Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentlélek is Isten?

A Szentlélek is Isten?

Figyelt kérdés

Először is leszegezném, hogy a kérdés nem provokáció.


Eddig nem hittem a Szentháromságban (JT családban nőttem fel), de mostanában el kezdett érdekelni mivel egész logikusan hangzik.


Viszont azt nem értem, hogy a szentszellem/Szentlélek hogy jön a képbe. Tehát honnan tudjuk hogy ő is Isten? És nem csak egy "segéd", vagy tényleg csak "Isten tevékeny ereje" ahogy a tanúk mondják? Van erre valami Bibliavers?


Azt hogy Jézus és az Atya miért egy Isten, azt kezdem megérteni (bár nem sértődök meg ha itt hagytok pár hasznos Bibliaverset), de ez még nem tiszta. Valahogy erről sosincs szó na :D


Ui.: Ez az első Szentháromságos kérdésem mielőtt valaki oltogatna..



2019. jan. 21. 17:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Miért az őrtornyot linkeled a Biblia helyett? Számodra az ördögtorony a Szentírás?
2020. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

21.Be linkelhetem az egèsz bibliat csak az a baj nem olvasod el,mint ahogy most is csak azzal vagy amit rèszben elolvastál.Csak azt olvastad ami nincs benne a"Szentháromságot" ahol azt állitod,hogy a szent szellem isten.Ha azt állitod hogy lètezik a bibliában idèzd.

Ha nem idèzed hazudtal.

2020. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Te még annyit se tudnál belőle idézni, hogy "szent szellem", mert ilyen sincs benne :D Legfeljebb néhány ferdítésben, mert eredetileg mindenhol pneuma, azaz Lélek szerepel magyarul.
2020. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Kedves 23-as amiket mondasz kèrlek idèzd az Isten szavábol,máskèppen senki sem hisz neked,mint ahogy èn sem.


János.17:17."Szentèld meg őket az igazság áltál.A te szavad igazság"


Ez szerint írj ès cselekedj,a hazugságnak nincs èrtelme.

Idèzd a bibliábol,hogy a Szent szellem Isten,hogy elhiggye mindenki itt az oldalon,hogy igazad van.Ha nem igazolod akkor mindenki hazugnak pecsètel tègedet,megcsalva Isten szavat.

2020. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

23.Azèrt,hogy mi mit jelent görögben,ès mièrt állitod a forditást hibásnak,hol a szotár szerint tökèletes.

Íme.

[link]

2020. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Nem szótárat linkeltél, hanem csak az ördögtorony oldalát.
2020. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
26. nem fontos meg nèzd ha nem akarod,lènyeg,hogy ez az igazság.Főkèt olvassa az akit a biblian keresztül megtèvesztesz fèlremagyarázod az az olyet mondasz amit az Isten szava nem ír,sőt tiltja a hozzátevèst vagy elvevèst.
2020. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"lènyeg,hogy ez az igazság"

Honnan tudod, hogy az az igazság? Csak azért, mert az ördögtorony írja? Ha holnap teljesen mást ír, akkor az lesz az igazság? Ezek szerint az igazság valami változó dolog nálad. Hiszen az ördögtoronynál rendszert változik az igazság. Például egy időben azt mondtátok, hogy Jézust imádni kell, most ezért kiközösítés jár.

2020. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

28.Megkèrlek az Őrtornyot ne hívd"ördögtoronynak" mert egyszer,hogy főnèv másodszor a Szentháromságot nem írom őrdögháromságnak mert Isten fog itèlkezni ès nem èn.A kővetkezőkben kènytelen leszek töröltetni.

A bibliában írtakat pedig a bibliábol vèdd meg ès nem pedig hiányos intelligenciával vagy lègből kapott bizonyitèkokkal,vagy hamis gondolkodás móddal.


Ne ismerd jobban a Tanúk tanát amikor a Szentháromságot sem ismered,mert ha ismernèd azt mondanád,hogy nincs a bibliában.

"Pèldául egy időben azt mondtátok,hogy Jèzust imádni kell,most azèrt kiközősittès Jar"

Túl okos vagy ezèrt tudsz ilyeneket hazudni.

Bizonyisd be mert alap nèlkül egy keresztèny nem beszèl,mert az mar rágalom.

Egy keresztèny nem jön külömböző kigondolt gyülölködèssel,hanem a bibliára támaszkodok.

2020. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Annak hívom, aminek jól esik. Te például a Bibliát rendszeresen lekicsinyíted és kisbetűvel írod, nem mintha ettől kisebb lenne, de jelzés értékű. Az ördögtornyot pedig rendszeresen nagybetűvel emeled ki, mint írtam korábban is, ez elég fura. De még a magyar nyelvtannak se felel meg.

Egyébként nem te írtad ki a kérdést, neked itt nincs jogod kérdezni, nekem kérdést feltenni, vagy engem bármire utasítani.

2020. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!