: Szent...) akik példaértékű emberek voltak! Csak EMBEREK! Remélem csatlakozol hozzánk, katolikusokhoz. Remélem hogy megtalálod Istent és az Ő hatalmas szeretetét, ha nem is ebben az egyházban! Imádkozom ezért 😉

2018. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
57%

"A protestáns vád szerint az élő keresztények bár imádkozhatnak egymásért, de a megholtak már nem, mert azok igazi hullák vagy legalábbis nem áll módjukban a földi eseményeket követni. Nos a katolikusok szerint az Újszövetség alapján nagyon is élnek és a Jelenések könyve szerint bizony követik az eseményeket és sürgetik Istent a cselekvésre."


Igazából csak nem értem, miért van létjogosultsága a szentek imáinak. Az egymásért való ima inkább a közösségért van, annak épüléséért, semmint azért, hogy melyik szentéletű ember könyörög értem. Ha eljutottam odáig, hogy tudom, miben szűkölködik a testvérem, hittársam, és személyesen tudok érte imádkozni, személyesen tudok imádkozni a gyülekezet épüléséért, az mindenképpen előreviszi a közösséget, hiszen nem vagyunk közönbösek egymásnak, nem csak egy félmondatba foglaljuk úgy mellékesen őket imáinkba. Persze, tudom, mi lesz erre a katolikus válasz, de én akkor sem értem, érzem ennek a létjogosultságát. Ettől függetlenül nem nézem le a katolikus nézőpontot sem, bár úgyis le leszek pontozva, teljesen mindegy, mit írok.

2018. aug. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
66%

"Az egymásért való ima inkább a közösségért van...."

Ha ez valóban így lenne, akkor az apostolok nem kérték volna a híveket oly sokszor, hogy imádkozzanak értük.

2018. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt miért kell minden válaszomat 0%-ra nyomni? Elvégre értelmesen beszélgetünk, nem anyázok, vagy küldök máglyára senkit, az meg tudtommal nem hasznosság kérdése, hogy egyetértek-e a felvető felekezetével. Na sebaj, de ez kicsit megalázó
2018. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 szp72 ***** válasza:
100%

@ Igazából csak nem értem, miért van létjogosultsága a szentek imáinak.


Egyszerűen csak arról van szó, hogy a közösségi ima mindig erősebb, mint az egyéni. Jó dolog Isten embereivel különösen a kiemelkedőekkel közösen imádkozni és úgy együtt menni Istenhez. Ürülnél-e annak például, ha mondjuk még élne Pál apostol s találkoznátok? Kérnéd-e az imáját? Nos a katolikus hit szerint tulajdonképpen él, s nagyon szívesen imádkozik érted, bár ez csak hittel megragadható.


@ Az egymásért való ima inkább a közösségért van, annak épüléséért,


Persze igazad van, de ha a közösség épül, akkor annak tagjai épülnek, mert a közösség egyénekből áll.


@ semmint azért, hogy melyik szentéletű ember könyörög értem.


Bárki imádkozik is érted, az az épülésedet szolgálja. Végül is minden Krisztusban őszinte hívő szent, csak van aki szentebb.


@ Ha eljutottam odáig, hogy tudom, miben szűkölködik a testvérem, hittársam, és személyesen tudok érte imádkozni, személyesen tudok imádkozni a gyülekezet épüléséért, az mindenképpen előreviszi a közösséget, hiszen nem vagyunk közönbösek egymásnak, nem csak egy félmondatba foglaljuk úgy mellékesen őket imáinkba.


Az természetes, hogy akikkel közvetlenül együtt élsz és ismersz azok nagyobb hatást gyakorolnak rád. Távoli emberek távoli gyülekezetek problémáival nehezebb foglalkozni. A szentekhez való imának igazából csak akkor van értelme, ha vágysz úgymond a barátságukra, ha valamiért fontos egyik vagy másik a számodra, ha fölnézel rá és követendő példaképednek tekinted, vagyis ha nem érzed úgy, hogy túl messzi van tőled. Valóban nincs különösebb értelme mondjuk Szent Cyprián imáit kérni, ha egyébként azt se tudod ki volt az a Cyprián. A katolikus szentkultusz lényege, hogy vannak híres nagy befolyásos barátaink, akik valahogy továbbra is velünk vannak.


@ Egyébiránt miért kell minden válaszomat 0%-ra nyomni? Elvégre értelmesen beszélgetünk, nem anyázok, vagy küldök máglyára senkit, az meg tudtommal nem hasznosság kérdése, hogy egyetértek-e a felvető felekezetével. Na sebaj, de ez kicsit megalázó


Én csak ritkán pontozok, de lásd, hogy vannak irgalmas szívű katolikusok is, most feljavítalak.

2018. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
57%

Huhh sokmindent olvastam itt.

Megerősítem, NEM VAGYUNK BÁLVÁNYIMÁDÓK. Tiszteljük Máriát, az Istenszülőt. Ismétlem tiszteljük. Tiszteljük a szenteket, példaértékű életük miatt. Hmmm...lutheránusok, kálvinisták. Érdekes, micsoda nevek, ha jól értelmezem, márpedig igen, akkor a Luther Márton, Kálvin János nevekből származnak. Milyen érdekes, lutheránusnak, kálvinistának nevezni magát egy Istent követő egyháznak. Úgy tapasztalom, tisztelitek öket, protestáns testvérek. Na és miért is? Mert példaértékű tetteket vittek végbe SZÁMOTOKRA. Ugyanúgy, ahogy számunkra a szentek. De érdekes, hogy Szent István királyra is azt mondjátok hogy SZENT. Na akkor hogy is van ez? Luther nem egyházszakadást akart, hanem a Katolikus Egyházat akarta megreformálni. A reformálás elvileg sikerült, de a Katolikus Egyházban maradás sajna nem. Azt gondoljátok, tisztelet a kivételnek, hogy a Katolikus Egyház bálvanyimádó, meg pénzéhes meg stb. Ezekkel jöttök folyamatosan. Kicsit unalmas már. Igen sok gond, van a Kat. Egyházban, de nem szabad letérni a helyes útról. Amúgy ti akkor miért Úrvacsoráztok tulajdonképpen. Miért ne tarthatna a katolikus közösség Szentségimádásokat?,-->"Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!"(Tízparancsolat, 1.)

Mást nem imádunk nyugi. Ja és nem árulunk búcsúcédulákat sem már. Sajnos mindig egymás hibáit vesszük észre egymás értékei helyett. Mert mindenkinek van valami értéke. Remélem nem bántottam meg senkit.

16/f Katolikus

2019. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!