Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk nektek nem közben...

Tanúk nektek nem közben járótok Jézus?

Figyelt kérdés
ezért kérdezem: "Éppen úgy, ahogy az ősi Izrael nemzete a közbenjáró Mózes által volt szövetségi kapcsolatban Jehova Istennel, úgy a szellemi Izrael nemzete, „az Isten Izraele” is közbenjáró által van vele szövetségi kapcsolatban (Galata 6:16). Úgy van az, ahogy Pál apostol írta keresztény munkatársának: „Egy Isten van és egy közbenjáró Isten és az emberek között, az ember Krisztus Jézus” (1Timótheus 2:5). Vajon Mózes volt Jehova Isten és az általános emberiség között a közbenjáró? Nem, ő Ábrahám, Izsák, és Jákob Istene és testi leszármazottaik nemzete között volt közbenjáró. A Nagyobb Mózes, Jézus Krisztus szintén nem az egész emberiség Közbenjárója Jehova Istennél. Ő Közbenjáró Jehova Isten az ő mennyei Atyja, és a szellemi Izrael nemzete között, amely 144 000 tagra van korlátozva. Ez a szellemi nemzet olyan, mint Jehova juhokhoz hasonló gyermekeinek kicsiny nyája (Róma 9:6; Jelenések 7:4)." (Világraszóló biztonság a "Béke fejedelme" alatt, 1. fejezet, 16. bek., 1986)
2018. dec. 9. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez a szöveg nem értelmes. Ezt úgy tudom eldönteni, hogy amikor zenét hallgatok, nem bírok koncentrálni és ha elsőre értem a szövegeket akkor értelmes, ha nem akkor már gondok vannak.
2018. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a köny szerint tehát, csak a 144000 közbenjárója Krisztus, vagy már ezt is megváltoztatták?
2018. dec. 9. 11:45
 3/9 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Két dolog miatt nem értheted(félreértelmezed) az általad idézett részt.

1 Az előítélet, ami a kommentedből egyértelmű

2. Hiányos a biliai ismereted, nem érted a dolgok/események összefüggését, kapcsolatát.

3. + dolgoznod kell az Isten előtti alázatoságon!

( ha nem irtál volna kommentet, azt hihetné az ember, az érdeklődésed őszinte. Mielőtt másokról téves információkat közölsz, nem az lenne a becsületes, ha először alaposan utána néznél?)

Ha picikét ismernéd a tanúk hitnézeteit, akkor tudnád, hogy Krisztust 1914 óta királyuknak, tekintik, és mindenben alárendelik magukat Neki, a Máté 24:45-47-el összhangban. Ha nem tekintenék közbenjárónak, akkor ez nem lehetne így. Mélyen hisszük, hogy SENKI sem mehet az Atyához, CSAK és KIZÁRÓLAG Krisztus közbenjárásával. Ezt nem azért hisszük, mert magunk állapítottuk ezt meg, azért hisszük, mert hiszünk Krisztusnak: "„Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam” János 14:6

Ha tényleg őszintén érdekel az, miért tekintjük még Krisztust "közben járótok",-nak szívesen írok róla neked.

2018. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekes hazugság, amit bemásoltál. Bár semmi bibliai alapja nincs, mégis látom képesek ezt benyalni.
2018. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

En sem ertem a tanuk eszjarasat...sot folleg azt amit Zitus ir hogy csak 1914 ota kiralyuk Jezus. Hisz irva vagyon hogy ugyanazon dicsoseggel ruhazta fel ujbol az Atya amivel Jezus rendelkezett a meguresedese elott...ezt keri is az Atyatol Jezus imaban...

Szoval o Kiraly volt annakelotte is de a tanuk nem veszik eszre hogy az Ige teste lett azaz maga az Isten jart a foldon.....

2018. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az idézet '86-os, azóta ez rengetegszer változhatott, és Zitus reakciójából úgy tűnik, hogy változott is.
2018. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Sziasztok

Miért velem foglakoztok és nem a kérdéssel? :-)

Na mindegy :-)

Mit másoltam? honnan? ezt nekem írtátok? Tudnád bemásolni a forrást, amiből másoltam? :-)

(mert a fejemből nem igen tudod) :-) de azért érdeklődéssel várom.

hajajjj

2018. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az őrtorony tartalmazza ezt a hazugságot KZita, mivel a Biblia ilyet sehol sem állít. Ez kifejezetten jehovista hamis tanítás, tehát a kérdésedre a válasz: valamelyik őrtorony folyóiratból szedted és azért foglalkoznak veled, mert egy szemenszedett hazugságot másoltál be, amit te elhiszel, bár egyáltalán nem biblikus, viszont a kérdéshez kapcsolódik. Mivel te írtad, ezért válaszoltak neked. Kár, hogy ennyire nincs már eszed, hogy a szádba kell rágni mindent. Mikor akarsz végre felébredni?
2018. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A J.T.-i vallást a "Tagadás Apostolságának" is nevezik, mert szinte minden dolgot átírtak és átértelmeztek a Bibliából, ezért is alkották meg a saját bibliájukat "Új világ fordítás" címen.


Jel.7,4.És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.


Ez nem a Jehova tanúira vonatkozik hanem a zsidó, héber, Izrael nemzetségére a 12 törzsből 12000 ember. 12*12000=144000. És nem is akármilyen emberekről van itt szó.


Jel.14;

4.Ezek azok, a kik asszonyokkal nem fertőztették meg magokat; mert szűzek. Ezek azok, a kik követik a Bárányt, valahová megy. Ezek áron vétettek meg az emberek közül Istennek és a Báránynak zsengéiül.

5.És az ő szájokban nem találtatott álnokság; mert az Istennek királyiszéke előtt feddhetetlenek.


Ezek nem a Jehova tanúira vonatkoznak.

2018. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!