Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vár ránk a halál után?...

Mi vár ránk a halál után? Találkozunk a szeretteinkkel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdést tettek már fel. Rengeteget el is olvastam. Keresztény vagyok tehát hiszek Istenben. Az érdekelne ha valaki meghal talalkozik a szeretteivel?

2018. szept. 11. 09:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

A mennyben találkozhatunk azokkal a szeretteinkkel, akik szentekké váltak. A pokolban nincs boldog viszontlátás, mert nincs boldogság.

Katolikusok hisznek a tisztítótűzben, ott is lehet találkozni szeretteinkkel, és együtt várni, hogy bejuthassunk a mennybe. Lehet, hogy nem egyszerre lépünk be, de a mennyben majd viszontláthatjuk egymást.

2018. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 szenes43 ***** válasza:
43%

Kedves kérdező! Kíváncsi vagy egyáltalán mások véleményére hogy le 0-zol mindenkit aki nem azt írja ami neked tetszik??

Amennyiben te tudod a tutit akkor rögtön meg is válaszolhatod magadnak s mindjárt fel is pontozhatod a válaszod.

Esetleg olvass el néhány kérdést és az arra adott választ és akkor rájössz a Gyakori kérdések.hu oldal működésére.

2018. szept. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

>>de én nem tudom elhinni, hogy a halál után semmi sincs. akkor mi van a menyországgal és tisztítótűzzel és a pokollal?<<


Miért nem tudod elhinni? Mennyivel hihetetlenebb a semmi, mint egy komplett halál utáni végtelen infrastruktúra és könyvelés? Most a Földön el durván 7 milliárd ember. De akik eddig meghaltak, azok meg többén vannak. Hol férnek el? Milyen közigazgatás kell ahhoz?


Szóval ha a mennyország és a pokol elképzelhető számodra, akkor könnyedén hozza tudod képzelni a plusz semmit.

2018. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
nem értem az emberek miért akarnak vitát gerjeszteni minden egyes kérdésnél. élvezitek? nem tudom milyen lenullázásról beszélsz... én elolvastam az összes kommentet és megköszöntem őket. nem pontoztam le egyiket sem, mert minden vélemény számít, ha nem így lenne nem tenném fel a kérdést.... de ha vitatkozni szeretnél jó embert választottál mert állok elébe.
2018. szept. 12. 17:06
 25/33 A kérdező kommentje:
21. köszönöm a válaszod
2018. szept. 12. 17:07
 26/33 anonim ***** válasza:
Miért félsz a haláltól? Olyan mint amikor nagyon alszol. Én pl. nem tudok magamról álmomban. Az utolsó perc a rossz, amikor nagyon fáj, pl. egy szívroham, a rosszabb verzió a hosszan tartó ráktól való szenvedés. De tök mindegy, mert a halál után már úgy sem érzed, hogy hogy fájt az utolsó percben. A kérdés, szeretsz aludni? Nincs abban semmi rossz.
2018. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Utolso, en azert felek, mert senki nem tudja hogy viszon lathatom e a szeretteimets. A kerdest pedig azert tettem fel mert egy csaladtagom fiatalon meghalt, es szeregnek vele talalkozni, tudom hogy hulyeseg, de minden vágyam hogx egyszer ujra egyutt lehessunk.

A masik kerdesre, igen szeretek aludni, de mindig almodom, es tudom hogy alom es hogy alszok. Es pont ezert szeretek aludni.

2018. szept. 14. 08:44
 28/33 Mansour ***** válasza:

"egy csaladtagom fiatalon meghalt, es szeregnek vele talalkozni, tudom hogy hulyeseg, de minden vágyam hogx egyszer ujra egyutt lehessunk"

Egyáltalán nem hülyeség, teljesen természetes vágyakozás. Higgy benne, hogy újra együtt lehettek! Szerintem ugyan nem valószínű, hogy így lesz, de teljesen nem zárom ki a lehetőségét. És miért ne lehetne hinni valamiben, aminek nem kizárt a lehetősége? Ha ez lelki támaszt nyújt, akkor nemcsak hogy lehet, de kell is hinni benne!

2018. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
sajnos csak hinni lehet és reménykedni :/
2018. szept. 14. 11:56
 30/33 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy pár év itteni ténykedésed megítélése után örökre a mennyországba vagy a pokolra jutsz? Ez túl könnyű lenne. Pár évig jól vagyok, aztán utána milliárd évig élvezem a happyt?

Nem fiacskám! Vissza kell jönnöd reinkarnálódni és helyrehozni azt, amit korábban elrontottál. Aztán majd sok sok élet után, amikor már kellően bölcs leszel, akkor már maradhatsz odafent.

2018. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!