Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e az ha egyszerre vagyok...

Potyondi Gergely kérdése:

Bűn-e az ha egyszerre vagyok Katolikus és Hit Gyülekezete tag?

Figyelt kérdés

A Katolikusok szerint bűn kihagyni a Vasárnapi Szentmisét,

míg a Hit Gyülekezetében úgy tartják hogy bálványozás az amikor a misén letérdelnek ha jól tudom.


Nagyon erősen hiszem hogy van pokol és be szeretném tartani mind a két 10 parancsolatot. Bocsánatot is szoktam kérni Istentől a térdelésért.


Sajnos egyik egyház mellett se tudok határozottan kitartani, mert ott van az a gondolat hogy "mi van ha tévednek és a másik egyháznak volt igaza?". Meg hát mindkét egyház mellett is vannak jó érvek.



2018. nov. 1. 17:01
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek az elsőtől ha megbántottam azzal amit az első válasza után írtam.

Az igaz hogy nem én szabom meg hogy ki keresztény, de nem is akarom megszabni!


Köszönöm a segítséget mindenkinek aki komolyan és jó szándékkal válaszolt.


Láttam hogy valaki vallás kategóriában nem rég utánam feltett egy kérdést ami ehhez hasonló és ebből arra következtetek hogy megingattam a hitét a kérdésemmel.

Emiatt leszeretném törölni a kérdésemet. Hogyan lehet?

2018. nov. 1. 23:20
 12/54 anonim ***** válasza:
34%
Ha egyikhez se tudsz egyértelműen, szívből tartozni, akkor egyik sem a te egyházad. Legyél szabad, alakítsd ki a saját hitedet; figyeld meg, miről mit gondolsz, miről milyen érzés jön. Pl szerinted melyik a jó, vagy mind a kettő helyes; vagy neked esetleg valami teljesen másik, egy saját vallás kell , és nem beállni egy már kész, egy már meglévő mögé? Járd a saját utadat. Most miért állnál be valami mögé, ami nem belőled jön, hanem előírják, hogy mit higgyél. Mondjuk nem pont így, de énszerintem akkor állj be mögé, ha teljesen azonosulni tudsz a nézeteikkel. Te miben hiszel? Esetleg Istennek mindegy, és mind a kettőt helyesnek tartja, egyiket sem véli bajnak, vagy bűnnek? Na?:D:):) Szóval vannak ilyen előre megírt sémák, és akkor neked azt kell mondanod, azt kell felvállalnod, hogy őhozzájuk (ezen sémákhoz) igazítottad a világnézetedet. Tehát feladtad a szabadságod, a gondolkodásszabadságod, a véleményszabadságod; mert valami mások által kitalált elvek alapján akarsz élni, és oda akarod beszorítani, beskatulyázni magadat. :) Szóval szerintem pl Istent az se zavarja, ha elmész a szentmisére, meg az se , ha nem. Ő ezt rád bízza; majd te eldöntöd, hogy melyik nap, ott van-e a helyed; ő ezt szerintem valszeg nem akarja neked meghatározni:) Szóval nem kell azonosulni már egy előre megírt dolgokkal.:) Hanem gondolkodj el rajta, te hogyan vélekedsz.:) Amúgyis, Isten belül, bennünk van, mert nem lakozik kézzel csinált templomokban. :) Meg mind Isten gyermekei vagyunk, a fennségesnek fiai mindahányan: ) Ezek asszem ilyen biblikusak:) Meg amúgy egyébként minden vallásból azt, amivel egyetértesz, amivel azonosulni tudsz, magadénak érzed, azt illeszd be, építsd be a világképedbe; és ha jön pl valami új információ, akkor merd is felülbírálni azokat; hogy pl elindultál a saját utadon, és lehet, hogy régen rosszul gondoltad, de ahogy telt az idő, bölcsebb lettél, és most már érted, hogy az pl nem is úgy van, hanem már tutira tudod, hogy emígy. :) Már fixen, stabilan, és ez belülről jön neked; Isten is tud súgni, ha akarod:):) - Énszerintem. :)
2018. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
27%

Választanod kell! Döntsd el, hogy bibliai, vagy inkább tradicionális alapon akarod Istent tisztelni, az isteni kinyilatkoztatást követed-e, vagy emberi okoskodásokat? Istennek akarsz-e tetszeni, vagy embereknek, nézeteknek, véleményeknek? A kettő között ez a különbség. De ahogyan a vonat is csak a párhuzamosan futó síneken tud közlekedni, te sem tudsz két eltérő irányzathoz egyszerre hű maradni. Milyen puszta kettes lenne abból, ha a két ló két irányba szaladna?


Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de Örkény egyik egypercese jutott eszembe:


A POGÁNY SÜTTŐFIA SÜTTŐ GONDOLATAI MIKÖZBEN VENCELLIN ABÁDSZALÓKI PRÉPOST PARANCSÁRA TESTÉT NÉGYFELÉ SZAGGATTÁK

(Megjegyzés: A prépostság négy kimustrált kancát adott a szaggatáshoz. Emiatt a művelet csak a negyedik rugaszkodásra sikerült.)


1

Céltalan erőlködés. Mit tud egy libafertály arról, hogy tíz perccel ezelőtt még egész liba volt?

És megfordítva: zavarja-e egy liba nyugalmát, hogy tíz perc múlva levágják, felnégyelik, ropogósra sütik?

Ha erre gondolok - és nem ordítok éppen -, jókat nevetek magamban!


2

Az új vallások milyen türelmetlenek!

Ha történetesen én győzöm le a szentháromságistákat, én bizony nem macerálom a prépostot, hanem egyetlen kardvágással kétfelé szelem.

Pedig nekem jobbak a lovaim!


3

A gyávaság forrása, hogy az emberek nem tudják elképzelni a rossznál még rosszabbat.

Én azonban, ha elgondolom, hogy négy helyett nyolcfelé is szaggathatott volna a prépost, helyzetemmel, még ha nem is valami rózsás, mégiscsak elégedett vagyok.


4

Sokszor tűnődtem: vajon meddig remél az ember?

Most már tudom: az utolsó pillanatig.

Feleim, szántsatok, vessetek, és este mécsvilágnál pogány dalaitokat bátran énekeljétek! Ímhol én most is tervezek, remélek, és keresek megvételre, esetleg abádszalóki házhely cserelehető­séggel, jó állapotban levő férfi pézsmapocok bundát, zömök alakra, háromnegyedest.

Pedig már megyek széjjelfele!

2018. nov. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
38%

Ha jól tudom az összes protestáns irányzat bűnnek tartja az ostya előtti térdelést, a Katolikusok pedig kiátkoztak mindenkit aki nem fogadja el az átlényegülés dogmáját.

Érdekes helyzet.


" akkor nekünk esendő embereknek mennél inkább le kell borulunk alázatos szívvel Krisztus előtt."


Máté 24:4 És Jézus felelvén, monda nekik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

Máté 24:23 Ha valaki ezt mondja akkor nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott; ne higgyétek.

Máté 24:26 Azért ha azt mondják majd nektek: Íme a pusztában van; ne menjetek ki. Íme a belső szobákban; ne higgyétek.

2018. nov. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
64%

"Ha valaki ezt mondja akkor nektek:..."

Szerencsére ezeket nem "valaki" mondta, hanem maga Krisztus, az élő Isten Fia.


"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él."


"Vegyétek és egyétek, ez az én testem!"


De Pál is ezt tanítja:

"Az áldás kelyhe, amelyet megáldunk, nemde a Krisztus vérében való részesülés? S a kenyér, amelyet megtörünk, nemde a Krisztus testében való részesedés?"

"Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét. Tehát vizsgálja meg magát mindenki, s csak úgy egyék a kenyérből és igyék a kehelyből, mert aki csak eszik és iszik anélkül, hogy megkülönböztetné az (úr) testét, saját ítéletét eszi és issza."


Krisztus Egyháza pedig mindig ezt vallotta, ahogy teszi ma is. Már a nagyon korai keresztények is így vélekedtek róla:

"Távol tartják magukat az imádságtól és eukharisztiától, mert nem vallják, hogy az eukharisztia Megváltónk Jézus Krisztus bűneinkért szenvedett teste, melyet az Atya jóságában feltámasztott."

