Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostmár valaki tényleg adhatna...

Mostmár valaki tényleg adhatna rendes választ, hogy miért nem szeret Isten mindenkit egyformán?

Figyelt kérdés
Nincs az, hogy de igen. Ezzel amíg itt a többség. Én örülök nektek és csodálkozva néztek titeket, akik hálásak vagytok, mert van miért. De én...az előző év végén a nyomorult életemet a gondjaimmal együtt a "jó" Isten kezébe tettem. Jobb lesz igy, gondoltam. Erre az év első hetében beteg lettem és mivel fertőző elkapta a kislányom, aki az életéért küzdött. Én megbiztam Istenben ő meg mint valami kutya egy csonttal úgy játszik az életünkkel. Nem kellett volna megbetegednünk, nem kellett volna a gyerekkel kórházba siető em. Mert én imádkoztam, de semmi. Ne gyertek azzal, hogy happy end meggyógyított az Isten. Előbb azt magyarázza meg valaki minek kellett megbetegednünk? Le se *** az életünket. Ez az igazság.
2019. jan. 19. 09:47
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem inkább kérj időpontot egy számodra szimpatikus paptól, és beszélgess el vele. Tedd fel neki a kérdéseidet, elmesélheted a problémáidat is. Én a helyedben, inkább egy idősebb atyához mennék, mert ő már több emberrel "találkozott", biztosan kérdeztek már tőle hasonlókat.

Még az is lehet, hogy a jó Isten részéről ez egy próbatétel volt feléd, hogy ki állod-e a próbát. Kíváncsi volt, hogyha te kéred de nem tapasztalod azt amit kértél, még mindig ki állsz-e mellete, vagy ellene fordulsz.

2019. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
21%

"az is lehet, hogy a jó Isten részéről ez egy próbatétel volt feléd,"

Hogy miért kell ilyen dolgokat írni, amikor ez nem igaz.

Sajnos sokan az ilyen hazugságok miatt haragszik a Teremtőre:

(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.

A Bibliában, Isten bemutatkozik, és elmondja az érzéseit, terveit, amit tudnunk kell Róla.

emberek pedig kreálnak olyan téves dolgokat, ami nem fedi a valóságot.

2019. jan. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 pelgrim ***** válasza:
34%

“Mostmár valaki tényleg adhatna rendes választ, hogy miért nem szeret Isten mindenkit egyformán?”


Isten csak annyira szeret téged, amennyire TE SZERETED MAGADAT. Had mondjam el, hogy Isten nem egy valaki rajtad kívül és, hogy te Istennek nem teremtménye, hanem fejleménye vagy, ebből következik az hogy ha te magadat szereted akkor ISTEN SZERET TÉGED.

Ne helyezd Isten magadon kívülre, (bármit is tanítottak a vallásos előjárók) vedd tudomásul, hogy te Isten egyszülött fia/leánya vagy, semmivel se kevesebb. Fordulj tehát szeretettel és bizalommal saját isteni kiléted felé. Isteni kiléted nem szórakozik, nem kegyetlenkedik veled, te se tedd!

Természetesen nem véletlen ami veled történt, mert nem csak tetteidnek hanem hiedelmeidnek, érzelmeidnek és gondolataidnak is vannak következményei. Ne húzd a mézesmadzagot magad előtt,

Jogodban áll hogy boldog legyél itt a Földön, márpedig annak magva benned van, nem egy rajtad kívüli Istenben. Ne törődj azzal hogy mások mit mondanak, hogy téged vádolnak, nem a te hibád ami veled történt, inkább azoké akiktől helytelen dolgokat tanultál.

2019. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Isten mindenkit szeret Kérdező.A Másik dolog az hogy az Embert a bűne eltávolitja Istentől ahogy a büszkesége is.

Álhatatosan és hittel kell imádkozni.Tessék elolvasni a Bibliát.

2019. jan. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Karena26 ***** válasza:

Isten minden embert egyformán szeret.

De nem minden ember szereti Istent.

Itt vagy például te. Ha szeretnéd Istent, ismernéd annyira, hogy tudd, soha nem kockáztatná a gyereked életét szivatásból, mert nála az emberi élet a legnagyobb érték!

Te nem adtad át az életedet az Úrnak valójában, csak eljátszottad. De nem csináltad túl jól, mert mindenki átlátott rajtad, még a sátán is, aki egyből jőtt, hogy lenullázza a gyenge próbálkozásodat. Sajnos sikerrel járt. :(

De ne keseredj el, bármennyiszer odajátulhatsz az Úr elé! Minél többször teszed, annál erősebb leszel, és annál kevésbé lehet majd megingatni az Isten jóakaratába, szeretetébe vetett hitedet!!! :)

2019. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Érdekes meglátás. Még mindig betegeskedik a kisgyermekem. Nem vették elég komolyan a betegséget, nem kapott megfelelő gyógyszer, így visszaesett. Nincs nekem már erőm se kedvem hinni senkiben és semmiben. Az élet kegyetlen...
2019. jan. 31. 09:04
 37/40 Rachel Warner ***** válasza:
Jesszus,nem vagyok vallásos,de azért ez már sok nekem is. Olyan vagy,mint a baba-mama csoportokban a felelőtlen anyák,akik feljelentgetik a bébiétel gyártó cégeket,mert egész bogarat találtak a kajában. Ilyet egy héten vagy 6x látok,neves gyártóktól. Namost,vajon én miért nem találtam még benne soha semmit? Meg egész bogár? Komolyan? Ami annyira friss még,hogy szinte mászik? Na ne adják be nekem,hogy ez mind a gyárban került bele. Csak sokan b*sszák elismerni,hogy felelőtlenek,otthagyják a babakaját fél napig kinyitva,aztán csodálkoznak,hogy mi van benne,utána meg mennek mutogatni mindenki másra,hogy tusolják a saját marhaságukat. Ez a helyzet nálad is.
2019. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Rachel Warner ***** válasza:
Egyébként meg miért követeled tőlünk a választ? Mert követeled,megszabod,hogy ezt és azt ne mondjunk,hanem csakis azt,amit te már előre kigondoltál. Így egyrészt minek válaszolni,ha a fejedben már megvan,a többi úgyse lesz jó,másrészt meg szerinted,ha van isten,honnan a bús fenéből kéne tudnunk,hogy TE miért betegedtél meg? Mit vársz? Kérdezzük meg tőle,hogy xy gyakorikérdések felhasználó miért lett beteg? Hát bocs,de jobb dolgom is van,én pl tartós beteg vagyok,amit örökölhet is a fiam,elég nekem a saját bajom a tiéddel meg foglalkozz te,ne másokat traktálj.
2019. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Rachel Warner ***** válasza:
91%
Még végezetül annyit,hogy ha más is kerül kórházba,te miért lennél kivétel? Pl ez: " nem kellett volna a gyerekkel kórházba siető em. Mert én imádkoztam". Ja,csak ezért? Mert te imádkoztál? Tehát aki nem imádkozik,az akár meg is dögölhet? Nőjj már fel,sajnálom a kislányodat,főleg,mivel én is anyuka vagyok,de nem gondolom,hogy valaki attól különleges bánásmódot érdemel,hogy imádkozik. A betegség és a halál is úgymond az élet mellékhatása,emiatt aztán kár reklamálni,attól még senki nem lett sebezhetetlen és halhatatlan,mert imádkozott,miért épp te lennél az?
2019. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nem Isten fogja meggyógyítani a gyereket, hanem az orvosok. Keress egy másik orvost, aki feltehetőleg tud segíteni.

Azzal a hülyével ott fenn pedig ne foglalkozz!

2019. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!