Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért támasztotta fel...

Jézus miért támasztotta fel Lázárt, ha tudta, hogy már jó helyre került a halott lelke az Atyánál?

Figyelt kérdés
Nem volt ez szenvedés Lázár számára, hogy egyszer fel kellet támadnia és kétszer kellet meghalnia?

2018. szept. 15. 19:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

Lázár, szó szerint halott volt. Azért hozta vissza az életbe, ahogy néhány más embert, vagy gyermeket, mert bemutatta, mit fog tenni nagyobb mértékben, amikor a királysága, a Földre is kiterjeszti a hatalmát.

A feltámasztás egy kis ízelítő volt a jövőre nézve.

Mint ahogy a gyógyítás, az élelemmel való ellátás, a természeti erők kordában tartása.


Ezekkel bemutatta, hogy Istennek hatalma van ezek felett, és az ígéretét betartva, helyre állítja az édenkerti állapotokat. Nem az égben, hanem a földön.


A halottak most jelenleg "alszanak".

Isten soha nem tett olyan kijelentést, vagy ígéretet, hogy az ember a bűnei miatt, a halála után egy más formában büntetést fog elszenvedni. Mivel a halál volt az egyetlen kijelentése, a büntetésre.

az ember innen alúlról való, és nem felülről. Így nem is mehet sehova. A halál egyébként sem volt része Isten tervének, vagy az emberekkel kapcsolatos szándékának.

Örök életre lettek tervezve, és lketre keltve.


Hogy ez meghiusúlt egy időre, a szándék nem változott, és a megvalósítása folyamatban van.

2018. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 jdfGabrella ***** válasza:
A biblia szerint abban az időben ( Jézus kereszthalála elölt.) mindenki a pokolra jutott, mert nem volt bűnbocsánat.
2018. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
7%

"Nem jó, de talán nem élni még rosszabb. Veled ellentétben én inkább választanám a szép hosszú életet."


Igen... abban az időben mindenkinek szép hosszú élete volt. Az idősek vidáman kergetőztek az ükunokáikkal a légkondicionált idősek otthonában aztán egy délután szunyókálás után megnézték a szeszélyes évszakok ismétlését.


Hát nagyon nem... Lepra, betegségek. Egy fogfájásba, vagy egy kéztörésbe simán bele lehetett halni. Mennyi is volt az átlagéletkor abban az időben?


Aki azt hiszi, hogy létezett ilyen, hogy "szép hosszú élet" azt totál el van tévedve.


Amúgy gondolom Lázár már elkezdett bomlani, mert a halál már csak olyan, hogy megindulnak bizonyos rothatdási folyamatok. Azzal mi lett? Visszarohadt?

2018. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

"A biblia szerint abban az időben ( Jézus kereszthalála elölt.) mindenki a pokolra jutott, mert nem volt bűnbocsánat."


Hát szerintem itt a "baj", hogy csakis a biblia szerint gondolkodunk....

a biblia csak egy útmutató, történelmi áttekintő, emberek írták, ilyen misztériumok megértéséhez sosem lesz mérvadó. "Kicsit" hibás spirituális mankó, de sajnos nincs jobb, addig ameddig újra meg nem születik, vagy el nem jön újra Jézus, hogy mindezt valóban megérthessük.


Ha valaki embert teremt a semmiből annak szerintem nem kell lelket lehelnie egy porból, formált élettelen porhüvelybe, ha mindenható.


Szerintem aki minden ható: annak csak annyit kell mondani, hogy legyen kutya, vagy legyen elefánt és lesz amit a kar vagy elgondol.


A Bibliában két merőben ellentétes Isten kép fut párhozamosan, az egyik a kettőből az egészséges, a másik egy téves Istenség kép.

2018. szept. 16. 11:05
 15/37 A kérdező kommentje:

Az én értelmezésem szerint Jézus az egészséges Isten, mindenható, teremtő, képet szerette volna szemléltetni ezzel a csodájával.


Amikor azt mondja, hogy "Lázár, jöjj ki!" ez nekem úgy jön le hogy pusztán a szavával újra teremtette Lázárt. Nem kellet bele lehelnie semmit, mint annak a másik "Istenségnek" aki a porból teremti a "követőit".

2018. szept. 16. 11:11
 16/37 pelgrim ***** válasza:

“Jézus miért támasztotta fel Lázárt, ha tudta, hogy már jó helyre került a halott lelke az Atyánál?”


Talán azért, hogy tanítását alátámassza.

Azért, hogy bemutassa egy olyan ember végtelen lehetőségeit, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozza kifejezésre.

Lázárnak ez nem volt külön megterhelés ez bele volt értve a „szerződésbe” melyet Jézussal kötött még mielőtt mindketten megjelentek a Földön. Mint ahogy mi is mindannyian előre megállapodtunk abban, hogy így vagy úgy fogunk viselkedni egymással:

- „Kérlek majd ha ismét együtt leszünk a földön, üss majd nagyot a fejemre, hogy érezhessem mennyire fáj, és hogy megtanulhassam, hogyan kell megbocsátani. Előre is köszönöm, hogy kockára teszed a lehetőséget, hogy akár életem végéig gyűlöljelek.

2018. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Tehát szerintem nem is a "Feltámadáson" van a hangsúly hanem a teremtő erejének, minden hatóságának misztériumán.


Lázár megszületett, meghalt, feltámasztották, de szerintem, helyesebb azt mondani, hogy újra teremtették. Az újra teremtése után pedig megint meg kellet halnia, immár "örökre". Lázár nem vált örök életű feltámadottá mint Jézus, aki romlatlan testi formában örök élete teljes Isteni valóságos Isten öröktől fogva romlatlan ragyogásában tért meg az Atyához.

2018. szept. 16. 11:27
 18/37 A kérdező kommentje:
Emberi léptékkel fel nem fogható misztérium ez számomra, és csodálatos jelent és mindig elgondolkodtat, hogy valóban jó e nekünk embereknek Feltámadni úgy, hogy vissza kapjuk ugyan azt a testünket énünket, tudatunkat mint Lázár?
2018. szept. 16. 11:35
 19/37 A kérdező kommentje:
Jézus ezen csodatételéből még felvetődik bennem a kérdés hogyha Jézus megkérdezné tőlem, hogy szeretnék-e, a halálom után újra feltámadni ugyan ebben az emberi testemben mint ahogyan Lázár de még egyszer meg kellene halnom ugyan ebben a testemben, akkor arra kérném, hogy ne támaszon fel úgy mint Lázárt, inkább történjen velem a halál egyszer mint kétszer, ahogyan Lázzárral történt.
2018. szept. 16. 11:44
 20/37 anonim ***** válasza:

@kérdező


Meggyőződésem, hogy felesleges ezt a sok hülyeséget belelátni a történetbe. Lázár beteg volt és meghalt, Jézus pedig visszahozta az élők sorába. Pont. Újjászületett, újjáteremtették... sehol sincs ilyen hülyeségről szó a Szentírásban. Mivel más forrása nincs a történetnek, ezért vagy elfogadod ami oda van írva, vagy találd ki a saját történetedet, de más nevekkel. Úgy kevésbé tűnik plágiumnak.

2018. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!