Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy itt feltesz...

Miért van az, hogy itt felteszek egy kérdést, kapok rá 20 választ majd kiderül, hogy a 20-ból csak 2 jár gyülekezetbe és olvassa rendszeresen a Bibliát?

Figyelt kérdés

De a többi 18 magyaráz, erősködik és gyakran okoskodik is.


Vallási témában miért nem csak olyanok válaszolnak akik képben is vannak?


2019. jan. 9. 17:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#8


Mindig ilyen arrogáns és lenéző voltál vagy csak mióta keresztény vagy?

2019. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%
Kérem csak papok, lelkészek, és hitoktatók válaszoljanak a kérdésre:D
2019. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Mert sajnos több valóban keresztény szellemben élő és gondolkodó embert találsz a gyülekezeteken kívül, mint bennük, tisztelet a kivételnek. Ez tény!
2019. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
61%

"Már, hogy ne lenne feltétele.


Az egész keresztény vallás a Bibliára épül.


Válaszolni meg persze válaszolhat bárki, de ez így olyan mintha lenne egy kérdés az atombombáról és én úgy válaszolnék rá, hogy nem csak az atomfizikát nem tanultam, de mondjuk fel is voltam mentve fizikából."


Úgy nem feltétele, mint ahogy egy aromfizikával kapcsolatos kérdés ismeretéhez sem feltétel hogy az ember ugyanazt a fizikakönyvet olvasgassa újra és újra, vagy hogy rendszeresen járjon fizikaórákra.

Ha valaki egyszeri olvasatra megjegyzett valamit, vagy régen foglalkozott vele, már nem, de még emlékszik, vagy akár az illető ateista, de a kérdés a kereszténység emberi kapcsolatokra gyakorolt hatásáról szól, a családja pedig keresztény, stb. Számtalan olyan példa lehetséges ahol a válaszadó egyik feltételednek sem felel meg, mégis tökéletes választ tud adni.

Arról nem is beszélve, hogy másik oldalról is bukta a dolog, hiszen a két feltételed teljesülése pedig nem garantálja automatikusan hogy a válasz helyes lesz.

2019. jan. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nincs azzal baj szerintem ha sokan erretévednek.
2019. jan. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen esetek elkerülésére kiírhatnád, hogy milyen választ vársz.

De nekem is az az érzésem, hogy te csak helyesléseket akarsz hallani a te hitedre.

Na, ez nem nagyon fog összejönni.

2019. jan. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Alex Fly ***** válasza:
100%
Egyszerűg a vallás olyan, mint a foci, a politika vagy az autóvezetés. Ezekhez mindenki ért. Sőt mindenku JOBBAN ért -de főleg a kívülállók...
2019. jan. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


Ez a magyarázó rész:

A kérdésed alapvetése hibás: "Az egész keresztény vallás a Bibliára épül." A magukat kereszténynek valló egyházak és többen vannak, mint egy: [link]

Olvasd csak el a kereszténység fő ágai c. alfejezetet! Képben vagy avval, mekkora különbségek vannak a felekezetek véleményei között? (Nem, nem vagy.) A Bibliafordítások között is vannak különbségek, hát még az értelmezések közt, kedves Kérdező! Fényévnyiek.


Ez az okoskodás:

Ordít, mennyire egysíkú, valótlan és szegényes a képed a vallásról, ezért nem tudsz értelmes kérdést feltenni. Tanulj, olvass, művelődj! Javaslom az összehasonlító vallástörténetet. Még néhány év, néhány tucat könyv és talán fogsz tudni értelmesen kérdezni. Fog az menni! Ne add fel ilyen könnyen!


Erősködés: az nem lesz. Együtt tudok élni avval a tudattal, h lapos és valótlan és differenciálatlan a véleményed. Ha neked megfelel, engem igazán nem zavar.

2019. jan. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Van a gyülekezetemben például egy emberke, aki olyan életet él, hogy minden normálisabb ember elborzadna tőle, nem csak egy keresztény, a sztoriai szerint.

Na ő még ha rendszertelenül is, de eljár gyülekezetbe, az ilyen emberek válaszát jobban értékeled, mint egy olyanét, mint aki tanulta a témát, de valamiért elvből elkerüli a templomokat, gyülekezeteket?

Én is szoktam menni, akkor ez a válasz már autómatikusan tetszik, hiába téged kritizál?

2019. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez nem csak keresztényeknek fenntartott rovat, hanem általában a vallásokról érdeklődőknek.

Ami a magukat kereszténynek vallókat (akiknek egy jelentős része tényleg állítja, hogy kizárólag a Bibliában hisz) illeti, sok oka lehet a hibás vagy nem sokat érő válaszoknak.

Sok ember lehetett, aki bízott a Bibliában, hogy ha olvassa, jobb lesz neki és boldogabb lesz az életében. Aztán nem úgy történt. Valahogy kompenzálni szeretné a csalódást, ezért felfuvalkodik.

Jakab levelében az áll, hogy "mert aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint, és nem feledékeny hallgatója, hanem tevékeny megvalósítója, azt boldoggá teszi a cselekedete".

Tehát aki csak meghallgatja vagy elolvassa, de a mindennapi életében nem váltja a tanultakat valóra, az nem is lesz boldog, sőt előbb-utóbb el is felejti amit tanult, mert nem gyakorolja. Ráadásul az a fajta boldogság, amit a Jakab levél ígér, az nem jön gyorsan és könnyedén, mint ahogy sokan várják. Állhatatosnak kell lenni a hit tanulásában és annak a cselekvésében, hogy kialakuljon az a jellem, ami magában hordozza a lehetőséget a megelégedettségre és belső békességre, és bizalomra Istenben.

A mai "mindent azonnal" és "fast fix" mentalitású világban sokan a vallástól is azonnali megoldást és megkönnyebbülést várnak. A Bibliában azt látom, hogy a hit egy hosszú távú befektetés, ami csak évek alatt, komoly munka árán hozza meg a békességes gyümölcsét, és azután sem lehet a babérokon ülni, mindig is buzgónak kell maradni, hogy ne essen vissza az ember a régi énjébe.


üdv

Stefán

2019. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!