Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtti szex, vélemény?

Házasság előtti szex, vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én elég vallásos vagyok, és ki szeretném kérni a véleményeteket a házasság előtti szexről. Szerintetek normális/szabad? Ezt a vallás dönti el? Össze vagyok zavarodva... nincs barátom, nem is tervezem még csak múlt órán erről beszélgettünk, és felkeltette az érdeklődésemet.

2018. nov. 8. 16:09
1 2 3
 21/22 Synesztro ***** válasza:
100%
Jut eszembe. A választottad is betartja ezt? Előtted soha senki nem volt neki? Puszta kíváncsiságból kérdezem semmi hátsó szándék vagy ilyesmi, simán kíváncsi vagyok csak. 1ként az előttem szólóknak igaza van. Itt emberi válaszokat kapsz. Kérdezd meg Istent. De ami a választ illeti...:(. Katolikusként neveltek, és bár soha nem gyakoroltam a vallásom, azon kevesek közé tartozom akik kíváncsiságból igaz évek alatt nyögve nyelősen, de kiolvasták a Bibliát. (megpróbálkoztam a Koránnal is, hogy megértsem miért olyanok az Arabok amilyenek de annak már nem jutottam a végére:D). Leszűrtem belőle pár tanulságot, de ez most nem fontos, (a te értékrended és felfogásod a kérdés lényegi része nem az enyém:D). Az ide vonatkozó részre értendő: Azért tilos a házasság előtti szex, mert a Keresztény hitvallás a család alapításra fekteti a hangsúlyt, ezáltal minden káros tényezőt maga mögé utasít ezzel. Ezért tilos minden olyan, ami egy család centrikus felfogást "megmérgez". Szóval egy szó mint 100: Ha le is fekszel a pároddal, de nem teszed mással, és hozzá is mész ezek után, boldog család, gyermek áldás, akkor kétlem hogy ez nem az Úrnak tetsző tett lenne. A te Istened egyet kíván Tőled. És erre a Biblia is próbál tanítani. Légy szabad, és tegyél meg mindent, hogy békében és igazul élj. Különben is, ha ez az egy botlásod lenne is, kétlem hogy ezt Isten nem bocsájtaná meg. Ha ennyi miatt a Pokolra kerülne a lelked, képzeld hova kerülne azoké, akik egész életükben kizsákmányolnak, pusztítanak ahol csak érnek. Nekik akkor egy Pokoltól is durvább hely kellene, mert ott szinte otthon éreznék magukat.:S:).
2018. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is vallásos férfi vagyok, de azt tanácsolom a kérdezőknek, mert többen is kérdezték már ezt: a te vérmérsékleted te ismered, meddig bírod ki szex nélkül. A szex minden párnál tanulható és gyakorolni kell, olyan nincsen, hogy elsőre szuper lesz, mert nem is tudod mik a másik erogén zónái. Egyébként ritka nagyon a mikropénisz, ezért a fiúk kb.99 %-ka képes boldoggá tenni a lányt, ha nem élvez el hamar, de az is leküzdhető egy jó párral. Egyébként meg nem az egyháznak kell megfelelned. Én azt javaslom, csak akkor feküdj le vele, ha már biztos vagy hogy férjként is el tudnád fogadni. ( dolgozik? hűséges? ápolt? hívő? ). Én a hívő nők igényét azért ne tudom elfogadni, akik tisztaságról beszélnek, mert hogyan várja el a férfitól a tisztaságot, ha már előtte ő is kipróbált 2-5 férfit? Példa: engem is megkért katolikus nő, hogy várjak rá, míg befejezi a tanulmányait ez kb 6 hónap volt é s közölte, hogy ő is csak a házasságban akar szeretkezni. Elfogadtam! Utána pedig indok nélkül szakított és most állítólag egy világi férfival kavar, úgyhogy én sem hiszem, hogy az ún. katolikus vagy más hívő nők különbek lennének e téren, mint a nem vallásosak, aki megtetszik és ráizgul( ez érzi a bugyiban) -azzal le is fekszenek. Nem ítélem el őket! ez csak tény.
2019. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!