Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, vagy más hozzáér...

Rachel Warner kérdése:

Jehova tanúi, vagy más hozzáértő ember megmagyarázná ezt?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem,azt eddig is tudtam,hogy a tanúk szerint nő nem imádkozhat együtt a férjével,csak az "áment". Viszont a napokban láttam egy tanútól,hogy a 144 ezer "társKIRÁLY" között lesznek nők is. Most totál összezavarodtam,ha egy nő még imát sem mondhat a férje jelenlétében,mert szerintük az már sérti a férfi főségét,akkor hogy lehetne uralkodó? A saját családjában szinte kuss a neve,de több millió ember fölött meg uralkodhat?

Nem vagyok vallásos és félreértés ne essék,hímsovi se,mivel én is nő vagyok,de tényleg szeretném tudni,hogy mégis akkor mi alapján van ez így kitalálva és hol a határ akkor,ameddig egy nő elmehet,mert most valaki vagy rabszolganő,vagy királynő,nagyon nem mind1.



2019. jan. 25. 17:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A nő bármikor mondhat imát a férje jelenlétében is, de nem hangosan."


és miért nem hangosan? Mi a bibliai alap hogy hangosan nem imádkozhat? De ne valami Őrtornyos kacifántos FILOZÓFIAI magyarázatot linkelj be! Ha nem konkrétan azt a Bibliai rész amely megtiltaja határozottan a nőknek hogy hangosan imádkozzanak a férjük jelenlétében!

Konkrétan és egyértelműen!

Ha ilyen nincs akkor egy hazugságot írtál és közvetítesz ami egyértelműen félrevezetés a részedről és az Őrtorony szervezte részéről amit a Vezető testület adott ki.

2019. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Ilyet még kitől tanultál? Csak férfiak lesznek az égben.
2019. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 KZitus ***** válasza:

21-es hszóló


Pál apostol írt arról, hogyan imádkozhat a nő. Ezt írta:

1Korintusz 11:1-16

Kövessétek a példámat, mint ahogy én is követem Krisztusét.

2 Megdicsérlek titeket, mert mindig emlékeztek rám, és mindent úgy tesztek, ahogy továbbadtam nektek. 3 De szeretném, ha tudnátok, hogy minden férfi feje Krisztus, az asszony feje a férfi, Krisztus feje pedig Isten. 4 Minden férfi, aki úgy imádkozik vagy prófétál, hogy visel valamit a fején, szégyent hoz a fejére. Minden asszony pedig, aki úgy imádkozik vagy prófétál, hogy nincs befedve a feje, szégyent hoz a fejére, mert ez pontosan olyan, mintha leborotvált fejű asszony lenne. 6 Mert ha egy asszony nem fedi be magát, vágassa rövidre a haját. De ha szégyen, hogy egy asszony rövidre vágatja vagy leborotváltatja a haját, akkor fedje be magát.

7 Mert a férfinak nem kell befednie a fejét, mivel őt alkotta Isten úgy, hogy hasonlítson rá, és a dicsőségére legyen, de az asszony a férfi dicsőségére van. 8 Mert nem a férfi van az asszonyból, hanem az asszony a férfiból. 9 Sőt, nem a férfit teremtették az asszonyért, hanem az asszonyt a férfiért. 10 Ezért és az angyalok miatt kell az asszonynak az alárendeltség jelét viselnie a fején.

11 Ezenkívül az Úr tanítványai között nincsen sem asszony férfi nélkül, sem férfi asszony nélkül. 12 Mert ahogy az asszony a férfiból van, úgy a férfi is az asszony által, de minden Istentől van. 13 Ítéljétek meg magatok: Illik egy asszonynak fedetlen fejjel imádkozni Istenhez? 14 Hát nem az a természetes, hogy szégyen, ha a férfinak hosszú haja van, 15 de ha az asszonynak van hosszú haja, az dicsőség? Mert fejfedő helyett kapta a haját. 16 Ha azonban valaki valamilyen más szokás mellett akar érvelni, nekünk nincsen más, és Isten gyülekezeteinek sincs.


Ez az alapelv. Mindenki úgy használja, ahogyan jónak látja, de a felelősége mindenkinek egyéni Isten előtt.

2019. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ez az alapelv. Mindenki úgy használja, ahogyan jónak látja, de a felelősége mindenkinek egyéni Isten előtt."


Mindenki úgy használja? Ez még is mit jelent? Ez jelenti számodra azt a sziklaszilárd és megingathatatlan alapot amelyre az van felépítve hogy egy nő nem imádkozhat hangosan a Teremtőjéhez a férje jelenlétében?

