Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érzek ürességet és az...

Miért érzek ürességet és az Istentől való távolságot, mialatt a Károli G. Bibliát olvasom?

Figyelt kérdés

A célom az volt a Biblia olvasásával,hogy közelebb kerüljek Istenhez, de ezt én nem érzem, miért van ez így?

Alapjába véve római katolikusnak vagyok megkeresztelve, de évekkel ezelőtt kiábrándultam belőlük, most nemrég voltam egy református gyülekezeten, de ott sem éreztem a Szent Lélek jelenlétét. Miért lehet ez?



2019. jan. 10. 16:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%

"Akkor (Jézus) megnyilatkoztatá az ő elméjöket, hogy értsék az írásokat." (Lukács 24,45)


Amíg ez nem történik meg az életedben, addig a Biblia csak betű marad a számodra, amiről azt mondja Pál apostol, hogy "a betű megöl, a lélek(pneuma, azaz szellem) pedig megelevenít (2 Korintus 3,6)."


Jézus ezt mondta:"A lélek az, ami megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, amelyeket én szólok néktek, lélek és élet." (János 6,63)


A betű betű marad, ha olvasod, felolvasod, elmélkedsz rajta, ha hallgatod a hangos Bibliát, vagy ha felolvassák neked, ha újabbnál újabb fordításokkal próbálkozol is, nem több, mint intellektuális információ, de semmiképpen sem szellem és élet. Arra van szükséged, hogy Isten Szelleme élővé tegye a Bibliát a számodra, és többé nem eltávolítani fog Istentől a Könyv, hanem közelebb vinni Hozzá. Jézus kortársai is a betűt követték, de Jézusban nem ismerték fel a megígért Messiást, ezért halálra ítélték, és megölették. Pedig Ő volt a megtestesült Logosz, az Isten Igéje. Vele csak a Szent Szellem (Szent Lélek) által kerülhetsz kapcsolatba, ennek pedig előfeltétele az, hogy megtérj Hozzá. Ez azt jelenti, hogy te személyesen, hangos szóval - nem extrém hangos, hanem normál hangerővel - elfogadod Jézus Krisztust Megváltódnak és Uradnak (Róma 10,8-11), elfogadod az evangélium tényeit, miszerint Jézus Krisztus meghalt a te bűneidért, eltemettetett, és harmadnapon feltámasztotta - hús és csont testben - Őt az Atya a te megigazulásodért (Róma 4,23-25; 1Korintus 15,1-4). Ez nem egy üres vallásos procedúra, hanem ez által lép be az ember az Újszövetségbe, ami nélkül a Biblia ígéretei nem is vonatkozhatnak rá. Emellett jó, ha az ember Jézus Krisztus elfogadását, nem csupán otthon a négy fal között, Istennel négyszemközt teszi meg, hanem az Élő Egyház valamelyik élő gyülekezetében. Az sem baj, ha akár többször is elmondja ezt az elfogadó, odaszánó imát, egészen addig, amíg nem biztos benne, hogy átment. További előfeltétel az élő igének, mint magnak az ember szívébe való befogadása, ami nem más, mint az üdvözítő hit(Róma 10,17), ami nélkül bármilyen ima hatástalan lenne(Máté 17,20; Márk 11,23-24; Lukács 17,6; Zsidó 11,6). Javaslom mindenek előtt, hogy ne csak úgy olvasd a Bibliát, hanem részesítsd benne előnyben a János evangéliumát, és ha már azt kapiskálod, akkor olvasd a többi evangéliumot. De ez nem helyettesítheti az Élő Egyház irányodban tett szolgálatát. Azok között keresgélj, akik időnként előre hívják a megtérni szándékozókat, de pontosabb útmutatást kaphatsz Jézustól, ha megígéred Neki, hogy csakis oda fogsz menni, ahova Ő vezet. Figyelmedbe ajánlom még ezeket a videókat:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem érted, amit olvasol. Több értelemben is. Először is, biztos nehéz neked a nyelvezete. Én szeretem a Károlit, alapvetően ezt olvasom, de ha megállok egy versél, mert jobban megakarom vizsgálni, mélyebben megérteni, akkor én mindig más fordításokat is megnézek. Pl. ezen az oldalon: [link] Lehet neked eleve egy másik fordítás kellene olvasnod, egy modernebbet. Továbbá, azt nem szeretem mondani, hogy nem lehet úgy olvasni, mint egy könyvet, (ezt többektől hallottam már, de én ezt túlzásnak érzem) viszont azt tudni kell, hogy a Bibliában minden mindennel összefügg és keresztbe-kasul egymást magyarázzák a versek. Ráadásul vannak benne nehezen érthető prófétikus részek is. Tehát pl. a Károliban a soroknál vannak hivatkozások más versekre, azokat érdemes lenne kikeresgetni és hozzáolvasni, mert pl. ószövetségi részek összefüggésben vannak az újszövetséggel és vice versa. A Bibliát nem úgy érdemes olvasni, hogy "Ok. Elolvastam. Ezen is túl vagyok", mert a verseknek mélyebb jelentésük is van. "XY csinált valamit több ezer éve. Jó, de mi ennek a jelentősége? Miért van ez benne a Bibliában? Mit üzen ez nekem ma?" Elmélkedni kell rajtuk. Meg kell próbálni megérteni. Egy szakaszra érdemes többször is visszatérni, újraolvasni, mert lehet hogy 10x-re valami újat értesz meg belőle, valamit amit eddig nem vettél észre stb. Harmadszor pedig, érdemes lenne valami Biblia magyarázatot is olvasni hozzá. Én többek véleményét is elszoktam olvasom, mert érdekel. De, ha nem akarod magad nagyon mélyen beleásni, akkor legalább a saját felekezeted álláspontját, a tanításaikat érdemes lenne tanulmányozni. (pl. Milyen bibliai versekre alapozzák?) Mert jó lenne, ha lenne valami hozzá kapcsolódó ismereted, hogy tudd hova tenni a dolgokat. pl. Az ószövetség tele van Jézusra utaló előképekkel és ha ezt tudod, az már egy plusz megértést ad. Ha nem értesz valamit, akkor ne ad fel, hanem olvass utána és keresd a választ. Szerintem fontos, hogy akarjuk megismerni Istent, hogy akarjuk megérteni a Szent Írást és ha pillanatnyilag nem értünk valamit, attól még ne dobjuk félre az egészet, hogy "Ááá, ennek semmi értelme!" Végezetül, pedig olyat is szoktak tanácsolni, hogy először olvasd el az újszövetséget és utána az ószövetséget. Lehet meg kellene próbálnod így olvasni. Gondolkozz el Jézus szavain, az újszövetség üzenetén és ennek a tükrében, talán többet mond majd neked az ószövetség is.
2019. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 KZitus ***** válasza:
39%

