Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostmár valaki tényleg adhatna...

Mostmár valaki tényleg adhatna rendes választ, hogy miért nem szeret Isten mindenkit egyformán?

Figyelt kérdés
Nincs az, hogy de igen. Ezzel amíg itt a többség. Én örülök nektek és csodálkozva néztek titeket, akik hálásak vagytok, mert van miért. De én...az előző év végén a nyomorult életemet a gondjaimmal együtt a "jó" Isten kezébe tettem. Jobb lesz igy, gondoltam. Erre az év első hetében beteg lettem és mivel fertőző elkapta a kislányom, aki az életéért küzdött. Én megbiztam Istenben ő meg mint valami kutya egy csonttal úgy játszik az életünkkel. Nem kellett volna megbetegednünk, nem kellett volna a gyerekkel kórházba siető em. Mert én imádkoztam, de semmi. Ne gyertek azzal, hogy happy end meggyógyított az Isten. Előbb azt magyarázza meg valaki minek kellett megbetegednünk? Le se *** az életünket. Ez az igazság.
2019. jan. 19. 09:47
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
20%

Napi troll:

"Köszönd meg Istennek, hogy nem ölte meg az orvos a gyereked. (egyébként megnyugodtam, hogy nem szifiliszt írtál)."


Nem tudom miért jutnak eszembe ilyen gondolatok...

Viszont örülök, hogy minden rendben lett!

2019. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
41%

"Én nem nektek intéztem a kérdést."

A félreértések elkerülése végett máskor érdemes lenne kiírnod, hogy csak hozzád hasonló istentagadók válaszoljanak és azok közül csak azok, akik helyesen bólogatnak a trollkodásodhoz.

2019. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként szomorú, de igaz. Istent nem érdekli ha meghalunk. Akkor senki sem halna meg.
2019. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Kedves engem trollkodónak nevező. Vannak emberek a rózsaszín felhőkön innét, akiket elérnek ilyen, sőt még rosszabb dolgok is. Örülj neki, hogy az, ami másnak a keserves mindennapja, neked csak úgy képzelhető el, hogy valami földöntúli. De raktározd el valahová a szürkeállományba, hogy vannak emberek, akikkel ilyen jó az Úr. Talán annyira hihetetlen, hogy ezt más nem is tehette volna, csak az Isten. Csak neki van ilyen válogatott repertoárja emberek kínzásához.
2019. jan. 19. 18:29
 25/40 anonim ***** válasza:
25%

"védő ügyvédje vagy Istennek vagy valamelyik közösségnek"


Istennek nem kell védő ügyvéd, mert meg tudja védeni magát. A válaszommal pedig, nem a "közösségemet" védem.

Ez is nézőpont kérdése kedves Kérdező. H valaki a bBbliát nem fogadja el Isen írott szavának, és útmutatásnak, akkor sajnos nincs mi tenni, akár lukasra is beszélhetném magam.


Részemről, elmondtam, hogy a Teremtő hgyan látja a dolgoka, eseményeke, és amit eddig ígér az mebvalósúl, és ez után is meg fog valósulni, Akár velünk, akár nélkülünk.


alán annyit még hozzá fűznék, hogy sokan imádkoznak, ilyen olyan dolgokért, azonban ha Isen kér valamit, akkor hátat fordítanak neki, vagy "beteszik egy dobozba" és akkor veszik elő, ha szükségük van rá, és kötelességnek tekintik, hogy Isten segítsen rajtuk, ha nem, akkor vagy nem hisznek tovább, vagy rágalmakkál szorják tele, és ezekhez hasonló megnyilvánulásokat lehet olvasni Isten felé.

Egyet elfelejtenek sokan, hogy Isten nem pincér, sem az ember szórakoztatására, vagy a kénye kedve ugrálására van. Ő a világegyetem jogos szuverén alkotója és Ura, amit sokan elfelejtenek.

Tennéd ezt egy emberi uralkodóval....

Istennel teszed, mit gondolsz, mi a Véleménye Rólad.

2019. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
A rák nem fertőző, úgyhogy feltehetően nem rákotok van, úgyhogy fel a fejjel, meg fogtok gyógyulni. Menjetek orvoshoz, vegyétek be a gyógyszert, valószínű, hogy meg fogtok gyógyulni.
2019. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, kérdező, hogy az isten sehol sem ígérte, hogy itt, a Földön jó életetek lesz.

Márpedig akkor rossz életetek is lehet!

Ezért aztán okolhatsz bárkit, de szerintem ez értelmetlen.

Inkább a gyógyulást keresd.

2019. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
32%

Olvastál valami olyat a Bibliában, hogy aki kereszténnyé válik, annak könnyebb életet ígér Isten itt a földön, vagy köteles megmenteni olyan dolgokból, amelyeket időnként minden ember elszenved? Mert én nem.

Pont te vagy az, aki valami jogcímen azt akarod, hogy Isten téged jobban szeressen, mint másokat (pl. védjen meg a betegségektől téged és a szeretteidet), aztán nem fogadod el, hogy erre Isten nemet mondott neked.

Amíg te vagy Isten ítélőbírája és nem fordítva, addig hogyan juthatnál közel hozzá?

üdv

Stefán

2019. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 szp72 ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Ha az életed valakinek a kezébe teszed, az azt jelenti, hogy egyrészt bízol benne, másrészt az azt csinál az életeddel, amit ő jónak lát. Ha előírod neki, hogy mit csináljon az életeddel, vagy mit ne, az pont ellenkezője annak, amit az átadás jelent, mert nem ő az irányító, hanem te.


Természetesen lehet olyan érzésed, hogy nem volt érdemes Istenben bíznod, mert átvágott, becsapott, kihasznált, nem törődött veled, semminek nézett, nem szeretett, stb. De ha igazat adsz ennek az érzésednek, akkor logikusan az az isten nem egy "jó Isten", hanem egy gonosz isten. Gonosz istenben nem érdemes hinni még akkor se ha létezik, mert nem számíthatsz tőle semmi jóra.


Hinni csak a "jó Istenben" érdemes, csak egy ilyen tud rajtad segíteni. Ha azonban úgy döntesz, hogy nem hiszel a "jó Istenben", az azt jelenti, hogy akkor elismered, hogy a vak véletlen lesz a sorsod legfőbb irányítója, azt fogod kapni, amit a gép neked dob.


Az igazán hívők, akik tényleg a "jó Isten" kezébe helyezik az életüket, azok adott esetben persze épp úgy szenvednek, mint a nem hívők, csak mégis bíznak, hogy minden látszat ellenére Isten igenis jó, s végső soron minden a javunkat szolgálja, s reméljük és várjuk a jó fordulatot.


Én azt állítom, hogy a "jó Istenben" hívők sokkal jobban járnak még ebben a földi életben is, mint ha nem hinnének. S persze majd jön az örök élet. Már maga a tudat, hogy egyszer igenis jobb lesz, jobbá teszi életedet, mert a remény éltet.


Aki nem hisz a jó győzelmében igazából nem is érdemli meg a jót, s tulajdonképpen a rosszat segíti s a rossz oldalán áll.

2019. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Isten szeret téged! Bár most sötéten látod a dolgokat és talán jelenleg csak üresen konganak a számodra ezek a szavak, de remélem egyszer majd te is rájössz erre.

Addig is jobbulást kívánok a kislányodnak és hogy a dolgaid jobbra forduljanak! Azt írod rossz volt a tavalyi év, szóval bármivel is küszködj éppen, remélem sikeresen túljutsz rajta.

2019. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!