Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért támasztotta fel...

Jézus miért támasztotta fel Lázárt, ha tudta, hogy már jó helyre került a halott lelke az Atyánál?

Figyelt kérdés
Nem volt ez szenvedés Lázár számára, hogy egyszer fel kellet támadnia és kétszer kellet meghalnia?

2018. szept. 15. 19:47
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

"Mivel más forrása nincs a történetnek, ezért vagy elfogadod ami oda van írva, vagy találd ki a saját történetedet, de más nevekkel."


Az embernek a Istennel való spirituális kapcsolatát szerintem, Istennel, kell megélnie nem pedig a Szentírással.

2018. szept. 16. 11:51
 22/37 anonim ***** válasza:

Ez egy bibliai esemény, aminek semmi köze az Istennel való kapcsolatunkhoz, legyen az spirituális vagy normális.

Vagy elhiszed, vagy nem. Ha csak nem kaptál valami magánkinyilatkoztatást Istentől, hogy tévesen szerepel a történet és neked megmondta a frankót.

2018. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Mint forrást elfogadom a Szentírást, de nem tekintem az Istennel való kapcsolat útjának, csak útmutatójának, ha fejjel lefelé olvasod a Szentírást, a Szentírással kezedben fogsz eltévedni, pedig te csak is a Szentírást olvastad, Isten sugalmazott szavát.
2018. szept. 16. 11:56
 24/37 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gondolom mar valaszolhatak de megerositem:


Janos 11:4 Ennek hallatára Jézus azt mondta: „Ez a betegség nem okozza halálát, hanem Isten dicsőségére lesz, hogy megdicsőüljön általa az Isten Fia.”


mi nem ertheto szamodra ezen?

2018. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

"Vagy elhiszed, vagy nem. Ha csak nem kaptál valami magánkinyilatkoztatást Istentől, hogy tévesen szerepel a történet és neked megmondta a frankót."


Én egy szóval nem állítottam, hogy a történet, téves, hibás, vagy egy betűje sem igaz.

Csak azon elmélkedem, hogy mi lehetett ezzel az Atya célja, hogy Jézus által újra életre hívta Lázárt.

2018. szept. 16. 12:01
 26/37 A kérdező kommentje:

"Ez egy bibliai esemény, aminek semmi köze az Istennel való kapcsolatunkhoz, legyen az spirituális vagy normális."


Ha egy bibliai eseménynek semmi köze az Istennel való kapcsolatunkhoz, vagy az Istenen, Mindenhatóságon való elmélkedéshez, gondolkodáshoz, akkor minek van értelme, köze?

2018. szept. 16. 12:05
 27/37 anonim ***** válasza:

"Mint forrást elfogadom a Szentírást, de nem tekintem az Istennel való kapcsolat útjának"

Én sem állítottam mást, hiszen akkor bálványimádó lennék és a Szentírás bálvány lenne számomra. Egyetlen út van Istenhez, mégpedig egyszülött Fia, Krisztus.


"Csak azon elmélkedem, hogy mi lehetett ezzel az Atya célja, hogy Jézus által újra életre hívta Lázárt."

Elnézést, lehet akkor én olvastam félre a hozzászólásokat, ahol már újjáteremtésről, meg újjászületésről volt szó.


"Ha egy bibliai eseménynek semmi köze az Istennel való kapcsolatunkhoz, vagy az Istenen, Mindenhatóságon való elmélkedéshez, gondolkodáshoz, akkor minek van értelme, köze?"

Egy bibliai esemény, mint Lázár feltámasztása, adhat erőt nekünk, mint olvasóknak, de elsősorban azoknak szólt, akik akkor ott voltak. Lázárt nem nekünk támasztotta fel Krisztus, hanem családjának, rokonainak, barátainak. Ezen a csodán keresztül nem nekünk nyilatkoztatta ki isteni és emberi természetet (mint írtam korábban), hanem mindazoknak, akik tanúi voltak e csodának. A bibliai történetek és események segítenek teológiai kérdésekben, erősítik hitünket, de nem valósítják meg személyes kapcsolatunkat Istennel. Az Atyával való egyetlen kapcsolatunk egyedül Krisztus lehet, mert nincs más út Őrajta kívül.

2018. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

"de elsősorban azoknak szólt, akik akkor ott voltak."


Ezzel egyet értek.

2018. szept. 16. 13:13
 29/37 pelgrim ***** válasza:

„Tehát szerintem nem is a "Feltámadáson" van a hangsúly hanem a teremtő erejének, minden hatóságának misztériumán.”


Helyesen látod.


„de szerintem, helyesebb azt mondani, hogy újra teremtették. Az újra teremtése után pedig megint meg kellet halnia, immár "örökre".”


Nem, Lázárt nem teremtették újra, és nem halt meg másodszor örökre. Ugyanis mi történik amikor valaki meghal? A testéről tudjuk, hogy végleg tönkremegy, de amellett van a személyisége, ami valójában nem más mint család szerinti származása, ismeretsége, társadalmi pozíciója, stb., stb., egytől egyig mulandó dolgok. Azon felül van az embernek az az isteni származása vagy (ön-)tudata, isteni kiléte ezt nevezik a vallások léleknek, ez utóbbi nem halandó. Ehhez szólt Jézus – Lázár isteni kilétéhez – hogy keljen fej és jöjjön ki a sírból.

Lehet, hogy Lázár személyisége testével együtt egy másodszor is meghalt, de az is lehet, hogy ő azok közé a nagyon fejlett lelkek közé tartozott, akik elérték a tudatnak azt a magas színvonalát, amelyen már nem kényszerülünk elszenvedni a halált. A feltámadás egy nagyon ritka jelenség és azoknak a lelkeknek van félretéve, akik egy nemes cél érdekében mégis vállalják a halált, mint ahogy Jézus tette.


„jó e nekünk embereknek Feltámadni úgy, hogy vissza kapjuk ugyan azt a testünket énünket, tudatunkat mint Lázár?”


„inkább történjen velem a halál egyszer mint kétszer, ahogyan Lázzárral történt.”


Az átlag ember számtalanszor elszenvedi a halált mielőtt eléri a tudatnak azt a magas színvonalát, melyen továbbá nem kényszerül újra és újra születni és meghalni. Szerencsére nem emlékszünk előző életeinkre, és csak ritkán találkozunk olyan dolgokkal, melyekből sejthetjük, hogy már valamikor jártunk itt. Ilyen dolgok lehetnek megmagyarázhatatlan okokból származó testi fájdalmak, félelmek, hajlamok, stb.

2018. szept. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
ez egy másik Lázár, nem az aki a gazdag háza előtt koldult?
2018. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!