Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan higgyek Istenben?

Hogyan higgyek Istenben?

Figyelt kérdés

Annyira magányosnak érzem magam.Nem találom a helyem.Nem tudom jó helyen vagyok-e,pedig boldognak kellene lennem.Sok változás történt mostanában az életemben,talán csak meg kell szoknom?A vallásos emberek olyan kiegyensúlyozottak és boldogok.Úgy szeretnék az lenni,de egyszerűen képtelen vagyok csak egy vallásban hinni,mindenre nyitott vagyok és mindenben látok jó dolgokat.


Hogy találjam meg a lelki békémet?


23/L



2018. szept. 2. 20:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Miért csak Isten lehetne a megoldás? :)
2018. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__949..


#16 valsszban linkeltem a Bhagavad Gitat

#19 es valaszom es a tobbit is hasznos lehet elolvasnod

belinkelek lehet meg egy kerdest majd ha meglelem

2018. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


itt is erdemes lehet az osszes valaszt elolvasnod


#26 os valaszomra gondoltam bar sok masrol is irtam benne


Xy4

2018. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6

még ebben az ateista-korszakban is feltetelezem Bibliaja lehet, vagy kolcson tud kerni valakitol, rokontol, ismerostol

illetve van rengeteg online Biblia, ahol a sok forditast osszevetheti, ha akarja

(ha konyvet akar venni, foleg a "Konyvek Konyve"-t, akkor erre erdemes rengeteg idot szannia, hogy pontosan melyiket is vegye meg)

de +1 hogy a 4 evangeliumot (Mate, Mark, Lukacs, Janos) kell tanulmanyoznod "eleted vegeig" (vilagkepedtol fuggetlenul, barmilyen hivo, vagy hitetlen is vagy) a Bhagavad Gita mellett

ez a te dontesed, hogy egyiket "eldobod"-e vagy mindketott, de mindenkepp Isten Onzetlenul felajanlott segito Kezet lokod el ezzel


#10

erre mas kategoriak vannak es o nem "hetkoznapi" szellemi (lelki) problemarol kerdezett, hanem az "Istenben valo hitrol"

Kifejteseben valoban rengeteget mast is kerdezett, annyira hogy az mar tul sok

a SzentIras(ok) lenyegeben mindenre valaszt adnak

ha konkret esetrol van szo, ahhoz muszaj megismerni azt, annak akitol segitseget kersz, ha tobb van akkor mind

mert altalanosagban a hited kell erositened, a hittel minden akadaly legyozheto, anyagi, testi dolgok is, ateistak is hittel gyoznek le problemakat, még ha tagadjak is, persze nem Istenhittel hanem onmagukba vetett hittel

Isten sem varja el, hogy ne legyen hited onmagadban, de Isten adja ehhez az erodet (es minden mast) ezt nem lenne szabad elfelejtened


#11

peldaul mi? es az nem Istentol Valo? "Isten mindenre megoldas"

ez utani valaszokat nem olvastam még (a sajatjaim sem, igy nem tudom pontositani oket, ha valamit elrontottam volna)


Xy4

2018. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!