Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt hívő fiatalok?

Vannak itt hívő fiatalok?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert nem igen találkoztam olyan 18 alatti emberrel, aki gyakorolt volna bármiféle hitet.

Pl. Keresztényseg, satanizmus, vagy bármi egyéb.



2018. dec. 25. 20:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Van, de a gyk helyett szerintem facebook csoportokat keress vagy pedig látogass meg több gyülekezetet. Sok egyháznál vannak külön fiatal közösségek (ifi).
2018. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Felnőttként írok, bocsi...


Szerintem kamaszként a legnehezebb a vallással mit kezdeni, el is mondom miért. Van az amit egy gyereknek hittan órán megtanítanak hogy a Noé bárkájában utaztak az állatok, meg hogy Jézus sok csodát tett, meg van a tíz parancsolat, stb... Na most amikor már lassan felnőttként gondolkodsz, akkor ez neked kevés! Akkor már logikus dolgokat akarsz, összefüggéseket, az élet értelmét keresed, nem pedig jópofa meséket akarsz hallani Noé bárkájáról.

A keresztyénség ezeknél persze sokkal-sokkal mélyebb és tartalmasabb, és évekig el lehet merülni a keresztyén teológiában és filozófiában. Sőt csak a Bibliában is! Egy kamasz viszont lehet hogy... hogy is fogalmazzak... én kamasz koromban többet gondolkoztam azon hogy vajon hogy nézhet ki az igazgató lánya ruha nélkül mint Pál Apostol levelein. :-)

2018. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

És, van valaki 16 év alatt? 😈


Egyébként miért ne lennének fiatalok. Én is beleszülettem a hitbe és komolyan is gondoltam.

2018. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
91%
Vannak
2018. dec. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Hívő ember nem foglalkozik a hitének ellentmondásaival.

Vagy nem érdekli, vagy szándékosan nem foglalkozik vele.

2018. dec. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Pedig az igazi megpróbáltatások most jönnek, ugyanis huszonéves korban az ember rengeteg csábításnak van kitéve, olyanok, mint a bulik, szerelmek (és vele járó dolgok), stb, ilyenkor kikerülsz egy bizonyos burokból, amit a család és suli adott (márha vallásos családod van, olyan nevelést kaptál) ilyenkor találkozol új eszmékkel, életmódokkal, ahol Isten nincs jelen. Nem lesz annyi időd a hiteddel törődni,felgyorsul az életed, és senki sem próbál visszavezetni, ha eltévejedsz.

Mondhatnam azt is, huszonévesen a gonosz kísértése mintha megsokszorozódna. Persze van így előtte, és utána is.

Nem véletlenül hagynak fel sokan evvel az életmóddal ennyi idősen. 26f

2018. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 18 éves Jézus hívő srác vagyok :)
2018. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Vannak
2018. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Jelen, de akkor mi is a kérdés?
2018. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem igen találkoztam olyan 18 alatti emberrel, aki gyakorolt volna bármiféle hitet"

De igen, csak nem volt a homlokukra írva. :)

2019. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!