Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hívő emberek miért tartják...

Nem hívő emberek miért tartják templomban az esküvőjüket és miért keresztelik meg a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van akik soha az életben nem voltak vallásosak, nem jártak templomba, nem voltak megkeresztelve, sem elsőáldozók stb. nem voltak, de amikor házasságra került sor akkor rekord gyorsan megcsinálták ezeket, csak azért hogy templomi esküvőt tarthassanak.


A gyerekeiket is rendre megkeresztelik, de amúgy soha nem járnak templomba még Karácsonykor sem, sőt otthon nincs nekik meg a Biblia sem.


Na most ők értik szerintetek azt hogy ezek a szertartások a keresztény vallás és hit szentségei?


Én például nem hiszek Istenben, de mélyen tisztelem az embereket és a hitvallásukat így megtisztelem őket azzal hogy csak úgy nem keresztelkedek meg és nem tartom templomban az esküvőmet, ha egyszer nem gyakorlom ezt a vallást.



2018. dec. 2. 14:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"... Egy ismerősöm is ilyen há ..... is.



Na most ez egy klasszikus keresztény család????????????"


Na most komolyan ezen húzod fel magad?:)

Lazítsál már, amikor kevesebb lesz benned az indulat, olvasd vissza, amit írtál, és mosolyogj rajta!:)

2018. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert sznobok.
2018. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
II Tim. 3:1-6
2018. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol jellemző ez. Én Pest mellett lakom, több a nem hívő ismerősöm, mint a hívő és egyik sem akar templomi esküvőt. Sőt, inkább cikinek számít a köreikben, hogy pl. én meg csak templomit szeretnék és nem valami amerikai stílusút a természetben "szerelemkapuval", vagy tengerpartit.

De biztos valahol szeretik díszletnek használni a templomot is.

2018. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi másról nem szól, mint a hivalkodásról és a flancról.

Vallásos vagyok, de maximálisan tiszteletben tartom azokat az embereket, akik nem vallásosak.

Azt viszont elítélem, ha valaki szidja az egyházakat, szidja a vallásos embereket, közben meg elmegy a templomba bohóckodni: megkeresztelteti a gyerekét, ott köt házasságot.

Ez önmagában nagy képmutatás, de amikor még fennakadnak a fizetnivalón, na nekem akkor van végem. :D Magára a lagzira nem sajnálják az esetenként több millió forintot, de azt a fránya 15-20 ezret, amit a pap elkér, csak nagy felháborodással fizetik ki, mondván: milyen sok. Holott abból a 15-20 ezerből kell kifizetni a papot, a kántort és a gondnokot is.

Lényeg, hogy a flancról szól az egész: a templomi esküvő látványos, ott lehet szép képeket csinálni.

2018. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mert ez egy ilyen beidegződött társadalmi elvárás.
2018. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mert az asszony úgy akarta. Próbáltál te már ellent mondani egy nőnek? Garantáltan nem lenne szex egy jó darabig. Akkor meg inkább elviselem azt a pár óra bohóckodást a béke kedvéért.
2018. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

Azért, mert egyikük például hívő. Vagy csak szimplán tetszik nekik a felhajtás. A templomi esküvő szép, és minden kislány úgy nő fel, hogy azt mossák az agyába, hogy az az "igazi", holott nem, mert az anyakönyvvezető az igazi és a hivatalos.


A vallással olyan mértékben szennyezik a környezetet az egyházak, hogy azokban is összekeverednek a dolgok, akik történetesen nem hívők, de nem is gondolodnak tudatosan, nem ateisták, csak mondjuk agnosztikusok. Nem érdekli őket a filozófia, viszont tetszik nekik a faxni, ami vele jár.

2018. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezek szerint akkor a legtöbb emberben nem sok tisztelet van más emberek vallása iránt, akik tényleg valóban gyakorolják a hitüket, nem csak ilyen látszat módon egy esküvő erejéig.
2018. dec. 4. 07:52
 20/20 anonim ***** válasza:

Megérthetnéd már, hogy ateista nem tart egyházi esküvőt.

Csak akkor, ha valamelyik fél vallásos, de akkor nem is csinál botrányt, hanem igazodik a templomi rendhez.

2018. dec. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!