Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e az ha egyszerre vagyok...

Potyondi Gergely kérdése:

Bűn-e az ha egyszerre vagyok Katolikus és Hit Gyülekezete tag?

Figyelt kérdés

A Katolikusok szerint bűn kihagyni a Vasárnapi Szentmisét,

míg a Hit Gyülekezetében úgy tartják hogy bálványozás az amikor a misén letérdelnek ha jól tudom.


Nagyon erősen hiszem hogy van pokol és be szeretném tartani mind a két 10 parancsolatot. Bocsánatot is szoktam kérni Istentől a térdelésért.


Sajnos egyik egyház mellett se tudok határozottan kitartani, mert ott van az a gondolat hogy "mi van ha tévednek és a másik egyháznak volt igaza?". Meg hát mindkét egyház mellett is vannak jó érvek.



2018. nov. 1. 17:01
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
24%

Láthatod kedves kérdező!

Van egyházatyákra való hivatkozás, de a Bibliából nem lehet kellőképpen alátámasztani, sem az átlényegülést sem a mise helyettesítő áldozati szerepét. Ezek csak emberi dogmák, melyeket nem a Hit gyülekezet és Németh Sándor kezdett Bibliából vett helyekkel cáfolni hanem évszázadokkal ezelőtt a reformátorok is és azóta ha jól tudom minden protestáns felekezet egyöntetűen elutasit azzal a jelszóval, hogy "sola scriptura". Az írást helyezzük csak abba a tekintélyi pozicióba amelynek megengedjük, hogy formálja a gondolkodásunkat és a világlátásunkat.

2018. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
8%

Istentől ez egyáltalán nincs annyira távol, mint a méltóságteljes vallásos emberektől:


"És monda: Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába." (Mt 18,3)


"A főpapok és írástudók pedig, látván a csodákat, amelyeket cselekedett vala, és a gyermekeket, akik kiáltottak vala a templomban, és ezt mondták vala: Hozsánna a Dávid fiának; haragra gerjedének, És mondának néki: Hallod, mit mondanak ezek? Jézus pedig monda nékik: Hallom. Sohasem olvastátok-é: A gyermekek és csecsemők szája által szereztél dicsőséget?" (Mt 21,15-16)

2018. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
62%

#31

Érdekes, Luther sosem tagadta, hogy a kenyér és a bor ne Krisztus vére és teste lenne, mai napig vallják az evangélikusok, ahogy az anglikánok is, hogy a két legnagyobb protestáns felekezet említsem, hogy a kenyér valóban Krisztus teste és a bor valóban Krisztus vére az Eukarisztiában.

Érdekes a reformációra való hivatkozás, amikor lényegében csak a szekták esetében igaz amit írsz.

2018. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
62%

#32

Tehát ezzel nyugtázhatjuk, hogy sehol sem említi a Szentírás, miszerint Jézusból valaha is feltört a nevetés.

Valóban nincs benne hasonló, még az apostolok esetében sem.

2018. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
34%

" Érdekes a reformációra való hivatkozás, amikor lényegében csak a szekták esetében igaz amit írsz."


Reformátusok máig csak lelki jelenlétben hisznek, az evangélikusok pedig már majdnem ugyanabban mint a Katolikusok, de ez csak a jelenre igaz, a reformáció kezdetén Kálvin-Luther es Zwingli elutasitotta a mise szerepét, Luther egyenesen kárhozatos bálványimádásnak minősitette, úgyhogy továbbra is hivatkozhat bárki nyugodtan a reformációra , de méginkább a Bibliára.

Ha a Biblia azt irja, hogy a Messiás vére "egyszer s mindenkorra" a kennsei szentélyben van, akkor én soha nem fogok hinni abban, hogy a bor nem löttyenhet ki mert megszentségtelenitem a vért, és ugyanígy vagyok a kenyérrel is.

2018. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
28%

Azért javitom ki, nehogy valaki földrajzi helyre gondoljon:


*kennsei szentély = mennyei szentély

2018. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
74%

"Senki más írásaira nincs szükség, csak a Bibliára. Azzal kell összevetni az egyházi gyakorlatot."


Akkor bizonyítsd be a sola scriptura nevű egyházi gyakorlatot a Bibliából. Várom az igéket. Köszönöm. :)

2018. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
24%

Én is irhatok?



Kol 3:16 A Krisztusnak beszéde lakozzék ti bennetek gazdagon, minden bölcsességben; tanítván és intvén egymást zsoltárokkal, dicséretekkel, lelki énekekkel, hálával zengedezvén a ti szívetekben az Úrnak.



Krisztusnak a beszéde tanításra:


Máté 4:4 Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Istennek szájából származik.


Máté 15:9 Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai.


Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.



Egy Zsoltárocska is intésre:


Zsolt 119:9 Mi módon őrizheti meg tisztán az ifjú az ő útját, ha nem a te beszédednek megtartása által?

2018. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
68%
#38, természetesen, bármelyikőtök írhat, köszönöm a válaszod. Csakhogy te nem az általam feltett kérdésre válaszoltál. Tehát én arra lennék kíváncsi, hol van benne a Bibliában az egyedül a Szentírás elve. Azt mondjátok, csak azt fogadhatjuk el, ami a Bibliában benne van. Csak akkor tudjuk ezt az állítást elfogadni, ha ez is szerepel a Bibliában. Várom az igéket.
2018. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
28%
Ha megkeresed magadnak azt a verset, hogy a hit honnan származik akkor választ kapsz.
2018. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!