Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Innen ki fogadja el az abraham...

Innen ki fogadja el az abrahami "vallásokat" teljes jogú vallásként?

Figyelt kérdés
Én például egyiket sem fogadom el teljes jogú vallásként , mivel 99% történet, monda, lopott . Én például Ásatruar vagyok és engem irritár az hogy ezek az arab félszigetről származó össze ollózot hit ben hívő emberek , ellopták az ünnepinket és még ők mondják hogy a mi ősi vallásaink pl:Forn Sidr(új néven Ásatru) , druidizmus stb ..Csak össze ollózott baromsáogok.. Csak én tartom ezt iszonyatosan nagy pofátlanságnak? Vagy más sem fogadja el "teljes jogú" vallásként őket? Csak én vagyok a múlt és a bosszúvágy rabja ezen tére?? Válaszokat előre is köszöm

2018. dec. 21. 22:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%

Az újpogányság szerintem nem több, mint az eszméit vesztett, fogyasztói társadalomban élő, ideológiailag és spirituálisan kiéhezett ember (eléggé gyenge) próbálkozása valamilyen újfajta vallásosság létrehozására.


Csakhogy ez elsősorban azért szánalmas, mert egy klasszikus pogány vallás sem a 21. századi ember gondolkodásába, sem életmódjába nem illeszthető bele teljesen. Ráadásul nem ismerjük elég részletesen őket, hogy fel lehessen bármelyiket éleszteni.


Így marad a kiollózás, meg az "ami tetszik, jöhet" mazsolázás. Plusz kitalálunk sosemvolt rítusokat és hasonlókat. Normális, élő vallás sose lesz belőle. Max. egy klub vagy szubkultúra. Főleg, hogy az egész irdatlan anakronisztikus is.


Druidizmus például sosem létezett. Rohadtul anakronisztikus "izmusnak" nevezni egy ókori vallás.

2018. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

Mondjad már el nekem légyszíves, hogy a zsidó vallás mikből (és legfőképpen) MIT ollózott össze. Konkrét példákat.

Ui: vicces lenne, ha az egyiptomi kivonulás történetét ollózták volna például, figyelembe véve, hogy valóban kivonultak.

A Tóra kvázi történelemkönyv, fantasztikus elemekkel tarkítva, méghozzá innovatív formában, ami maga a szigorú egyistenhit.


Kérdező, te vagy egy kamasz vagy, vagy egy buta felnőtt. Utóbbi csak nem, mert Magyarországon nem érteném hogy talált meg magának a vallásod. Inkább googleztál magadnak vapami egyedit.

2018. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Ásatruar!

Én a magam részéről (s innen még jópáran) Egyiket sem fogadjuk el :).

2018. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Am egy kis kiegezites.

A judaizmusra volt hatassal a zoroasztrianizmus, azonban az nem szigoruan egyistenhit (igy a hatasa is inkabb evolucios mint tényszeru), es a torteneteit tekintve teljesen kulonallo. Tovabba pl mezopotamia vallasabol (es sok masbol) az ozonvizre hivatkozhatsz (nyilvanvaloan volt arra egy nagy ozonviz valamikor, sok elmelet van erre, a kreacionista elmeletek legtobbje epit is ra (a fold forgastengelyenek megvaltozasa ennek koszonheto, ebbol jon az eghajlati ovezetek kialakulasa, hatalmas paratartalom - vélt boltozat feletti vizek - eltunese blabla, no meg a radioaktiv izotopokon alapulo kormeghatarpzasok mukodeskeptelensege, hiszen a para visszaverte a sugarakat, meg a sokaig elo emberek, mivel kevesebb sugarzas erte oket es sok-sok egyeb), de Abraham nagyjabol onnan jott, igy az is inkabb evolucios, mint összeollozas/átvétel.

2018. dec. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat minden NORMÁLIS válaszadónak .


A hőbölgő keresztényeknek , zsidóknak meg gratulálok hogy nem tudtak megérteni egy egyszerű kérdést és máris a másik vallását kezdték el taglalni , holott köze sincs a kérdéshez , GRATULÁLOK bemutattátok mienek is vagytok .

2018. dec. 24. 12:15
 16/21 anonim ***** válasza:
69%

"A hőbölgő keresztényeknek , zsidóknak meg gratulálok hogy nem tudtak megérteni egy egyszerű kérdést és máris a másik vallását kezdték el taglalni , holott köze sincs a kérdéshez , GRATULÁLOK bemutattátok mienek is vagytok ."


Numero 1: Te kezdted el mások vallását taglalni provokatív módon, nagy haraggal és ellenszenvvel. Most meg toleranciakultusz van?


Numero 2: Persze, hogy elkezdjük taglalni a vallásodat, ha ezekre hivatkozva jössz itt a bosszúvággyal meg tudom is én.

2018. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%

Tok folosleges kiosztani a kerdezot.

1. Az IQja atlag alatti

2. Sanszosan mélyen átlag alatti.

Legyen Ásatrau.

Tehát aki az "összeollózott" szót "össze ollózot"-nak írja, az "irritál"-t meg "irritár"-nak, annak te nem fogod elmagyarázni, hogy mekkora baromságokat írt, mert képtelen rá, hogy felfogja.


Szóval kérdező, gomdolkozz el az iskolai teljesítményeden, (mert ezekkel a lépességekkel tökéletesen alkalmatlan vagy jó eredményekre), és vond le a következtetést, hogy nem a mult es a bosszuvagy rabja vagy, hanem egy agyé, ami rosszabbul működik, mint az átlag, gyenge képességeké, emiatt bepalizhatóságé, hibás következtetésel levonásáé. Sajnálom, de egy szóban az osfobaságáé, így születtél.

2018. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

*kepessegekkel

*kovetkeztetések

2018. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"mienek is vagytok" Mi iLYenek vagyunk. Te meg oan.


Azért boldog újesztendőt!

2018. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Látom a sötétség rákapott az internetezésre....


Nem érdekel a keresztény vagy zsidó érzelmetek .

Ha nem a kérdésre való válasz az akkor tartsátok magatokban.


A kérdés "Inne ki fogadja el az abrahami "vallásokat" teljes jogú vallásként?

Ez a kérdés s' semmi más,a válaszok is erre jöjjenek.

...Hogy egyesek nem értik a kérdést...

Itt IQ ról beszélnek holott nekik nincs , maximum egyszámjegyű , ezt csak alátámasztani tudja a sok ide nem illő komment.



Viszont a normális válaszal szolgálóknak köszönöm a választ , a jövőbéli válaszolóknak is köszönöm , előre is.

2018. dec. 24. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!