Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, vagy más hozzáér...

Rachel Warner kérdése:

Jehova tanúi, vagy más hozzáértő ember megmagyarázná ezt?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem,azt eddig is tudtam,hogy a tanúk szerint nő nem imádkozhat együtt a férjével,csak az "áment". Viszont a napokban láttam egy tanútól,hogy a 144 ezer "társKIRÁLY" között lesznek nők is. Most totál összezavarodtam,ha egy nő még imát sem mondhat a férje jelenlétében,mert szerintük az már sérti a férfi főségét,akkor hogy lehetne uralkodó? A saját családjában szinte kuss a neve,de több millió ember fölött meg uralkodhat?

Nem vagyok vallásos és félreértés ne essék,hímsovi se,mivel én is nő vagyok,de tényleg szeretném tudni,hogy mégis akkor mi alapján van ez így kitalálva és hol a határ akkor,ameddig egy nő elmehet,mert most valaki vagy rabszolganő,vagy királynő,nagyon nem mind1.



2019. jan. 25. 17:52
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Fehér kőszikla,na igen,ez várható,miután eleve egy olyan vallásról van szó,ahol még a legkisebb is fent hordja az orrát,hát ha még egy alapjáraton beképzelt nárcisztikus ember esélyt kap a hatalomra....

Na de ha már a földön ilyen megkülönböztetett bánásmód jár nekik,akkor annyira se értem az egészet. Akkor nekik szabad a férfiak fölött állni? Ha meg nem,akkor csak a gyülekezetben uralkodnak,otthon meg ima közben felhúzzák a kendőcskét és szerényen fejet hajtanak,amíg a férfi beszél? Egyik sem túl logikus.

2019. jan. 25. 20:40
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Oda olyan személy nem mehet, aki úgy mond "úgy uralkodik"

Ugyan is ennek is vannak kritériumai. Úgy hogy aki azt hiszi, hogy ez olyan uralkodás, az téved.

2019. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el nekem, hogy nem olyan szerények a testvérnők. Szó sincs arról, hogy otthon kendőcskét hordanának és csendben lennének, A szóban forgó "felkent" testvérnő például nem dolgozott, feladta az állását és a hivatását Jehova szolgálatáért. Őt is a férje tartotta el, neki az volt a kötelessége. Hidd el, nagyon sok testvérnőt tartja el a férje, akár tanú, akár "világi", de már a "főség" elvét nem tartják be olyan komolyan, sok testvérnő nem nyuszi. Igenis tudnak "uralkodni" vagy leuralni embereket, bárhogy is nevezzük.

Szerinted az milyen dolog az, mikor számon kérik rajtad, hogy miért nem jár a kiskorú gyermeked a gyülibe, hogyan öltözködsz, miért nem vállalsz csak 1 műszakot a munkahelyeden, legyél ott minden kivonuláson, miért nem rakod ki a "világi" gyermekeidet a lakásból hogy teljes időben tudjad Jehovát szolgálni ,megszabja neked hogy kivel barátkozhatsz, ki a gyenge szellemiségű, ki mellé ülj vagy éppen kivel menj szolgálatba... stb. .... sorolhatnám.


Ezek személyes tapasztalataim, akárhogy is próbálod szépítgetni, igenis, tipikus az, hogy a magát erősebb szellemiségűnek tartott testvérnők uralkodnak a társaik felett.

2019. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Merete


"Zitus,nem kisebb a rangja,csak a szerepe más? Az ima mióta szerep?" - az ima nem szerep. Az ima bensőséges hála, könyörgés, beszélgetés, kérés Istenhez.

Azt hiszem félreértettél, mert arról írsz, hogy "Ha a férje vele van,akkor a nő már nem is könyöröghet,nem kérhet Istentől a maga számára semmit sem?" Dehogy nem! Ha a férj jelen van, akkor a férj teszi ezt meg hangosan, amit a feleség a végén kimondott "ámennel" az egyetértését fejezi ki, mert egyetért azzal, amit a férj kért Istentől.(ha nem ért egyet, akkor nem mond áment) De magában, NEM HANGOSAN, bármikor, bárki jelenlétében mondhat imát Istenhez.

