Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostmár valaki tényleg adhatna...

Mostmár valaki tényleg adhatna rendes választ, hogy miért nem szeret Isten mindenkit egyformán?

Figyelt kérdés
Nincs az, hogy de igen. Ezzel amíg itt a többség. Én örülök nektek és csodálkozva néztek titeket, akik hálásak vagytok, mert van miért. De én...az előző év végén a nyomorult életemet a gondjaimmal együtt a "jó" Isten kezébe tettem. Jobb lesz igy, gondoltam. Erre az év első hetében beteg lettem és mivel fertőző elkapta a kislányom, aki az életéért küzdött. Én megbiztam Istenben ő meg mint valami kutya egy csonttal úgy játszik az életünkkel. Nem kellett volna megbetegednünk, nem kellett volna a gyerekkel kórházba siető em. Mert én imádkoztam, de semmi. Ne gyertek azzal, hogy happy end meggyógyított az Isten. Előbb azt magyarázza meg valaki minek kellett megbetegednünk? Le se *** az életünket. Ez az igazság.
2019. jan. 19. 09:47
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Elkaptuk a betegséget egy ismerősünk kislányától. Nem fertőben élünk. Előbb rajtam jött ki, másnap a kislányomon. Nem azon múlt, hogy fertőtlenítettem e. Ez is csak hülye magyarázat. Jobb lesz nem ilyenekre biznom magam és az életünket. Sajnálom, de én itt is szeretnék boldog lenni, a földön. Még jobban sajnálom, hogy ha ez Istennek nem tetszik. Minek teremtette meg a világot, és benne minket, ha nem akarja, hogy örüljünk neki és boldogok legyünk? Mézesmadzagot húz az orrunk előtt?
2019. jan. 19. 12:51
 12/40 anonim ***** válasza:
0%
Mi a betegség?
2019. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
52%
Amikor valami bajod van, egyből Isten a hibás, csak akkor imádkozol amikor baj van, aztán amikor nem oldódik meg másnapra, hisztizel. De amikor minden rendben van, nem beteg senki, boldog vagy, akkor már nem foglalkozol Istennel. Akkor hogy várhatod el foglalkozzon veled amikor te akarod? Vagy mindig Isten szerint élsz, vagy soha. Nincs aranyközépút.
2019. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
64%
Mondj amit akarsz, gondolj amit akarsz, de ne erőltesd másra a saját bajaid, ne fogd másra azt, hogy elcseszted a saját életed és ne erőltesd ránk a saját igazad, ugyanis ha te azt gondolsz és mondasz, amit akarsz, így mi is. Persze könnyű mutogatni egy elvont fogalomra, de hogy észrevedd mennyi lehetőséged lett volna tenni azért hogy jobb legyen (lásd: megelőzni a fertőzést), ahhoz ugye már gondolkodni kellene, ami úgy látom, neked sem erősséged, mint ahogy annyi más embernek se ezen a fórumon. Lehet nullázni meg jelenteni ha fáj az igazság.
2019. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Felső légúti megbetegedés. Elvittem mindjárt a gyerekorvoshoz. Kapott gyógyszert. A lázat nem lehetett csillapítani, aztán az is kiderült, hogy a másik gyógyszer többet árt, mint használ. Ha Isten odafigyelne, ilyesmi nem történne meg. Ezután, mivel egy napot se kellett várnom, hogy lássam ez így nem lesz jó, jött az ügyelet. Addigra persze már rosszabb volt a helyzet. Hiába próbálja mindenki az én nyakamba varrni, ezt nem lehet. Nem tarthatom üvegszekrényben a gyereket, sajnos egy kis baratnőjétől kaptuk el a betegséget. Nem tudom, hol lehet itt még mindig engem bűnbaknak megnevezni. A kislány nem produkált meg tüneteket, mikor nála voltunk. Rajta gyorsabban keresztülment a dolog, mert a gyógyszerek, amit ő a gyerekorvostól kapott, rajta mindjárt segítettek. De erre is biztos én tehetek, hogy az enyémen nem. Ez sok kis véletlen, ami pont a mi esetünkben merül csak fel ... Véletlen?
2019. jan. 19. 14:24
 16/40 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező.


Először is, minden hátsó, és rossz szándék nélkül, fogadd együttérzésemet, a töréntekért.


A kérdésedre pedig a válaszom a Következő.


Isen mindenkit egyformán szeret, azonban talán nem tudod, de azok akik valóvban keresztény éleet élnek a nap 24. órájában, azokkal is történhetnek a jelenlegi életben bármilyen probléma. Egy betegség, egy halál eset, baleset, munkahely elvesztése, kirabolják, elrabolják, megerőszakolják, mozgás sérülten szüleik, kezek, vagy lábak nélkül, stb.

udom, hogy ez nem bizos, hogy vigasz, az ember saját egyéni problémájára.

