Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?

Szerintetek létezik Isten?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az utcán egy ember megkérdezi tőled, hogy szerinted létezik-e Isten. Ha helyesen válaszolsz a kérdésre, akkor boldog életed lesz, ha viszont rosszul válaszolsz, akkor egész életedben boldogtalan leszel. Mit válaszolnátok?

2018. okt. 5. 23:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Megérné nemmel válaszolni, mert ha ebben valaki téved és rosszra fordul az élete, legalább van reménye, hogy halála után jobb lesz, de ha igennel válaszol és úgy téved, akkor abban a tudatban kell leélnie az életét, hogy bármilyen boldog is, ez minden ami van.

De ilyesmiben az emberek elég őszinték, szóval úgyis azt mondanám, hogy létezik, és hát az az igazság, hogy ezután ha mégis boldogtalanul élnék, akkor sem gondolnám, hogy nincs. A hit nem egy ilyen logikus dolog, inkább olyan mint az emberek érzelmei általában. Érteni sem értjük, kezelni sem tudjuk, csak vannak, és az egyszer biztos hogy vannak, nem igazán tudnám azt mondani ha kérdeznék, hogy szerinted vannak-e érzéseid, mondanám hogy ó de még mennyire hogy vannak... és nem mindig könnyű, hogy vannak, de ettől még azért szerintem egy igen jó dolog.

2018. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem létezik. :)


# 3-nak meg láthatóan fogalma sincs arról, hogy mi az, s mit állít az "Ősrobbanás", meg az evolúciós elmélet.

S legkevésbé értem, hogy miért hozta fel őket, mikor közük sincs a kérdéshez XD.

2018. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Lux morulus ***** válasza:
60%
Én, - és gondolom mindenki aki válaszol, és aki nem az is - boldog leszek bármit válaszolok. Ugyan is mindenki jól válaszol a saját nézőpontja szerint. Máshogy meg nincs jó és rossz.
2018. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
70%
Nem létezik.
2018. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Szerintem igen.
2018. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom igen,következményekkel,és mentesen is.
2018. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
A Biblia tele van tanmesékkel ami azt jelenti hogy az egész egy irodalom mű. Az ember írta. Ő találta fel a kereszténységet. Valóban létezett Jézus de nem volt gyógyító ereje. Ő is csak egy ember volt. Aztán pár idióta zsidó megölte,és keresztre feszítették. Ebből az eseményből jött létre a Biblia. Nem létezett Ádám és Éva. Mert akkor vérfertőzés történhetett ami elég beteges. Tehát ezek csak tanmesék. A válasz az hogy nem létezik Isten. Jézus létezett mint ember. Jeruzsálemben. De nem voltak gyógyítóképességei.
2019. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 #Molyember #4 #Kerdezo Kerdes es Kifejtese


nem is kicsit mint lathatod


mely hivok kuzdenek elsosorban evilagi sajat boldogsagert?


ez ellentetes a legtobb osi nagy hitvilag alapveto tanitasaival


onzetlensegert es halalutani Celert kuzdenek


Ezt eddig nem tudtad?

minden egyeb masodlagos, sokadlagos lehet csak ezektol


#13 #Lux Morulus es #8

a szubjektiv relativizmus nagyerovel tor elorre az emberek vilagfelfogasai kozt de ettol meg helytelen utrol van szo


ez ellen kell kuzdenie egy hivonek, az ego, onzes ellen, es az Abszolutumtalansag, Celtalansag ellen


szerintem nyivalnvalo hogy mint mondanek Szemelyes Egyeni Viszonylag Aktualis Nezopontombol...


Xy4

2019. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


majd elvolvasom lehet ezt a kerdest, de nagyon hosszu es unalmas lehet, viszont talan a Halal megertesehez kozelebb kerulhetnenek sokan vele

igen ez is kiemelt kerdes

2019. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az istennek nincs definíciója
2019. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!