Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Neked mi a célja (értelme) az...

KZitus kérdése:

Neked mi a célja (értelme) az életednek?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést nekem tették fel, és én ott válaszoltam, bár nem volt kapcsolatban a fő kérdéssel.

De érdekelne mások nézete, véleménye. És annak a véleménye is, aki nekem tette fel ezt a kérdést.



2018. aug. 22. 20:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Én kérdeztelek ott meg, szóval válaszolok, ahogy megkértél. :)

Az én életem célja, hogy alkossak valami maradandót. Ami után emlékezni fognak rám. Itt nem egy gyereket értek, bár gyereket is szeretnék majd.

Emelett a lehető legtöbb helyre szeretnék eljutni, világot látni. A lehető legtöbb dolgot kipróbálni (pl extrém sportok, ne drog), a lehető legtöbb embert megismerni.

Úgy szeretnék meghalni, hogy könyveket tudjak megtölteni az életemmel, azokkal az eseményekkel, amiket átéltem.

Jelenleg, tizenhét évesen ez az életem értelme.

2018. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Meggyógyulni, kicsit világot látni, családot alapítani.
2018. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1-es


Köszönöm, hogy megtaláltál a véleményeddel, és el is mondtad:-)

Van elképzelésed, mi lenne az a maradandó, amit szeretnél megvalósítani?


A maradandóval kapcsolatban engedd meg, hogy elmondjak egy történetet, amelyet nem olyan régen hallottam egy tanútársamtól.

Szóval az új világban(ahol öeök élet van) beszélget három tanú. Megkérdezi az egyik a másikat,

-"Te mit csináltál a régi világban?"

-"Hidakat építettem" -válaszolja.

-"melyiket?"

-"Á már nincsen meg, mert Armaddonkor összeomlott" - megkérdi a másik társát is:

-"és te mivel foglalkoztál?"

-"Én felhőkarcolókat építettem" - válaszolja

-"Melyiket?" - kérdi

-" hát már nincsenek meg, mert az ítéletkor összeomlott"

Végül megkérdezik őt is,:

-" és te mivel foglalkoztál?

- "Én úttörő voltam, és akiket tanítottam, ott megy ni, meg ott, és ő is az, akit tanítottam"


Bár ez, ilyen formában vicc, de nekünk tanúknak az a maradandó, ha embereknek segíthetünk túlélni az előttünk álló ítéletet. Mert az ember életénél nincsen drágább és maradandóbb:-)

Bocs, hogy ezt a ráadást "elmondtam" neked :-)

2018. aug. 22. 21:13
 4/29 anonim ***** válasza:
66%

Szívesen, nem volt fáradtság. :)


Mivel az írás és a filmezés érdekel, a kettő közül - esetleg mindkettő - valamelyik. A mai napig emlékszünk száz éves könyvekre és filmekre.


Semmi baj, aranyos kis történet volt.


Mivel én nem hiszek semmilyen világvégében (vallási félékben), ezért nem tudom átérezni a történet lényegét. Mivel a túlvilágban sem hiszek, így pláne nem.

2018. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

2-es

Köszönöm az írásodat, és jobbulást, gyógyulást kívánok neked.

2018. aug. 22. 21:17
 6/29 anonim ***** válasza:

Értelmes dolgot találni az életben, amivel hasznos lehetne az ittlétem e világban. Több akadályozó tényezője van a szokásos, mindennaposokon kívül, de próbálkozom.

Alapból emberekkel szerettem volna foglalkozni, de rájöttem, ma már totál nem éri meg...

2018. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szerintem, legalább is én úgy érzem, hogy az én életemnek a célja az, hogy a feltörekvő nemzedéknek átadni azt a tudást amit megszereztem.


13 éve kezdtem egy sportot, mára már mondhatom azt, hogy az életemmé vált és e miatt is leszek a jövőben, mármint egy év múlva, ( mert akkor kapom meg az OKJ-s edzői oklevelemet) edző.


Már lassan 9 éve tanítok is gyerekeket, nem csak magamat edzem.


Engem mindíg is az motivált, hogy át tudok adni valakinek valami olyan dolgot amit én is tanultam és addigra elsajátítottam.


Egy másik célja az életemnek az, hogy megpróbáljak minden helyzetben boldog lenni, még ha a legszomorúbb dolog is történik mellettem.

Ez sajnos még nem sikerült nagyon, de tartok felé.


És egy utószónak az, hogy 19 éves srác vagyok.


És szeretném megkérdezni, hogy neked mi a célod az életben?

2018. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Az elet celja szerintem tudast felhalmozni amit atadhatsz, peldaul egy adot szakmaban amiben dolgozol kimagaslo erdemeket erni el.

Azon kivul legyen legalabb egy hobid amivel ertelmesen kitoltod a szabad idod.Azon kivul szeretnek minnel tobb veszelytelen helyre eljutni es azon nepeket kulturat es embereket megismerni.Igy teljes eletet elnek, legalabbis igy latom jelenleg.A csalad bar nagyon szep de sok buktato van benne es nem tudod mikor mit rontasz el...ezert nem tervezek csaladot pedig sokszor irigyeltem a tobbgyerekes csaladokat.

2018. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Jó kérddés, nem tudom... Holnapot sem nagyon tudom mi lesz, azonkívül, hogy dolgozni megyek, nem hogy életem célját.

Persze, feleség, ház, gyerekek, meg minden, de hát az most olyan távol van tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől :)

2018. aug. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Minél ideálisabb és optmálisabb körülmények között élni, azaz az időm nagy részében szeretném azt csinálni, amihez épp kedvem van.


Tudom ez nem túl konkrét, de szerintem ez az általános elvérthető. Magyarul szeretném kiélni a testi-lelki vágyaimat és a lehető legkevesebbet foglalkozni olyan dolgokkal, amit muszájból csinálok, pl. munka, takarítás... stb.


Vagy mivelt tudom hogy elég vallásos vagy, mondok egy ilyet is: célom az is, hogy minél jobban el tudjam fogadni és átélni az istenit.

2018. aug. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!