Szia

Kövesd ezt az isteni útmutatást, és akkor Hozzá érsz egy idő múlva, sőt ahogyan a versekből kiderül, ott is maradsz, ha kitartasz ebben. Csak legyen kitartásod!

Ez nem Károli fordítás, de nyugodtan elolvashatod azt, ha akarod:-)

Példabeszédek 2:1–15

"Fiam, ha megfogadod, amit mondok, és kincsként őrzöd a parancsaimat,

mert odafigyelsz a bölcsességre, és tisztánlátásra készteted a szíved,

továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel a szavad,

ha folyton keresed ezeket, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utánuk, mint a rejtett kincsek után,

akkor megérted, mit jelent mélységesen tisztelni Jehovát, és meg fogod ismerni Istent.

Mert Jehova ad bölcsességet, a szájából ismeret és tisztánlátás származik.

A becsületeseknek gyakorlati bölcsességet tartogat, és a feddhetetleneknek pajzs ő.

Őrzi az igazság ösvényét, és védelmezi a hűségeseinek útját.

Azt is megérted, mi igazságos, jogos és tisztességes, hogy mit jelent a jó úton járni.

Amikor bölcsesség kerül a szívedbe, és az ismeret kellemessé válik a lelkednek,

akkor a gondolkodóképesség őrködik feletted, és a tisztánlátás védelmez téged,

hogy megmentsen attól, hogy rossz útra térj, továbbá azoktól az emberektől, akik kiforgatott dolgokat beszélnek,

akik elhagyják a helyes ösvényt, hogy a sötétség útján járjanak, akik élvezettel tesznek rosszat, és örömet találnak a gonoszságban és a züllöttségben akik görbe utakon járnak, és akiknek az egész életük becstelen."

