Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azoknak az embereknek az...

Felhasznalo0780 kérdése:

Azoknak az embereknek az összefoglaló neve, akik keresztény hitről áttértek az iszlámra, illetve fordítva, tehát akik iszlámról lettek keresztények?

Figyelt kérdés
Külön történelemre kellene nekem ezen két információ, sajnos azonban ha tankönyvekben, ha könyvekben, ha interneten keresgéltem, nem találtam rá.

2018. okt. 15. 18:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen !
2018. okt. 15. 21:46
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező írta:

" az iszlám hit alapvetően nem rossz, sőt legalább ugyanannyira békés, mint a keresztény"


Ezt benézted kedves kérdező, kicsit többet kéne foglalkoznod az iszlámmal. Bár vannak benne érdekes és használható gondolatok, de alapvetően egy intoleráns, támadó és hódító felfogású kultúra - mert ez már nem vallás pusztán. Az emberi vallásos felfogás gennyes kelése, gyökerestül kéne kitépni a kollektív emlékezetből...

Pl. Felfogásuk szerint mindenkinek pusztulnia kell, aki nem muzulmán, és nem hajlandó áttérni a muzulmán hitre (keresztény v. zsidó egy évre megválthatja magát arannyal), illetve a legtöbb bűnért kegyetlen büntetés, sőt igen gyakran halál jár az elkövetőnek, ezenkívül hitük szerint a nő alacsonyabb rangú élőlény a férfinél. Kész agyrém az egész...

2018. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
A spanyoloknál maradt arab embereket akik 1492 után ott maradtak és felvették a keresztény vallás mariscoknak nevezik.De ez gondolom csak ott, nem mindenhol.
2018. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!