Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentlélek is Isten?

A Szentlélek is Isten?

Figyelt kérdés

Először is leszegezném, hogy a kérdés nem provokáció.


Eddig nem hittem a Szentháromságban (JT családban nőttem fel), de mostanában el kezdett érdekelni mivel egész logikusan hangzik.


Viszont azt nem értem, hogy a szentszellem/Szentlélek hogy jön a képbe. Tehát honnan tudjuk hogy ő is Isten? És nem csak egy "segéd", vagy tényleg csak "Isten tevékeny ereje" ahogy a tanúk mondják? Van erre valami Bibliavers?


Azt hogy Jézus és az Atya miért egy Isten, azt kezdem megérteni (bár nem sértődök meg ha itt hagytok pár hasznos Bibliaverset), de ez még nem tiszta. Valahogy erről sosincs szó na :D


Ui.: Ez az első Szentháromságos kérdésem mielőtt valaki oltogatna..



2019. jan. 21. 17:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

30."nincs jogod kèrdezni",mindhogy nem is kèrdeztelek.Ès szeretnèk az ilyen megnyilvánulást kèpviselő emberektől elmaradni,de a GYIK-en nem könnyü kiszűrni.

Megpróbáljuk,de a biblia tisztaságát megvèdem,nagybetüvel ès itt nem a könyv nevère gondolok.

2020. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Kedves kèrdező,most mar meggyőződtèl,hogy Szentlèlek is Isten?
2020. aug. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Nem, ateista vagyok. De köszönöm a fáradozást…
2021. szept. 8. 10:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!