Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi által kínált...

A Jehova Tanúi által kínált biblia különbözik a Bibliától, ha igen, mennyire és jobb vagy rosszabb?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem hogy én eddig még nem olvastam Bibliát,de érdekelni kezdett abból kifolyólag hogy két Jehova Tanúi kínált nekem egy példányt.

Talán azért, mert szimpatikusak voltak.Jövő héten újra jönnek.

De nem tudok dönteni.


2018. okt. 26. 21:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

# 29 kérdésre válaszolva: nem, nem vagyok Jehova Tanúja.


Üdv. Péter

2018. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
értem:)
2018. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

Kedves 1-es válaszadó!

Azt irod, hogy a Károli Bibiában nincs 'Jehovázgatás'. Nos ha teheted, olvasd el a következő verseket:

Mózes I: 32:9, Mózes II. 6:3, Mózes II. 15:3, és a Zsoltárok 83:16-19--ig terjedő verseket. Meg fogsz lepődni! Üdv:Judit!

2018. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%
Csak megjegyezném, hogy a 'Jehova' név még a Szent István társulat által kiadott képes gyermek Bibliában is szerepel több helyen. Nekem megvan mind a két kötete. Tehát ez a név ismert a papság előtt is, de gyülölik használni. El is csodálkoztam amikor megtaláltam a képes Bibliában. Üdvözlettel: Judit!
2018. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ez a név ismert a papság előtt is, de gyülölik használni."

Te kevered a szezont a fazonnal, gondolom nem véletlenül. Nem gyűlölik használni, de minek használjanak egy középkorban kitalált szót, amikor mára már egyértelműen bebizonyosodott, hogy teljesen helytelen és soha nem volt ez Isten neve. Helyette a Jahve szót használják, ha annyira héber nyelven akarják Istent hívni, de használhatnák a Szentírásban szintén sokszor előforduló Elohím szót is. Vagy egyszerűen a magyar fordítását használják; Isten.

Hogy kicsoda kit és mit gyűlöl, az bennem olyan mondatok olvasásakor merül fel, amit idéztem hozzászólásom elején.

2018. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

"A Jehova Tanúi által kínált biblia különbözik a Bibliától, ha igen, mennyire és jobb vagy rosszabb?"


ROSSZABB mert eleve azonnal az ember szeme elé kerül a kiadó társaság neve a nemzetközi szélhámos JEHOVA SZEKTA bűnöző társaság a

Jehova Őrtorony WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY


és pl.


engem ez AZONNAL nagyon nagyon zavar

a bibliát is együtt említeni velük,

nemhogy ezek után még azt az Ő "akármilyűket" olvasni.


nem tudom ki hogy van vele ?!


de ha lehet választani akkor inkább egy nála MEGBÍZHATÓBB forrást olvasok.

2018. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!