Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eddigi bűneim alapján hova...

Eddigi bűneim alapján hova kerülök majd a túlvilágon? Ezek alapján purgatórium lesz vagy pokol?

Figyelt kérdés

Szoktam káromkodni és krétát,meg pár játékot is loptam gyerekkoromba Vannak néha parázna gondolataim is.

Templomba nem járok már elég régóta.Több bűn most nem jut eszembe.

Bűneim összegezve:

Katolikus 2. parancsolat megszegése

7. parancsolat gyerekori csínytevéssel megszegve

6.9. parancsolatba enyhe vétkezés


2018. nov. 14. 12:28
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"VOLT hely, ahol többségben volt, és ott bizony fegyverrel üldözték azt, aki nem volt hajlandó megtérni."

Jó lenne, ha elmesélnéd, hogy pontosan hol, mert történelem iránt erősen érdeklődő vagyok, de ilyet még sosem olvastam.


"A keresztények 99%-a így gondolja. Mert a keresztények szerint az isten tökéletes világot hozott létre!"

Miért gondolná így 99%? Mint írtam, nincs ilyen dogma. A világ eredendően jó volt, de a bűn beszennyezte, viszont a jó nem szinonimája a tökéletes szónak. Szerintem sok jehovás hozzászólást olvasol és azt gondolod, hogy minden keresztény úgy hiszi, mint ők.


"MIVEL A KÖRÜLMÉNYEK HATOTTAK RÁ!"

Milyen körülmények hatottak Szent Ágostonra? Amikor a körülmények hatnak az emberre, akkor többnyire szép lassan változnak, ahogy a víz mossa a partot. A példaként említett személyek megtérése és megváltozása hirtelen történt.


"Én az esetek többségéről beszéltem, amikor NINCS változás!"

Az ember jelleme szerintem folyamatosan változik. Igen, mint írtad, a körülményektől is. De pont ezért hoztam példát hirtelen változásra is. Az ember jelleme nem fix, nincs a génekbe kódolva.


"Pontosabban örök kínzásra ítéli őket. Már mondtam, hogy az isten hiánya önmagában NEM jelent örök kínzást, de erre se reagáltál."

Szerintem pedig reagáltam, méghozzá azt, hogy nincs szó örök kínzásról, hanem örök szenvedésről van szó. Arra is rámutattam, hogy ez a szenvedés miből fakad. Sokak fejében Dante remekműve él, ami bár páratlan irodalmi alkotás, még is csak fikció és nem teológiai mű.


"Biztosítana egy helyet, ahol az ilyenek élhetnének. Lenne ott kenyér és víz, fény és levegő. Lehetne elmélkedni akár a végtelenségig, hogy megérte-e."

Újfent próbálom megértetni veled, hogy az üdvösség, kárhozat, mind sokkal inkább állapotok, mint fizikai helyek. Így nem kell se kenyér, se víz, se levegő, se más.


Na mindegy, még sokat írtál, de egyik feltételezésed sem egyezik meg a kereszténység teológiai értelmezésével. Javaslom, hogy olvass bele egy dogmatika könyvbe vagy akár csak a katekizmusba.

[link]

Korábban valahogy le tudtam tölteni, most hirtelen nem látom hol lehetne, de online is olvasható, ha nem találod a letöltést lehetőségét. Vagy cím alapján rá tudsz keresni, hátha máshol letölthető.

2018. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 jdfGabrella ***** válasza:
Valószínűleg újjászuletszt.
2018. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 világvége1 ***** válasza:
Ha megkívántál valakit, és arról fantáziálsz, hogy szexeltek, akkor a pokolba. Mert szexuális tárgynak tekintettél egy embert. Bár kizárt, hogy ez volt az első bűnöd, ha így van.
2020. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!