Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki írónak egy "természe...

Ha valaki írónak egy "természetfeletti lény" lediktál egy valóságosnak tűnő könyvet (fejében hallja a lény hangját) egyfajta világlátásról, mi erről a vallásosok véleménye? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Jane Roberts írónak megjelent egy Seth-nek nevezett lény és lediktált neki több könyvet is, melyek rendkívül valóságosnak tnűnnek és logikusak.

[link]

[link]

[link]


Milyen vallásnak, életfelfogásnak tekinthető amit Seth testesít meg?



2018. aug. 18. 19:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de én igen. Tehát én nyertem.
2018. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ilyen meggyőző érvelés ellen nem is tudom mit mondjak...
2018. aug. 19. 12:19
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Pál apostol Galatákhoz írt levele1/3

Kegyelem néktek és békesség az Atya Istentől, és a mi Urunk Jézus Krisztustól,

4

Aki adta önmagát a mi bűneinkért hogy kiszabadítson minket e jelenvaló gonosz világból, az Istennek és a mi Atyánknak akarata szerint.

5

Akinek dicsőség örökkön örökké! Ámen.

6

Csodálkozom, hogy Attól, aki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok.

7

Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliumát.

8

De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, amit néktek hirdettünk, legyen átok.

9

Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átok legyen.

10

Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.


Látod már amikor Pál apostol is élt,már akkor is voltak tévtanok,amik emberi bölcsességeken alapultak és el akarták ferdíteni a Krisztus evangéliumát.Én azt tanácsolom neked,hogy messziről kerüld az olyan embert,aki azt állítja,hogy neki megjelent seth vagy akármi más.

2018. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Régen az volt a probléma, hogy vallás nevében az emberek egymásnak mentek és tudjuk mi lett a következménye, inkvizíció, búcsúcédula stb...

Egyik azt mondta, csak az az igaz amit ő hisz és ezért joga van "jó útra téríteni" a másik embert de amennyiben a kínzással történő "jó útra térítés" nem sikerülne, akkor likvidálni...

2018. aug. 19. 14:20
 15/17 anonim ***** válasza:

Keresztény szempontból nézve, hamis tanításnak számít, ha valamely szellem más evangéliumot, világnézetet diktál, minz amit Jézus tanított. Nemcsak Jane Roberts, hanem számos más médium is írt könyveket hasonló módon (pl. Alice Bailey). Semmi garancia nincs a szellem eredetére, és hogy hazudik e. Sőt, semmilyen szelllemi kommunikáció nem a Jézus által hirdetett Isten oldaláról van, hanem az ellenséges szellemiség oldaláról.


Igen ajánlok egy könyvet a témában: Warren Smith: False Christ coming Does anybody care? Kb. 3500 Ft külföldről beszerezve.

2018. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem ő volt az egyetlen. A magyar Paál Zoltán is így jegyezte le az Arvisurákat, ami egyébként totális zagyvaság.
2018. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Seth maga a gonosz az egyiptomi mitológiában.
2020. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!