Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én vagyok már hívő a...

Csak én vagyok már hívő a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Mért van, hogy a legelterjedtebb vallást ennyire nem veszik komolyan? minek keresztelkednek akkor meg az emberek? ha hitetlen keresztelkedik az a vallás gyalázása. (már csak keresztelő jános és a zsidók esetéből adódóan is)


16 éves fiú vagyok és még SENKIVEL sem találkoztam, aki igaz hívőnek vallaná magát. sem időssel sem fiatallal.

leginkább az aggaszt, hogy ahogy haladunk előre a korral egyre kevésbé részesülnek az új generációk a vallásban. előbb-utóbb a világrendszer teljesen eltörli az életünkből ezt az alapvető normát.


hiába írtam ezeket le... 18 éven aluliak még csak rá sem néznek erre a témakörre, szal nem sok esélye van, hogy hívőt találjak..


2011. júl. 24. 21:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

1: a kereszténység ma már nem a legelterjedtebb vallás

2: a fiataloknak (én is az vagyok) nem vallásosnak hanem normálisnak kellene lenniük és ehhez ez nem feltétlenül kell a vallás

2011. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"ha hitetlen keresztelkedik az a vallás gyalázása"


Nem tehetek róla, hogy megkereszteltek, ettől még nem kell vallásosnak lennem..

2011. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

21:30 vagyok


Egyébként meg, ha még tudatánál nem lévő gyereket (babát) keresztelek vagy ráaggatnak vallásos jelzőket az az ember gyalázása...

2011. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én ugyan vallásos suliba járok de itt kb. az emberek 99,5%-át nem érdekli a vallás,köztük engem se. Sőt ismerek egy sátánista srácot is a sulimból...

Én nem hiszek természetfeletti erőkben,én magamban hiszek. Akit nem nevelnek vallásos életre az nem is fogja gyakorolni a vallását.

Volt alkalmam részt venni egy csendes napon,de azt hittem elalszok. Szomorú de ez van.

Van egy barátnőm neki a szülei mélyen vallásosak (a barátnőm már kevésbé) de valami hiper konzervatívan nevelik szegény csajt,sehova se engedik el pedig már 17 éves. Szó szerint ráerőltetik a vallást és minden vasárnap templomba kell járnia meg mindenféle gyülekezetbe...

Én biztos nem tudnám elviselni ezt az életstílust maximum ha kis koromtól erre neveltek volna,szóval mint ismételtem ismét nevelés kérdése.


"minek keresztelkednek akkor meg az emberek? ha hitetlen keresztelkedik az a vallás gyalázása."


Ezen mondatodon keresztül eszembe jutott amit hittan órán a papbácsink mondott nekünk. "Gyerekek úgy látom ti itt mindannyian fekvőkeresztények vagytok"

Remélem értitek:D

17/L

2011. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Én sajnálom, hogy megkereszteltek annak idején. Bizony, még a bérmálásra is rávettek, de sosem gondoltam komolyan. Mivel elég sokszor voltam már templomban, és sok különböző pap miséit hallgattam, megalapozottan állíthatom, hogy egy szégyen ami a templom falai között folyik. Itt most kizárólag a Magyar Katolikus Egyházról beszélek, mert azzal voltak tapasztalataim - de nem hinném, hogy bármelyik különb lenne.


A kereszténység maga pedig csak azért sem helyes, mert úgy vélem, azok az emberek, akik azt állítják magukról, hogy ők maguk Isten, vagy azok az emberek akik Istent a szolgájuknak tekintik(mint a keresztények) nem Isten szolgálatára szegődtek, csupán önmaguk és a többi ember ámítására. Ez nem hogy megkönnyíti a helyes út megtalálását, hanem épp hogy ellehetetleníti!


F/18

2011. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
63%

Lehet lepontozni... A vallásnak akkor volt jelentősége, amikor az emberek még nem értettek a természettudományhoz. Isteni adomány volt, ha a termés remeknek bizonyult. Átoknak nevezték a betegségeket. Nem tudták mi a csuda az a villám, azt is isteni eredetűnek állították be.

Mivel manapság egyértelmű, bizonyított tények állnak rendelkezésünkre, nem szükséges magunktól kitalálnunk értelmetlen hablatyokat magyarázás képp.

2011. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
29%
2011. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

21:57: Hát bizony le is pontoztalak. Mivel a hozzászólásod egyszerűen butaság. Az igazi vallások nem anyagias vágyak által vezéreltek, így az "Isteni adományokat" is elutasítják. (Nem így a keresztények, de ezért nyilván majd engem is lepontoznak.) Az élet körforgásával, a betegségekkel és a természeti jelenséggel az emberen kívül még sok-sok állat is tisztában van és sem nekik, sem az embernek nincs szüksége olyan magyarázattokra, amilyenekről Te beszélsz. Én magam nem is ismerek olyan vallást, amely Isteni jelenségnek tartaná a villámcsapást. Sőt, ki merem jelenteni, hogy a vallások célja nem a természeti jelenségek magyarázata. Szerintem összetéveszted a fizikával.


F/18

2011. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Találtál! 16 éves fiú vagyok és vallásos! :)
2011. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
43%
Én 14 éves vagyok és vallásos. De nem járok templomba csak karácsonykor, nem mondok imát se reggel se este se kajáláskor. Lehet, hogy ezt majd a halálom után megszívom. De én nem pont úgy hiszek Istenben ahogy szoktak az ízig vérig katolikusok. pl. Én úgy gondolom, hogy létezik evolúció. Csak én szerintem Isten az evolúciót a Paradicsomon kívül csinálta. Ádám és Éva meg ott nyugodtan élt egészen addig amíg nem ettek a tudás fájának gyümölcséből. Utána kimentek a Paradicsomból és már minden kész volt.(Szóval szerintem az evolúciót is Isten csilta)
2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!