Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eddigi bűneim alapján hova...

Eddigi bűneim alapján hova kerülök majd a túlvilágon? Ezek alapján purgatórium lesz vagy pokol?

Figyelt kérdés

Szoktam káromkodni és krétát,meg pár játékot is loptam gyerekkoromba Vannak néha parázna gondolataim is.

Templomba nem járok már elég régóta.Több bűn most nem jut eszembe.

Bűneim összegezve:

Katolikus 2. parancsolat megszegése

7. parancsolat gyerekori csínytevéssel megszegve

6.9. parancsolatba enyhe vétkezés


2018. nov. 14. 12:28
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20%

"Isten pedig amellett, hogy jó és szerető, igazságos is."

Igen, csakhogy végtelenül az. Tehát NEM engedhet meg ettől semmiféle eltérést.

Márpedig egy végtelen isten NEM kínoz!


"Mindenkinek van lehetősége földi életében úgy élni, ahogy szeretne"

Ez nem így van. Igazából senkinek sincs lehetősége erre.

2018. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

#18

Neked meg mondtam, hogy olyan fogalmakat inkább ne használj, amiről fogalmad sincs. Újfent írom, van eleve elrendelés, viszont nincs kettős eleve elrendelés. Ha nem hiszed, javaslom, hogy olvasgasd a Szentírást és keress egy jó értelmező szótárt, amiből végre számodra is kiderül, hogy mi a különbség a kettő közt. Vagy egyáltalán mit jelentenek, mert az is homályos neked.


"logikus"

Ezen nevettem kicsit, mert az egész logikai levezetésed nélkülöz minden logikát. Ha te nem olvasol egy könyvet, akkor honnan tudod, ,hogy mi van a 134. oldalán? Érted? Láthatóan nem...


#21

Te is kevered ám a dolgokat alaposan. Az, hogy Isten tökéletesen jó, azt jelenti, hogy nem követ el bűnt. Az, hogy igazságosan ítél, nem csorbítja azt, hogy ne lenne tökéletesen jó.


"Ez nem így van. Igazából senkinek sincs lehetősége erre."

Mesélj még.... Ha én akarom, akkor holnap megsegíthetek egy rászorulót, de ha úgy akarom, akkor betörhetek egy boltba is. A köztörvényesből celebbé vált "Viszkis" azt választotta, hogy betört és rengeteg pénzt lopott, Kalkuttai Szent Teréz pedig azt választotta, hogy a legelesettebb és legszegényebb emberek közé megy Indiába és segíti őket tőle telhetően. A köztörvényes bűnöző nem választhatta volna, hogy rablás, mások megkárosítása helyett inkább másokon segít?

2018. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
37%

"Az, hogy Isten tökéletesen jó, azt jelenti, hogy nem követ el bűnt."

MEG azt is, hogy SOHA nem hagyja, hogy bárki, akár csak egy másodpercig is szenvedjen.


"Az, hogy igazságosan ítél, nem csorbítja azt, hogy ne lenne tökéletesen jó."

Egy tökéletes világban valóban nem.

Ezt remekül példázza a parázna asszony esete: ott VAGY igazságos, VAGY pedig jóságos döntés születik. Mindkettő egyszerre lehetetlen.

Jézus ott jóságos döntést hozott, ami nem volt igazságos! Konkrétan törvényellenes volt!


"Mesélj még.... Ha én akarom, akkor"

Gondolom, most szórakozol velem.

Akarni SEM lehet akármit (Néró pl. mennyi atomreaktort akarhatott magának? Vagy csillaghajót?)

De ráadásul az akaratod hány %-a teljesülhet?

Merthogy erről volt szó.

2018. nov. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

"Újfent írom, van eleve elrendelés, "


Nincs. Isten nem rendeli el előre, hogy valaki vétkezzen, hogy utána jó megbüntesse.

Ez összeegyeztethetetlen mind a szeretetével, és az embereknek adott szabad döntési jogban.

Ha valamit elrendel, akkor az ember nem szabadon vétkezik, hanem Isten elgondolásából, és akkor Isten bűnrészes. Jogtalanul kér számon bűnöket.