"Ezeket mi nem úgy vesszük, mint közönséges kenyeret vagy közönséges italt, hanem mint a megtestesült Jézus Krisztus, Megváltónk az Isten Igéje által a mi üdvösségünkért felvett testet és vért, az ő hálaadó imájával megáldott táplálékot, amiből vérünk és testünk az átváltozás értelmében táplálkozik, és azt tanultuk, hogy a megtestesült Jézusnak teste és vére ez."


Persze vannak akik nem hisznek Krisztusnak, nem hisznek Pálnak, a korai keresztényeket hitehagyottnak tartják, akiket a szent apostolok tanítottak és helyette 2000 évvel későbbi emberi hagyományoknak próbálnak megfelelni, önjelölt tévtanítók hamisságait zengik.

2018. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
54%

#15, Ámen! Ezt nagyon adom.


Kérdező, miért kérsz bocsánatot Istentől azért, mert letérdelsz előtte? Isten előtt leborulni teljesen biblikus.



Az a baj, hogy döntened kell, ugyanis a kettő egyszerre nem fér meg, ezt te is érzed. Az igazságot keresd, olvasd a Bibliát, kérd a Szentlélek vezetését, és kutakodj. Olvass egyházatyákat, ha látni akarod, mit vallottak az első keresztények, nyilván az az igazság.

2018. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
48%

Letérdelni egy darab tészta előtt, és azt mondani, hogy az Krisztus, nemcsak bálványimádás, de a Feltámadott Jézus Krisztust is mélyen degradáló állítás.


Jézus testét nem az ostya fogyasztásával, vérét pedig nem a bor ivásával vesszük magunkhoz. Kétségtelen, hogy az úrvacsora során, ha azt valódi hitből tesszük, Jézus Krisztus testével és vérével van közösségünk. Ez azonban a hitünk miatt történik meg, nem pedig az élettelen tárgyak átlényegülése miatt. Nem véletlen, hogy az Úr asztaláról és a démonok asztaláról, az Úr poharáról és a démonok poharáról egy mondatban beszél Pál. Ha az ember rosszul csinálja, akkor démonokkal kerül közösségbe, nem pedig az Úrral.

2018. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
32%

#17


"Letérdelni egy darab tészta előtt, és azt mondani, hogy az Krisztus, nemcsak bálványimádás, de a Feltámadott Jézus Krisztust is mélyen degradáló állítás."


Hű, ez durva. Úgy látom, te is azt kérdezed (ahogy a farizeusok is tették), hogy "hogyan adhatná ez testét eledelül nekünk?"

Nyilván ez emberi ésszel felfoghatatlan, de Jézus valóban ezt mondta, miért hadakozzunk az ő szavával? Miért kellene azt mondani, hogy az csak szimbolikus, amikor nyilvánvaló, hogy a korai keresztények is valósnak tartották az átlényegülést? Szerintem inkább az Krisztus degradálása, ha azt mondjuk, hogy nem lehet valós az átlényegülés, hanem az csak egy szimbólum.

2018. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
38%

#17

Ateistákat, egyházellenes kommunistákat és keresztényeket mészároló francia "forradalmárok" is megszégyenítő gúnnyal beszélsz 2000 év és sok-sok milliárd ember hitéről. Ez a gúny aztán valóban "keresztényi". Kíváncsi lennék, hogy melyik felekezet terem ilyen "gyümölcsöt", akik az Eukarisztiát egy darab tésztának nevezik.

2018. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
43%
18. Nem az ostyázás üdvözít, hanem az újjászületés. János 3. Víztől és szellemtől. Krisztus teste pedig nem attól étel, hogy megeszed, hanem hogy elfogadod, hogy meghalt érted, helyetted és feltámadt, és megtérsz hozzá a bűneidből. Leborulni pedig bárhol leborulhatsz előtte, nem kell oda tenni se ostyát, se szobrot, se semmit.
2018. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!