"Namost,egy nő miért ne szólhatna a "barátjához",ha ott a férj?" - de szólhat, én is ezt teszem már évtizedet óta. Csak nem hangosan. Pl. az asztalnál, amikor hálát adok a Teremtőmnek mindennapi kenyerünkért, azt is megköszönöm, hogy a férjemnek is, vagy a családomnak is megadta a mai napra valónkat. De ezt csendben, szó nélkül teszem!

"Pl neki vagy egy hozzátartozójának baja van,erről nem szólhat Istennek egy nő,csak mert ott a férfi?" - a nő mindig, minden körülmények között könyöröghet Istenhez, csak ezt mikor hangosan, mikor "csak" a gondolataiban teszi meg, ezel is tiszteletben tartva Isten elrendezését.

Tényleg furcsa lenne, mivel Istenhez éjjel-nappal könyöröghet bárki, soha nem "foglalt", ha a férj akadály lenne az imában! Ez sem nem észerű, sem logika nincsen benne. De Isten nem a zürzavar Istene a 1Kor 14:33, 40 szerint.

Azon kívűl azért képzeld el a szituációt: a férj imádkozik(akár a felesége, vagy családja jelenlétében), és közben az feleség is ugyan ezt tenné, ugyan akkor? Nem logikus, hogy az Isteni elrendezés(főség) szerint ezt a családfő teszi, a többi családtag pedig egy "ámennel" ért egyet vele? Ha a feleségnek, vagy más családtagnak vannak még más egyéb kérései, vagy hálája, azt megteheti naponta akár többször is, egyedül, utánozva ezzel is Urukat Krisztust.


" Én ezért tartom lekicsinylőnek,mivel a keresztények állítása szerint az ima egy bensőséges dolog,egyfajta kapcsolattartás és nem áll össze,hogy ha egy nő is szóbaállhatna az Istenével,azt ti miért tartjátok lázadásnak,meg a férfi fölé kerekedésnek?" - nem értem ezt a mondatodat a fentebb leírtak fényében! Ez egyáltalán nincsen így!


Sehol nincsen a Bibliában feltételhez kötve az, ki, mikor, hányszor fordulhat a Tremtőjéhez, inkább az van "szabályozva", hogyan teheti ezt meg úgy, hogy el is jusson az Istenhez. pl.János 14:6, 14.

2019. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 lilla64 ***** válasza:
83%

Tanú koromban se értettem ezt,hogy honnan tudják már itt a földön,hogy ők felkentek.

Nekem ilyen személyeket nem volt szerencsém ismerni,olyan véneket viszont igen,akik kiskirályoknak tartották magukat,a feleségeik meg lenéztek mindenkit.Megszólitottak ha két centivel térd fölött volt a szoknya hossza,nem tetszett a sminked stb.

Agyülekezetben eljátszák a boldog családot,otthon meg egymás idegeire mennek.Ismertem néhányuknak a családi életét,már akkor eldöntöttem,én nem fogok Tanúhoz férjhez menni

2019. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


Kedves kérdező!


"Az, hogy a nő a férje jelenlétében nem imádkozik, csak arra mutat, tiszteletben tartja Isten elrendezését."


Írja KZitus!

Ő azért ír ilyesmiket mert egyértelmű hazugságot tanít neki az Őrtorony szervezet!

Egy nő is imádkozhat férfi jelenlétében és egy feleség is imádkozhat a férje jelenlétében!

Egyértelmű hazugság hogy nem imádkozhatnak a nők férfi jelenlétében, ilyesmi sehol nem szerepel a Bibliában ezt csak az Őrtorony szervezet találta ki!


ApCsel. 1:13-14 Alátámasztja hogy nők is imádkozhatnak férfiak jelenlétében. És azt is kiemelném hogy az apostolok jelenlétében imádkoztak a nők.


Egyetlen kitétel van azt illetően hogy a nő imádkozhasson!

1Korinthus 11:5 Minden asszony pedig, aki fedetlen fővel imádkozik vagy prófétál, szégyent hoz a fejére, mert ugyanolyan, mintha megnyírták volna.


"De magában, NEM HANGOSAN, bármikor, bárki jelenlétében mondhat imát Istenhez."