2018. nov. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%

(5Mózes 30:19) . . .az életet és a halált adtam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy életben maradj te és az utódaid is,

Ez a vers cáfolja az állításodat. Mi választunk, és Nem Isten rendeli el, vagy döntötte el előre.

ellenben ez a Biblia vers hazugság volna.


Hogy Istent ilyesmivel vádolod, az nagy baj neked.

Mert nem ismered sem a hatalmát, sem az igazságosságát.


Ádám nem azért vétkezett, mert Isten így rendelte. Hanem mert Ádám döntött igy. Ahogy más embernek is meghagyja a szabad választási jogot.

S ez alapán vonható felelősségre.

2018. nov. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

(Filippi 2:12) . . ., folyton munkáljátok megmentéseteket, félelemmel és remegéssel;


Ha eleve ellenne rendelve valakinek az élete, akkor nem kérte volna a versben Isten az embereket, hogy dolgozzanak a megmentésükért, éljenek Isten erkölcsi elvei szerint.

S ez folyamatos erőfeszítést igényel. Ha pedig valakinek el van rendelve az élete, akkor miért kellene bármit is tennie, Isten úgy rendelte....

2018. nov. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

Jel 22:17: „aki hallja, mondja: »Jöjj!« És aki szomjazik, jöjjön; AKI AKARJA, vegye az élet vizét ingyen.”

A döntés nincs előre elrendelve; az egyénekre van bízva.


Buzdítanád-e gyermekeidet arra, hogy egy csodálatos jövőt ígérő tervben vegyenek részt, ha kezdettől fogva tudnád, hogy a terv kudarcra van ítélve?

Figyelmeztetnéd-e őket a következményre, ha tudnád, hogy mindent úgy terveztél meg, hogy elkerülhetetlenül szerencsétlenül járjanak?


Isten figyelmeztet mit ne tegyünk, és mit tegyünk.

Sajnos valahogy félre értelmezed Isten gondolatait, és szerető szándékait.

Hogy ilyeneket feltételezz Életadónkról, aki nem gyönyörködik még a gonosz halálában sem....

Szörnyű

2018. nov. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

"Nincs. Isten nem rendeli el előre, hogy valaki vétkezzen, hogy utána jó megbüntesse."


Ez már kezd nagyon kínos lenni. Kérlek olvasd már el, hogy mit jelent az "eleve elrendelés". Mert sokadjára írom, te a kettős eleve elrendelésről beszélsz. Tudom, hogy értelmi képességeid gyengék, na de ennyire? Tényleg nem látod, hogy az egyik fogalom előtt ott van egy "kettős" szó, amitől mást jelent? Csak ész nélkül lököd a hülyeségedet és azt se tudod miről beszélsz, el se olvastam a többi hozzászólásodat, nincs értelme. Úgy látszik, hogy a szekták az agymosással az IQ-t is sikeresen nullázzák.


#23

"MEG azt is, hogy SOHA nem hagyja, hogy bárki, akár csak egy másodpercig is szenvedjen."

A keresztény teológia szerint a pokolban történő szenvedés Isten hiányának következménye. A pokol nem más, mint az a hely, ahol Isten nincs jelen. Ezért ott nincs se jóság, se szeretet, nem pedig a patás ördögök sütögetik az embert, ahogy a te képi világodban élhet.

Egyébként számtalan ember szenved a földön is, nem egy másodpercig, hanem akár hosszú éveken át is. Tehát láthatóan megengedheti. Legalább is a tapasztalat ezt mutatja. Sőt maga Krisztus is szenvedett, Isten Fia.


"Jézus ott jóságos döntést hozott, ami nem volt igazságos! Konkrétan törvényellenes volt!"

Miért is? Az asszony bűnbánatot tanúsított, megbánta vétkeit, Krisztus pedig megbocsátott neki. Minden bűnbánó embernek megbocsát Isten, erről szól az egész Újszövetség. Egyszer majd azért olvasd el tényleg, hidd el, érdemes.


"Néró pl. mennyi atomreaktort akarhatott magának? Vagy csillaghajót?"