Shakespeare, egyszer a következőket mondta:

"sírtam, mert nem volt cipőm, és egyszer csak megláttam valakit, akinek nem volt lába..."


Hidd el, mindenki küzd valamilyen problémával, sokan még olyannal is, amit TE elsem tudsz képzelni.

Ez nem Isten akaraa, vagy mert Isten nem szereti.

Hiszen mindenki egyformán kap esőt, termő időket, napot, fényt, stb. S nem gyönyörködik még a gonosz halálában sem.

Hogy miért betegszik meg az ember, azt mindenki tudja.

Senki nincs burokbn tartva, sajnos az első ember lázdása, ez hozta magával. Megbetegszünk, megöregszünk, és meghalunk.

azonban Ez egy ámenetei állapot, mert a Teremtő kitalálta, hogyan lehet ezt a visszájára fordtíani.

Az egyetlen egy szeretett fia vállalta, hogy az emberíségért, ide leszületik, és elmondja az embereknek a jó hírt, hogy béküljenek meg Istennel, és vállalja a halált ok nélkül, a mi érdekünkben.

Jehova messiási királya Jézus, hamarosan helyre állítja azt, mit Ádámék eltékozoltak.

Saját magára esküdött, hogy ott, soha nem lesz többé betegség, öregség, és halál sem.

S ezek a Földre vonatkoznak, nem az égre.

2019. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
44%

"Isen mindenkit egyformán szeret, azonban talán nem tudod, de azok akik valóvban keresztény éleet élnek a nap 24. órájában, azokkal is történhetnek a jelenlegi életben bármilyen probléma. Egy betegség, egy halál eset, baleset, munkahely elvesztése, kirabolják, elrabolják, megerőszakolják, mozgás sérülten szüleik, kezek, vagy lábak nélkül, stb."

Ez azt jelenti hogy Isten szeretete semmi jóval nem jár.


" Hiszen mindenki egyformán kap esőt, termő időket, napot, fényt, stb."

Úgy megnéznélek hogy ki mered-e ezt jelenteni Afrika közepén vagy épp Szibériában állva is...


" Senki nincs burokbn tartva, sajnos az első ember lázdása, ez hozta magával. Megbetegszünk, megöregszünk, és meghalunk."

Mi köze két ember engedetlenségének a vírusok, paraziták okozta betegségekhez?


"Ez egy ámenetei állapot, mert a Teremtő kitalálta, hogyan lehet ezt a visszájára fordtíani"

Ha nem akar ilyen állapotokat, esetleg nem kellett volna ilyen állapotokat teremtenie...

2019. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
63%

"Nem tudom, hol lehet itt még mindig engem bűnbaknak megnevezni."

Miért, te nem Istent nevezed bűnbaknak? Pedig azt írtad, hogy a lányod barátnőjétől kaptátok el. Melyik kijelentésed igaz? Mert a kettő üti egymást.

Egyébként esetedben teljesen mindegy, mert a kérdésed is trollkodás, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán megtörtént ilyen eset, az meg biztos, hogy te nem vagy vallásos.

2019. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Úgy látom van itt jópár védő ügyvédje vagy Istennek vagy valamelyik közösségnek, akik valamifajta függönyön keresztül szemlélik a világot. A sajátjuk, mondjuk nekik biztos boldogságot ad, bár én nem kérnék belőle, és elhiszik, amit a felhebbvalóik prédikálnak nekik és próbálják elhitetni vélt igazukat azokkal, akiknél épp gondok vannak. Megnéztem több, hasonló kérdést, kb mindig ugyanazok válaszolnak, kb mindig ugyanazt. Jób története és ezzel érd be. Mellesleg látszik mögöttük, hogy csak ideállt kérhetnek, semmi emberség nincs bennük. Mintegy mániákusan védik saját igazukat. Én nem nektek intéztem a kérdést. Hanem azoknak, akik talán tudták volna valamiféle értelmes választ adni. Esetleg annyit, hogy igen, basszus, nem szeret mindenkit egyformán. És még csak az érdemeidet
2019. jan. 19. 17:52
 20/40 A kérdező kommentje:
Még csak az érdemeidet sem nézi, hanem, basszus, van ilyen. És hogy hagyd a fenébe, mert hiába, te nem vagy olyan neki, mint a másik, aki lehet, hogy mindenféle Sz*Rt csinál, mégis szimpibb neki. Elvégre a nők is a rosszfiúkat szeretik.
2019. jan. 19. 17:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!