Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vár ránk a halál után?...

Mi vár ránk a halál után? Találkozunk a szeretteinkkel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdést tettek már fel. Rengeteget el is olvastam. Keresztény vagyok tehát hiszek Istenben. Az érdekelne ha valaki meghal talalkozik a szeretteivel?

2018. szept. 11. 09:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
48%

10


Emberi fantázia szülte dolgok, mint a gumimacik, a Dagobah rendszer, vagy Narnia.

2018. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
és mi van a szellemekkel? vannak ismerőseim akik láttak már
2018. szept. 11. 11:01
 13/33 Mansour ***** válasza:
57%

Az igazság az, hogy a kereszténységnek nincs erről egységes és egyértelmű elképzelése, ugyanis a Biblia nem ad erről világos és egyértelmű tanítást. A katolikusok tisztítótűzről is beszélnek, a protestánsok csak Mennyről és Pokolról, de sok teológus bibliai alapon vitatja, hogy a Pokol az örök szenvedés helye lenne. Eszerint a kárhozat végső megsemmisülést jelent. A Jehova Tanúi a halált teljes megsemmisülésnek tartják, de szerintük egyesek fel fognak támadni az Új Földre, vagy a Mennybe.

A kereszténységen kívül más vallási elképzelések is vannak, pl. a keleti vallások reinkarnáció-tana, ami szintén nem bizonyított, de mégis egy koherensebb rendszer, mint a kereszténység túlvilággal kapcsolatos elképzelései.

2018. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
20%

Ha keresztény vagy akkor nyilván olvasod a Bibliát és tudod, hogy többek között Jézus is sokat beszélt a pokolról és a mennyországról és arról, hogy a két hely között nincs átjáró, a pokolból nem kerülhetünk a mennyországba és fordítva sem. Purgatórium pedig csak a katolikusok szerint létezik, erről egyáltalán nem olvashatunk a Bibliában. Arról viszont igen, hogy a hitünk és az ebből fakadó cselekedeteink által leszünk megítélve. Egyszerűen: aki hisz, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. A szeretteiddel csak akkor találkozhatsz, ha egy helyre kerültök.

( A kereszténység nem azt jelenti, hogy hiszünk Istenben, ez ennél "kicsit" több, az örök életért tenni is kell valamit. Sátán és a démonai is hisznek Istenben, sőt, ők még látták is és ismerik is, de ettől még sem keresztények.)

2018. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
13%

Bár lenulláztak, de a válaszom, ugyan az amit utánam is írtak.

A purgatórium, a pokol tüze, egy félelmet keltő tanítása Jézus szemléltetésének. Viszont ha valaki fél, az nem tud szeretni.

(1János 4:18) 18 A szeretetben nincs félelem, hanem a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályozólag hat. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben.


Ha Isten ilyen feltételekkel akarná, hogy az emberek betartsák a törvényeit, elveit, akkor a vers alapján, szeretet nélkül félelemmel tennék. Istennek pedig nem kell ilyen szeretet.

Isten nem hozott létre sem purgatóriumot, sem halál utáni kín helyet. Az embernek a halál a büntetése, amiből vagy méltó lesz valaki a feltámadásra, vagy nem.


Egy másik kérdésnél írtam, hogy Isten mindenkit rendeltetése szerint teremtett, így az állatoknak is meg van a maga rendeltetése, és az embernek is. Az egyik fajból, nem lehet másik. Minden élő a saját fajtájával szaporodik.

Ennél fogva sem lehetséges, hogy Isten az emberből más testű élőlényt csináljon, és megbüntesse, ha emberként rosszat tett.

Ez ellene megy a természetnek, és Isten szeretetének.

Sokan ezt azért sérelmezik, mert felháborodnak, hogy Isten ugyan azt a büntetést adja egy engedetlennek, mint egy gyilkosnak.

De engettessék már meg Istennek, a szeretet jegyében, hogy milyen büntetést szabjon ki egy vétkeznek.

2018. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy hiszem, hogy a halál után eggyé válunk Istennel. Jelen lesznek azok a szeretteink is, akik már korábban eggyé váltak vele. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy valóságos testben látjuk meg egymást, hiszen akkor már "csak" lelkek, pontosabban egy lélek leszünk...


Pontosan persze nem tudhatjuk. Rengeteg elmélet van erre, pl. következő életek, vagy akár a nagy büdös semmi. Én mindenesetre abban hiszek, amit leírtam.

2018. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
16%

12


Fú, ember, neked aztán erős érveid vannak. Valakik láttak valamit valamikor. Hát megfogtál. Ha látták, akkor léteznek bizony. Ahogy a Csillámf szláma is.

2018. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

14. Nem ugy ertettem hogy en csak hiszek istenben es a hitem ennyibol all. Egyébként en katolikus keresztény vagyok es nekunk azt tanították higx van purgatorium.


Köszönöm mindenki válaszát!! En abban bizok higy valamilyen formaban talalkozunk a szeretteinkkel, nem testi valosagukban persze, de talalkozunk. A tényleges igazsagot pedig halálunk utan tudjuk majd meg sajnos.

2018. szept. 11. 16:05
 19/33 A kérdező kommentje:

15.

En sem hiszek a reinkarnacioban

2018. szept. 11. 16:07
 20/33 anonim ***** válasza:
39%

Isten ígérete:

(Ézsaiás 65:21, 22) 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. . . .

(Zsoltárok 37:11) 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

(Ézsaiás 45:18) . . .a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: . . .

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Jelenések 21:3) . . .Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük.


Isten nem az angyalokkal lesz, hanem az emberekkel.

Isten eredeti szándéka az ember teremtésével, hogy örökké éljen a földön. Ádám butasága miatt, ezt nem fogja annyiban hagyni.

Istennekk vannak angyalai, akik abban a rendeltetésükben hozta létre.

az embereket pedig Fizikai élőként.

Így minden rendeltetésű élő dicsőíti Istent, és soha nem gondolta, hogy az emberek az ége vándoroljanak, vagy fordítva, mivel magát a halált sem tervezte az ember számára.

2018. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!