Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szeretet az Isten?

A szeretet az Isten?

Figyelt kérdés
Illetve Isten ott van, ahol a szeretet is, tehát ahol szeretet van, ott isten van, azaz szeretet=Isten? Én hiszek abban, hogy Isten mindenütt, és mindenhol ott van, egy darab kőben is, és hiszek abban, hogy ha szeretet van a szívünkben, akkor közelebb vagyunk Istenhez, ez igaz szerinted?

2018. nov. 4. 16:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Ha nincs bennem gyűlölet, rosszindulat senki iránt, szeretek mindenkit, még nem kell hinnem Istent"


Igen, elnézést, én félreérthető voltam akkor. Azt mondod, "kell hinnem". Én Istenre ebben a kérdésben nem így gondoltam, ezért is tettem ezo kategóriába. Nevessetek ki nyugodtan. Istenre úgy gondolok, mint fogalom(?), mint pl. a darab kőben lévő Isten, ahol a kő se hisz Istenben, nem is tudna, mégis szerintem benne van. Szóval ha Isten egy mindenben jelenlévő dolog, akkor bennünk is ott van a szeretet formájában, még ha nem is hiszünk benne. Lehet elvont, de én így érzem mostanában.


Illetve összegezve, próbálom megérteni a "darab kő" elméletet, kivetítve az emberre. Tehát a felvetésem azt feltételezi, hogy Isten létezik, nem hit kérdése. Ilyen formában igazam lehet?

2018. nov. 4. 21:38
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

Kedves lepontozó, aki a #10-es hsz-emet tette 0-ra!

.

Nem értetted, vagy nem akartad megérteni, amit írtam.

Az, hogy mindenki iránt szeretetet érzek, még vonja maga után hitemet Istenben.

Lehet ez az érzésem gyakorlata akkor is, ha az arany-farkú gyémánt-testű imádott bálványom diktálja.

Így pedig, bár érzéseim a kérdésbe foglaltak, messze-messze vagyok Istentől.

.

Csupán azért, hogy megnyugtassalak, egyáltalán nem számít lepontozásod, mert véleményem nem aszerint alakítom, hogy névnélkülieknek is tessen.

2018. nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le. Őket pontoztam le: #2, #7, #8
2018. nov. 5. 09:07
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, de nem a gyakran emlegetett emberi szeretet, hanem az önzetlen, önfeláldozó szeretet, ami egy mélységes mély titok.
2018. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
S aki senkit nem szeret?
2018. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
# 15 az szomorú, magányos ember lehet
2018. nov. 5. 13:25
 17/18 anonim ***** válasza:
Isten a keresztény tanítás szerint nem személytelen, hanem Személy, aki független a teremtésétől, és önálló cselekvőképességgel, akarattal rendelkezik. Isten tehát nem személytelen, hanem személyes szeretet lehetőségét kínálja fel.
2018. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Sátán is létezik, Jézus tanítása szerint. Őt magát háromszor meg is kísértette Máté 4,1-11.

Tanítása szerint az ember ellensége.

2018. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!