Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szeretet az Isten?

A szeretet az Isten?

Figyelt kérdés
Illetve Isten ott van, ahol a szeretet is, tehát ahol szeretet van, ott isten van, azaz szeretet=Isten? Én hiszek abban, hogy Isten mindenütt, és mindenhol ott van, egy darab kőben is, és hiszek abban, hogy ha szeretet van a szívünkben, akkor közelebb vagyunk Istenhez, ez igaz szerinted?

2018. nov. 4. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Így igaz.☺
2018. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
42%

És Isten volt N

Amerikában is 2001 szeptember 11-én, tavaly Manchesterben, Párizsban 3 éve, és az összese merénylet mögött álló pokolgép anyagában is Isten van, mert ön így hiszi.

2018. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem. A szeretet nem egyenlő Istennel. Függetlenül attól, hogy hiszek-e Istenben vagy nem (egyébként igen, csak az egyház tanításának nem), a szeretet ugyanúgy benne van az emberben.
2018. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Nem a szeretet az Isten, hanem Isten a szeretet.

2018. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

" (egyébként igen, csak az egyház tanításának nem),"


Ezt én is így gondolom.

2018. nov. 4. 18:02
 6/18 A kérdező kommentje:
dubitus, és mi a különbség? Szeretném megérteni amit mondasz
2018. nov. 4. 18:03
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
A pénz az Isten.
2018. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
A Hús az én Istenem!
2018. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Inkább így mondanám:

'ha szeretet van a szívünkben, akkor közelebb vagyunk Istenhez'.

Ez a szeretet viszont nem önző és messze nem azonos a szexuális és más vágyak kielégítéséből fakadó örömökkel.

2018. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

#6 [kérdező]

Ha nincs bennem gyűlölet, rosszindulat senki iránt, szeretek mindenkit, még nem kell hinnem Istent - ezért szeretetem nem lehet egyenlő Istennel.

Ha hiszem Istent és Neki tetszően akarok élni, akkor NEM LEHET bennem rosszindulat, gyűlölet, csak mindenki iránt szeretet.

A 'mindenki iránt szeretet' azt jelenti, hogy nem nézem közömbösen azt, ha valaki önmagának, vagy másnak ártani akar, hanem IGYEKSZEM megakadályozni.

2018. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!