Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan magyaráznátok a hitetek...

Hogyan magyaráznátok a hiteteket a nem hívő ismerőseiteknek?

Figyelt kérdés
A legtöbb közeli ismerősöm ateista, így alakult. Nem nagyon beszélek velük vallásról, de néha azért szóba kerül, és ilyenkor nem vagyok könnyű helyzetben. Az a probléma, hogy nagyon felületesek az ismereteik a keresztény hitről, kb. annyi jön le nekik, hogy Isten egy erőszakos önkényúr, aki kiirtott egy csomó népet és akinek nem vagyunk jók, de ennek ellenére imádni kell, és nem értik, hogy nekem miért jó ebben hinni. Tehát van zavar a fejekben. Nem ellenségesek a vallással szemben, csak épp nem hisznek benne. Hogyan lehet vallástalanokkal vallásról beszélni kulturáltan, nem "hittérítősen"? Hogyan reagálnátok, ha esetleg akaratlanul valami bántót mondanának? Hol van az a határ, ahol jobb inkább berekeszteni az eszmecserét? :-)

2018. dec. 5. 21:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Lehet pszichológiailag, lehet természettudományosan az élet létrejöttéből levezetve, és lehet a te saját bizonyságtételeiddel. Ha te becsületesen követed Jézust, akkor az életed történetének önmagáért kell beszélnie.
2018. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Metionin ***** válasza:
100%
Sehogy, főleg ha nem kíváncsiak rá. A vallásodról beszélj a vallásos ismerőseiddel, a többieket hagyd békén. A legtöbb ateistának azért vannak csak felületes ismeretei a témáról, mert nem érdekli őket.
2018. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem érdekli őket, mert felületesek az ismereteik.
2018. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagyon azt sem érdekli, akinek mélyek az ismeretei.

Az ateisták élete nem a hit körül forog.

2018. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Látom, néhányan félreértettetek.

Nem beszélek vallásról olyan embereknek, akiket ez nem érdekel, pláne nem hittérítek. De ha kérdeznek? Akkor csak kell válaszolnom valamit - és itt jön elő a probléma, amelyet a kérdésemben felvetettem.

Kaptam értékes válaszokat is, nagyon köszönöm! :-)

2018. dec. 6. 16:31
 16/28 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Talán ennek az ateistának a története a segítségedre lehet:

[link]

vagy:

[link]

2018. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Az ateisták nem hisznek az evolúcióban, hanem tudományos tényként fogadják el. Aki nem tud különbséget tenni, az tényleg Darwin-díjat érdemelne.
2018. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
40%

Szia

Az ateisták általában azért kérdeznek, mert beléd akarnak kötni. Nem kíváncsiak a válaszra. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Sok embernek beszéltem már Istenről, mindig eredménytelenül.

Viszont ez nem jelenti azt, hogy mindig eredménytelen lesz. A Jó Isten által szólunk, olyat amit a másiknak hallania kell. Vagy megragad benne, vagy nem. A többi rajta múlik, te megtetted a lépést.

Igazából én sem szoktam tudni válaszolni pár kérdésre, nem is az én tisztem.

A saját élet történeted az ami utat mutathat egy nem hívő embernek.

Miért tértél meg, mikor, milyen hatással van rád, mit jelent neked, hogyan élsz most. Mindenre a szeretet a kulcs. Ha látják a szeretetteljes példádat, mindegy, hogy hisznek-e, de vágyni fognak rá.

Minden ember szeretné, ha szeretnék. Úgy, ahogy az Atya szeret minket, senki más nem tud. Ezt legbelül mindenki érzi.

Megkell mutatni nekik, hogy az Isten nem kitalált, igenis valóságos. A szeretet által.

2018. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Nem kíváncsiak a válaszra. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Sok embernek beszéltem már Istenről, mindig eredménytelenül."

Már ne haragudj: ez a kettő nem ugyanaz. Ha nem követnek téged, az még nem belekötés.


"Mindenre a szeretet a kulcs."

Egyelőre úgy néz ki, hogy még nagyon nem találtad meg ezt a kulcsot.

2018. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem állítottam, hogy a kettő ugyanaz.

Ismerek kifejezetten ateistákat, akik csak azért mennek bele ebbe a teológiai "vitába", mert bosszantani akarnak vele. A válasz valójában nem érdekli őket. Én pedig már nem húzom fel magam.

Másrészt, attól hogy valaki nem hívő az nem lesz ateista. Ateista az az, aki megtagadja Isten létezését.

Beszéltem már nem hívő emberrel, akit szerettem volna, ha hívő lesz, ez történt sikertelenül. Hiába volt erős a hitem, szeretetem, akkor sem működött. Akarnia kell a megtérést. Az ellenállás nem segít.

Én mwgmutathatom az utat, de a döntés a másik emberé.

Igen, a szeretet a kulcs. Már régen megtaláltam,de köszönöm a gúnyos megjegyzést. Én szeretem a világot, az embereket, fákat, madarakat, mindent...

Még így ismeretlenül titeket, téged is.

2018. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!