A prófétálás talán némán történt? A próféták némán mondták el Isten üzenetét?


"Sehol nincsen a Bibliában feltételhez kötve az, ki, mikor, hányszor fordulhat a Tremtőjéhez, inkább az van "szabályozva", hogyan teheti ezt meg úgy, hogy el is jusson az Istenhez. pl.János 14:6, 14."


Zitus! Sehol nincsen a Bibliában MEGTILTVA az hogy egy nő hangosan imádkozzon egy férfi jelenlétében és az sincs megtiltva hogy a feleség hangosan imádkozzon a férje jelenlétében. De arra van példa a Bibliában hogy férfiak és nők együtt imádkoztak!

2019. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Zitus!


A #3-as hozzászólásodban felsoroltál egy csomó bibliai igehelyet, amik alátámasztják azt, hogy a nő uralkodhat a férfiakon. Ez megint tipikus jehovás hozzáállás, hogy kiszelektáljátok a Bibliából azokat az igehelyeket, amelyek a ti érdekeiteket támasztják alá, amelyek viszont nem, azokról ultramélyen hallgattok.


A Timótheus1-ben ugyanis ezt írja: "2:12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben."


Vagyis a Biblia egyértelműen megtiltja az asszonynépnek, hogy a férfiakon uralkodjanak. Akkor mi jogon megy szembe a JT szervezet a Biblia szavával? Hogy lehetnek nők is királyok (uralkodók)?

2019. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
77%
Erre már nem fognak válaszolni soha. Max majd Edgár húzza elő újra bosszúból az egyik Háromság ellenes kérdését.
2019. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


És ilyenkor meg már hallgatás van! Szerintem pedig ők is látják az ellentmondásokat csak nem tudnak vele mit kezdeni mert akkor szembe kellene fordulniuk a szervezettel!

-Amit a szervezet állít az egyértelműen hamis, és nincs olyan ami alátámasztaná. Az egyik ilyen téma a nők imádkozása a gyülekezetekben de természetesen vannak még témák!

Nem tudom hogy felétek mi a helyzet de itt a városban ahol élek volt egy 70-80 fős Jehova tanúi közösség. Mára már alig 30-40 fő és a nagy része idősekből áll! A fiatalok vagy eleve nem lesznek tanúk vagy elköltöznek illetve a későbbiek folyamán hagyják el a közösséget. Kiközösítik őket! Az állandó félelemben tartás és a sok propaganda szöveg nem jön be. A Jehova tanú szülők már azt választják hogy gyermekeiket nem piszkálják a keresztelkedéssel mert tudják jól hogy kevesen maradnak meg az Őrtorony "igazságában"! S így legalább tarthatják a gyerekeikkel a kapcsolatot hiszen nem keresztelkedtek meg!

2019. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 KZitus ***** válasza:

Ismét szia


"Zitus,nem kisebb a rangja,csak a szerepe más? Az ima mióta szerep?" -félreértettél, lehet nem voltam eléggé érthető, illteve félreérthető volt ahogyan leírtam. Elnézésedet kérem.

Az ima nem szerep. A nő szerepe más mint a férfié. A nő bármikor mondhat imát a férje jelenlétében is, de nem hangosan. Vagy ha mégis, befedi a fejét, ezzel fejezve ki a főségi elrendezés tiszteletben tartását az miatt, ami az 1Korintusz 11:5 versében van leirva: "Minden asszony pedig, aki úgy imádkozik ..... hogy nincs befedve a feje, szégyent hoz a fejére, mert ez pontosan olyan, mintha leborotvált fejű asszony lenne." Miért? van egy másik ok is, amelyről a 11:10-es versében olvashatunk:" „az asszonynak hatalmi jelet (kell) viselnie a fején az angyalok miatt.”


Bármikor imádkozhat minden nő. Csak olykor úgy teszi ezt, hogy befedi a fejét, olykor úgy, hogy nincsen erre szükség.

Minden embernek: „Szüntelenül imádkozzatok. ....” — szólít fel minket a Biblia 1Tesszalonika 5:17, 18.

Elnézésed kérem, ha félreérthető voltam

2019. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!