Mivel még az atomot sem ismerték és azt se tudták, hogy mik azok a fénylő pontok az égen, egyet sem.

De Néró is dönthetett szabadon, hogy véres üldözésbe kezd a keresztények ellen, vagy megtűri őket. Ő úgy döntött, hogy üldözi őket, ez a saját döntése volt. Vagy te döntöttél helyette valami módon? Neked "köszönhetjük" több százezer keresztény halálát? Nem tudom, csak kérdezem. Eleve nonszensz, hogy valaki egy véreskezű diktátort menteget, aki keresztények vérével áztatta Rómát. Igen, a döntés az övé volt szerintem, még ha te nem is így látod.

2018. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

"A keresztény teológia szerint a pokolban történő szenvedés Isten hiányának következménye. A pokol nem más, mint az a hely, ahol Isten nincs jelen. Ezért ott nincs se jóság, se szeretet"

Már ne haragudj: jóság és szeretet az emberekben is van. Mint ahogy gonoszság is.

Az isten hiánya még rendben is lenne... de az ember maga is képes élni. Még ha nem is tökéletesen.

Viszont a Biblia azt írja, hogy a bűnös lelkek eltöröltetnek.


"Egyébként számtalan ember szenved a földön is, nem egy másodpercig, hanem akár hosszú éveken át is. Tehát láthatóan megengedheti."

TEHÁT akkor ő NEM VÉGTELENÜL JÓ.

Stimmel?


"Az asszony bűnbánatot tanúsított, megbánta vétkeit, Krisztus pedig megbocsátott neki."

Csakhogy az emberek törvénye - amit Jézus is elfogadott - nem így szól.

Jézus a halála után bocsáthatott volna meg neki, HA TÖKÉLETESEN IGAZSÁGOS lett volna.


"De Néró is dönthetett szabadon"

Az, hogy 3 dologban szabadon dönthet, NEM jelenti azt, hogy MINDEN dologban szabadon dönthet.


"Eleve nonszensz, hogy valaki egy véreskezű diktátort menteget"

Szövegértelmezési problémád van?

Komolyan kérdezem.

2018. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

"Szövegértelmezési problémád van? Komolyan kérdezem."

Nálad minden bizonnyal, mert azt sem érted, amit írsz.

Én azt állítom, hogy az ember maga felelős tetteiért, mindenkinek van lehetősége helyesen és helytelenül dönteni. Mindenkinek van lehetősége jót tenni, vagy helyette gonosz dolgot cselekedni.

Te ezzel szemben ezt írod:

"Igazából senkinek sincs lehetősége erre."


Ha elveszed az ember felelősségét a saját tetteiért, azzal felmented őket saját tetteik következménye alól. Tehát az ember nem felelős tettéért, mert mint állítod, nincs lehetősége másként dönteni. Igen, ezzel Nérót, a véres kezű császárt (is) mentegeted, még ha nem is vagy képes megérteni, hogy miért.


"Stimmel?"

Stimmel, hogy lehet a te definícióiddal van baj? Stimmel, hogy a tökéletesen jó nem azt jelenti, hogy minden bűnt elnéz, minden bűnelkövetéskor becsukja szemét és nem vesz róla tudomást? Láthatóan nem. Tudod erről az jut eszembe, amikor egy autós megy szembe a forgalommal és mindenkit lehülyéz, hogy nem jó irányba mennek. Fel sem merül benned, hogy nem minden van úgy a világban, ahogy te elképzeled. Márpedig ezek olyan fogalmak, amik nem tőled függnek, teljesen irreleváns, hogy személyesen számodra mit jelent, ha valójában nem helyesen határozod meg.


"Viszont a Biblia azt írja, hogy a bűnös lelkek eltöröltetnek."

Ilyet sehol sem ír. Ezt egy igére szokták ráhúzni a millerizmus követői (jehovások, adventisták), amikor a tűznek taváról és a második halálról beszél a Szentírás. Viszont én rámutattam, hogy a Szentírás szerint mit jelent a tűznek tava, idéztem is korábban, olvasd vissza. Tehát szó sincs megsemmisülésről.

2018. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!