2019. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

"Mással ez hogy van, hogy került közelebb az Atyához?"

Elsősorban értelemmel. A Szentírást nem elég csak úgy olvasni, mint egy regényt, és majd egy idő után megkedveled a főszereplőt, mondjuk történetesen az Atyát.

A Szentírás egy sokkal összetettebb műfaj. Van-e olyan könyv, ami érdekel belőle? Van-e kedvenc evangéliumod? Érdemes ezeknek szakirodalmainak is utánaolvasni. Mikor keletkezett, milyen céllal? Mire akar rávilágítani? ezeket nem árt tudni, mert aztán persze, hogy nem érti az ember. A katolikus Szentírásokban, főleg az újabb kiadásokban minden könyv előtt van egy összefoglaló, illetve a lábjegyzeteket sem árt néha megnézni olvasás közben.

Először az értelmünkig jut el minden. Szent Ignácnak van olyan imamódszere, ami egy rövid szentírási részre támaszkodik: ott is előbb elolvasod az értelmeddel, majd másodjára elolvasod a szíveddel.

A szentmisét is azért szeretem, mert rendkívül mély a tartalma. De ehhez nem csak be kell ülni és majd akkor Isten egyszer csak "átjár", hanem előbb rá kell szánni az időt és meg kell érteni.

2019. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon jó úton haladsz, ha Istenhez közelebb akarsz kerülni. Olvasd továbbra is a Bibliát (érdemes könnyebb nyelvezetűt, vagy a revideált Károlit), és emellett imádkozz is Istenhez. Őszintén mondj el neki mindent, ami benned van, a kétségeidet, bármit. Ha keresed Istent, biztos, hogy megtalálod.

A gyülekezet nagyon jó dolog, közösségben sok kérdésedre is választ kaphatsz. Érdemes élő közösséget keresned, ahol a Biblia szerint gyakorolják a hitet. Ha esetleg elküldöd privátban a lakóhelyedet, lehet, hogy tudok segíteni gyülekezet találásában (én is egy kisebb gyülekezetbe járok, és elég sok más gyülekezettel van kapcsolatunk országszerte (különböző nevűek)).

2019. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
8%

Esetleg azért, mert tele van hamisítással és betoldással?


Bizonyíték (Újszövetség):


[link]



Az Ószövetségből pedig a Szeptuaginta a mérvadó, mert egyrészt régibb, másrészt az utánna megírt héber maszoréta szövegben a zsidók sok dolgot, pl. Jézusra utaló próféciákat szándékosan megmásítottak.

2019. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne bibliamagyarázò könyveket is olvasnod.

Lelkisègi könyveket.

2019. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%

Istenhez a szìveddel kerülsz közel.

Nem kell hozzá sok ertelem.

A balgákhoz is tud szolni Isten ès bölcsè tenni őket.

2019. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért érzel ürességet mert még nem kaptad meg a Szent Lelket. Menj el egy Élet a Lélekben szemináriumra és ott megkaphatod.

De egyébként szerintem nem fontosak az érzések. Az érzések túlértékeltek. :) Az számít hogy mit teszel és hogy milyen döntéseket hozol.

2019. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,

Nagyon fontos az Istennel való személyes kapcsolat kuakakításához a megtérés. Ez nem egy szitokszó, sokszor szerepel az Isten Beszédében, az ó és Újszövetségben egyaránt. Azt jelenti, hogy hozol egy döntést, hogy a bűneidtől elfordulsz, és odafordulsz Istenhez. Ez egy fontos és kihagyhatatlan lépés, olyan mint házasoknak az esküvő.

Szinte mindig katartikus élményt ad, teljesen megváltozik az életed, utána közel fogod magadhoz érezni Istent, és érezni és látni fogod a segítségét minden napon az életedben. Éhes leszel a Biblia olvasására, és érteni fogod azt magyarázó szöveg nélkül is.

A történelmi egyházak elsunyizzák a megtérést, egy karizmatikus protestáns közösséget ajánlok a számodra. Jómagam a Hit Gyüli egyik egyetemi imacsoportjában tértem meg, és azóta is érzem, hogy Isten szeret nagyon, és támogat, vigasztal, és vezet az Ő útján.

Kívánom Isten áldását az életedre szeretettel!

2019. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!