Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én csak azon gondolkodom, ha...

Én csak azon gondolkodom, ha létezik az a jóságos, igazságos Isten, mit követhették el hogy nem tudok boldog lenni?

Figyelt kérdés
Ha létezik, miért nem segít hogy legalább tudjam merre van a helyes út?
2018. aug. 6. 07:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Fogadd el magad így. Nem kell másnak lenned. Vagy kérj segítséget. Nekem sem múlt el 10-15 év alatt.
2018. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Csoda lenne ha létezne olyan pszichológus aki tudna segíteni.
2018. aug. 6. 10:31
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Segít, azonban lehet, hogy másra gondolsz mint amit Ő jelöl ki neked.

Jézus a következőket mondta, mikor megnevezte mikor boldog valaki.


(Máté 5:3–12) 3 „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága. 4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fognak vigasztaltatni. 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. 6 Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságosságot, mivel megelégítik őket. 7 Boldogok az irgalmasok, mivel irgalmasságra fognak találni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent. 9 Boldogok a békeszerzők, mivel »Isten fiainak« fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. 11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. 12 Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.


Ahogy valaki említette előttem, a boldogságot nem kötötte sem "Földi javakhoz" sem a házassághoz,, sem olyasmihez, ami sokak szerint, még is csak boldogságot nyújt ebben a világban.


Azt is mondta egyszer, hogy:

(Cselekedetek 20:35) . . .Úr Jézus szavait, aki maga mondta: »Nagyobb boldogság adni, mint kapni.«”


Azok akik Krisztus követőjeként keresztény életet élnek, azok, ezeket a tanácsokat megfogadják, és élnek eme lehetőséggel. Egy keresztény ha elfoglalja magát, és célokat tűz ki, amit igyekszik el is érni, az Krisztus jó "katonájaként", még a nehézségek ellenére is boldog, és megelégedett.

2018. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a bajod még erősödni fog. Pláne amilyen a magyar kilátástalan helyzet még ezzel a Kormánnyal is. Putyinizálódtunk, a közhangulat rányomja a bélyegét az életedre és ezen nem tudsz változtatni. Rengeteg ilyen ismerősöm van mint te, befásultak...
2018. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#14 Teljesen felesleges a politikát belekeverni, semmi köze az én bajomhoz.
2018. aug. 6. 10:59
 16/26 anonim ***** válasza:
Javaslom pszichológushoz fordulni.
2018. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Mit teszel másokért? Vagy csak ülsz és sajnálod magad?
2018. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 KZitus ***** válasza:

Szia


A kérdésedben az van, "ha létezik", ami arra mutat, nem vagy bizonyos benne. Akkor először laposan meg kellene imerni Istent a Bibliából, és akkor tudol majd hittel kérni tőle dolgokat. Mert „HIT NÉLKÜL PEDIG LEHETETLEN ISTENNEK TETSZENI; MERT A KI ISTEN ELÉ JÁRUL, HINNIE KELL, HOGY Ő LÉTEZIK ÉS MEGJUTALMAZZA AZOKAT, A KIK ŐT KERESIK” ZSIDÓK 11:6.

Jakab 1:6–8

"De hittel kérje kitartóan, egyáltalán nem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tengernek szél űzte és ide-oda hajtott hulláma. Az ilyen ember bizony ne számítson arra, hogy bármit is kap majd Jehovától; határozatlan ember ő, minden tettében ingatag"

2018. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Mi a gondod?

Tars hianyzik?

Ahogy olvasom a kerdesed, szerintem van fontosabb szukseged is ennel. Meg nem vagy ujjaszuletve!

2018. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Néhány mondatból is átérzem problémádat, hasonló érzésekkel küzdöm magam is. Tényleg kérdezd imában az Istent, hogy merre lépj, mi a terve veled.

A jó körülményekben, kényelemben, csupa örömben nem fejlődik a jellem, a nehéz időkben átélt tapasztalatok erősítik azt, hogy ne emberekbe vesd a hited, bizalmad, hanem abba, Aki mindennél jobban ismer, szíved legrejtettebb kívánságát is. Az Isten szeretne jobbá tenni mindannyunkat, hogy meglássuk a valódi természetünket, fogyatékosságainkat, hogy aztán ezektől szabadulni vágyjunk.

Imádkozz, és reményteljes szívvel bízzál benne!

2018. aug. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!