Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor döntéseket hoztok a...

KZitus kérdése:

Amikor döntéseket hoztok a mindennapi életben, mennyire veszitek figyelembe Isten törvényeit, alapelveit?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor volt valami "hasznotok" ebből?

Ha igen, változott ettől az életetek?


Egyáltalán fontosnak tartjátok mi Isten véleménye a döntésetekről?



2018. aug. 25. 16:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves HaEv


értem én, igen, igen.... - de hogyan?

2018. aug. 25. 19:24
 12/15 anonim ***** válasza:

Kis fogalmi értelmezés. Amit te isteni törvényeknek nevezel, azok emberi tulajdonságok és azokhoz igazított emberi szabályok annak érdekében, hogy képesek legyünk együtt élni. A "ne ölj" legalább annyira emberi törvény is, minden korban, csak nem mindig azonos arányban gondolkodtak felőle egyformán. A "ne lopj" esete ugyanez.

Most éppen az a norma, hogy tedd nyugodtan ha kiválasztott vagy, de ez nem fog így maradni.


Ebből következik, hogy mindig figyelembe veszem az ember(ség) elveit, mindig van belőle hasznom, az életem nem változhat ettől, hiszen mindig ugyanúgy csinálom. És senki véleményét nem tartom fontosnak, mert a döntés nem eszerint, hanem belső meggyőződésből fakad. Ez nem zárja ki, hogy jól essék, ha észreveszik.

2018. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semennyire sem, max. annyiban, hogy nem ölök és hasonló.
2018. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Semennyire és amikor figyelembe vettem,nem volt hasznos.
2018. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Semennyire.Nem hiszek a létezésében.

A nálunk elfogadott emberi normák szerint próbálom élni az életemet.Ha lehet nem ártok senkinek és befizetem az adót.

A hatályos BTK-t tekintem alapnak a bűn témakörében magamra nézve.Eddig ez igen nagy "haszonnal" járt rám nézve.

2018. aug. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!