Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy itt feltesz...

Miért van az, hogy itt felteszek egy kérdést, kapok rá 20 választ majd kiderül, hogy a 20-ból csak 2 jár gyülekezetbe és olvassa rendszeresen a Bibliát?

Figyelt kérdés

De a többi 18 magyaráz, erősködik és gyakran okoskodik is.


Vallási témában miért nem csak olyanok válaszolnak akik képben is vannak?


2019. jan. 9. 17:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Mert a vallásnak kevés köze van az egyházakhoz.
2019. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Hogy egy adott vallással kapcsolatos kérdésben képben legyen az ember, annak nem feltétlen feltétele sem a gyülekezetbe járás, sem a Biblia rendszeres olvasása. Nyilván attól függ, mi a konkrét kérdés.
2019. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bárhova írhat választ. Bárkinek lehet véleménye.
2019. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Már, hogy ne lenne feltétele.

Az egész keresztény vallás a Bibliára épül.

Válaszolni meg persze válaszolhat bárki, de ez így olyan mintha lenne egy kérdés az atombombáról és én úgy válaszolnék rá, hogy nem csak az atomfizikát nem tanultam, de mondjuk fel is voltam mentve fizikából.


Vagy mintha tanácsot adnék egy növény gondozásában, úgy, hogy betondzsungelben nőttem fel és még csak egy ritkább fajta növényt sem láttam.

2019. jan. 9. 17:34
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem egy szakmai oldal.
2019. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy valaki gyülekezetbe jár és olvassa a Bibliát nem azt jelenti, hogy képben van, és ebből nem következik, hogy az illető önálló gondolatokra is képes.

Hogy az értő olvasásról ne is beszéljünk... láttad, hogy a topic neve "vallás" és nem "kereszténység" vagy egyéb felekezet specifikus elnevezés? Ennyi erővel egy buddhista vagy egy zsidó miért ne válaszolhatna a te kérdésedre ha ahhoz van kedve?

Valószínűleg húszból tizennyolcan nem jókedvükből oktatnak ki, hanem mert a fogalmazásodból bicskanyitogató lenézés süt.

2019. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha értesz az atomfizikához akkor nyugodtan válaszolj az ilyen jellegű kérdésekre akkor is ha nem vagy atomfizikus.


A kérdések túlnyomó többsége véleményt kérdez az pedig bárkinek lehet különösen vallási kérdésekben még akkor is ha nem követi egyiket sem. Vagy éppen mert egy másikat követ.

2019. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Mert a maradék 18 önelégült és vadul igyekszik megmagyarázni még saját magának is, hogy keresztény kérdéshez nem kell ismerni semmit.

Na ezért van amúgy rengeteg vallás, mert a maradék 18 az, aki kitalál magának különböző elméleteket, amikbe beleférnek a bűneik, hogy ne kelljen azokról se lemondani, se lelkiismeretfurdalásuk ne legyen.

2019. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért érzed így, mert téged nem az emberek véleménye érdekel, hanem egyszerűen csak önigazolást vársz. A 20 válaszból csak kettő tetszett, a többit pedig "erősködésnek és okoskodásnak" minősíted.

Például egy jehovás és hitgyülis is olvassa a Bibliát, járnak gyülekezetbe is gondolom, de teljesen eltérő választ fognak neked adni. Most csak két szélsőséges felekezetet említettem, de még rengetegen szoktak írni, akik szintén ismertetik saját, vagy inkább felekezetük nézőpontját.

2019. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

4: Jó, akkor értsd úgy, hogy mások ezt nem így gondolják.

Szerintem az egyház a vallások eltorzítását végzi, igazi vallás csak egyház nélkül létezik.

2019. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!