Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény leszbikusok! Ti...

Keresztény leszbikusok! Ti hogy tud. Játok magatokban összeegyeztetni a biblia tanításait ( a homoszexualitás bűn) és a saját vonzódásotokat?

Figyelt kérdés
Hogy vélekedtek ilyenkor? Nem kerültök harcba önmagatokkal?

2018. nov. 8. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Le vagy maradva.

[link]

2018. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na,ez tök jó!! Erről nem tudtam
2018. nov. 8. 19:51
 3/11 anonim válasza:

Játok?

Jákob?

2018. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
59%
A heterók hogy tudják összeegyeztetni, hogy a házasság elötti szex bűn? Hogy a házasságtörésről és a prostitúcióról ne is beszéljek. Ezek ugyanolyan bűnök minta homoszexualitás.
2018. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3# a gyakori nem engedi a tudjátok szót beleírni a kérdésbe
2018. nov. 8. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Ti hogyan egyeztetitek össze a...? Mert ez lett volna a kérdés helyes formája.
2018. nov. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6# már lusta voltam átfogalmazni

Meló közben írtam ki a kérdést örülj h egyáltalán ékezet jutott oda ahová kell😁

2018. nov. 9. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés, hogy pont a leszbikusságot hoztad szóba. Ebből is látszik, mennyire életszerűtlen az egyházak tanítása ebben a kérdésben, és mennyire nincs értelme a Bibliát idézgetni, ugyanis a leszbikusságról NEM esik szó a Bibliában. Az a 6 jelentéktelen igehely, amellyel a meleg emberek ellen szítják a gyűlöletet, azok kivétel nélkül a férfiakról szólnak.

Egyetlen szintén jelentéktelen félmondatocska van, amelyet a leszbikusokra vonatkoztatnak, de aki egy kicsit is jártasabb a Biblia világában, s képben van az adott kor szokásait, történelmi-társadalmi viszonyait illetően, az tudja, hogy annak a mondatnak semmi köze a leszbikussághoz.

Magyarul tehát: aki a Bibliát annyira szőrszálhasogatóan szó szerint próbálja venni, annak maximálisan el kell(ene) fogadnia a leszbikus kapcsolatokat.

2018. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

és Te hogy tudod összeegyeztetni, hogy munkaidőben, munka közben mások bűnös életével foglalkozol?


Hogy vélekedsz erről?

Nem kerülsz harcba önmagaddal?

2018. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az #1-ben idézett cikk nem azt írja, hogy a püspökök testülete kimondta, hogy a leszbikusság nem bűn.

Ezt írja:

"A püspöki állásfoglalás szerint a melegeket és leszbikusokat nem szabad hátrányosan megkülönböztetni szexualitásuk miatt, hanem hitükben kísérni kell őket."


Egyetértek, hogy leszbikusság nem rosszabb bűn, mint bármilyen más bűn, emiatt nem kell rosszabbnak ítélni senkit. És egyetértek, hogy segíteni kell azokat, akik elhiszik, hogy ez elfogadhatatlan Isten szemében, és meg akarnak térni belőle. Én már ajánlottam fel biszexuális embernek, hogy keresek neki segítséget, ha változtatni akar. Nem azért, mert a róm. kat. püspökök azt mondták.

A kérdés, hogy a püspökök milyen hitükben akarják kísérni őket? Abban, hogy az azonos neműekhez vonzódás OK, vagy abban, hogy nem OK?

2018. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!