Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?

Szerintetek létezik Isten?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az utcán egy ember megkérdezi tőled, hogy szerinted létezik-e Isten. Ha helyesen válaszolsz a kérdésre, akkor boldog életed lesz, ha viszont rosszul válaszolsz, akkor egész életedben boldogtalan leszel. Mit válaszolnátok?

2018. okt. 5. 23:20
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
56%
Igen, létezik.
2018. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
60%
Szerintem létezik.
2018. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
19%

Hát erről mindeki mást gondol. Figyelj az evolúcióhoz és az Isten létezésről való meggyőződéshez is hit kell. Egyik sincs bizonyítva. Sokan állítják h az evolúció tudományosan alá van támasztva de nem egyre több kutatás szól arról h nem lehetséges. De mindenki abban hisz amiben akar. Én személy szerint hiszek Istenben. Ugye itt is renegeted vallás van meg stb. Meg más a csupán hit meg a keresztény életmód.

Elég érdekes kérdés az amit feltettél de aranyos nagyon. Kreatív 😉.

Véleményem szerint az emberek nem tudtak volna idáig eljutni lásd pl technológia terén az őskortól kezdve. Ma már s a múlt évszázadban is egyre több tudós van s volt aki hisz, hitt Isten létezésében. Végül is ha bele gondolsz egy robbanásból sose jön létre élet vagy valami új s jó dolog. Pedog ezt állítják tudod az ősrobbanás. Ha két kocsi karanbolozik abból se jön létre pl egy új kocsi. Mint a majomból se lesz ember. Szégyellem is h ehhez hasonlítják az embert akkor lehetnének kutyák is az őseink vagy bármi más. De ez csak az én véleményem. Mindeki döntse el magának mibe hisz s ne ítéljünk el senki amiatt amiben hisz. Remélem valamiben tudtam segíteni.

2018. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én vallásos családból származom, 18 éves koromig (most 21 vagyok) minden vasárnap ott voltam a szentmisén, hittanra is jártam egészen bérmálkozásig, de igazából csak azért, mert a szüleim elvittek a templomba illetve beírattak hittanra. Gyerekként még hittem is Istenben, most is próbálok hinni, de csak azért, mert így járok jobban, hiszen ha hiszek Istenben, de esetleg mégsem létezne, azzal én nem vesztenék semmit, viszont ha nem hinnék Istenben, de létezne, akkor nem járnék jól, mert a pokolra jutnék meg hasonlók. Tehát próbálok hinni Istenben, de ha a fenti kérdést feltennék nekem, akkor egyértelműen azt válaszolnám, hogy nem létezik, mert szerintem nem létezik.
2018. okt. 5. 23:45
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Melyik istenrol erdeklodik az utca peldabeli eberkeje ?


Tobb ezer isten elott hajlonganak az emberek a vilagon. Csak a Hindu vallasban van tobb mint 400

2018. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Molyember ***** válasza:
100%
Kicsit hasonlít a kérdés Pascal érveléséhez, és a baj is ugyanaz vele. Senki sem azért hisz, mert abból haszna van. Nem lehet úgy hinni. Vagy hiszel, vagy nem.
2018. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem létezik, de én nem hiszek benne. Vagy nem létezik, viszont hiszek benne. Mindenesetre a létezését még nem tudták egyértelműen bizonyítani, ahogy a nemlétezését sem. Igazából azt sem tudják, hogy miről is van szó.
2018. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
mindenki ön ön maga istene
2018. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Miss Endzsi ***** válasza:
43%
"Istennek üzenem, hogy nem létezik, nem"
2018. okt. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Az eddigi életem sem egy full jó, így én megkockáztatnám, és azt mondanám, hogy nem létezik. Valahogy mindegy a dolog. De lehet, hogy így kompenzálná a dolgot:).
2018. okt. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!