Azt mutasd meg nekem ami tiltja azt hogy egy asszony vagy nő hangosan nem imádkozhat mondjuk a gyülekezetben! Ezt mutasd meg nekem. Csak ennyit kérek de már rég óta és még mindig nem vagy erre képes de arra sem vagy képes hogy elismerd hogy ilyen nincs.

Mert akkor be kellene látnod hogy félre vagy vezetve.

Sőt nem csak hogy imádkozhat de még prófétálhat is. Egyetlen kritérium van, az hogy fedje be a fejét az ilyen hívő nő, asszony, lány!

Pál írta, de azt nem írta hogy nem imádkozhat a nő. Azt sem írta hogy a férje jelenlétében nem imádkozhat a nő és azt sem írta hogy hangosan a férje jelenlétében nem imádkozhat a nő!


Tehát hol az alap ami szerint egy Jehova tanúja nő nem imádkozhat hangosan? Mert ilyet még mindig nem mutatott senki! Persze soha nem is fog mert ilyen nincs is. Ez hazugság sok más dologgal együtt amely az Őrtorony szervezet állít. Jaj majd el felejtettem. Nem hazudnak ők csak tévednek (ebben is), csak még nem jött el az ideje, hogy ebben új világosságot kapjanak!

2019. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 effre ***** válasza:

Köztudottan Rutherford Bíró volt aki ezt nagyon szorgalmazta, hiszen saját maga is lenézte a nőket - eszközként tekintett rájuk- arra valók,hogy a férfiember használja a "szolgálataikat" .

Közismert volt a nőgyűlöletéről és a Jehova Tanuinál a ma is érvényben lévő alapszabályokat is ő fektette le.

Tehát nem Bibliai alapokon kell keresni. Útálta a dohányzást - ezért az is tilos, de az alkoholt nagyon szerette, főleg a whyskit . Az alkoholizálás viszont a Tanuknál nem tilos.

2019. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

25.Ki hiszi azt amit te itt irogatsz csak úgy mint akinek nincs dolga.

Akiket te említesz mint nőgyülölők,mièrt nem linkelsz be egy eredeti èletrajzot rolluk,de nem a magadfajta emberek hamis bizonyitèkaibol,hanem az eredetit.

Azt tudjad,hogy aki a szentirást olvassa,pontos megèrtèsre jut,hiszi ès cselekszi azt,az nem úgy bszèl mint te.

A tanúk vezetőtestületèt megkèrdőjelezed amikor gondos ès hossz vizsgálat során van kiválasztva Biblia alapján.

Èn ismerem a dolgokat ès azt is,hogy te nem ismered ès koszahirből vagy magadtól hazudsz.

2020. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...irogatsz csak úgy mint akinek nincs dolga."


Te is írogatsz ,akkor neked sincs dolgod?


"Azt tudjad,hogy aki a szentirást olvassa,pontos megèrtèsre jut,hiszi ès cselekszi azt,az nem úgy bszèl mint te."


És te úgy beszélsz? Mi lenne ha összeszednénk a megnyilvánulásaidat?

Egyébként az hogy "szentirást" nagybetűvel írandó mert a Bibliára utalsz vele!


"A tanúk vezetőtestületèt megkèrdőjelezed amikor gondos ès hossz vizsgálat során van kiválasztva Biblia alapján."


És azt hogyan csinálják? Én is megkérdőjelezem a Vezető testületet. Megjegyzem azt is nagybetűvel kellene írnod mivel ez a nevük!


"Èn ismerem a dolgokat ès azt is,hogy te nem ismered ès koszahirből vagy magadtól hazudsz."


Tényleg ismered a dolgokat? Feltegyek néhány kérdést?

2020. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27.Te kinek kèpzeled magad,ès engemet kinek kèpzelsz?

Nyelvtanorát tartasz?

Az elôbiben 2 hiba van,ès a hibás hibát jelent?

A hibát a biblia alaptól eltèrő szövegelèsben keresd!

Csak èppen az a baj amikor nincs mivel támadj akkor a szemèlyes támadás hibájába esek.

Ha èn vagy te helyes irást mellőzzük az az enyèm vagy a te dolgod,ez az oldal nem a helyesirásrol szól,anál inkább a biblia helyes èrtelmezèsèről:Kedves TANÁR úr.

2020. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Te kinek kèpzeled magad,ès engemet kinek kèpzelsz?"


Ugyan olyan ember vagyok mint a többi. És te is ugyan olyan ember vagy mint a többi!


"Nyelvtanorát tartasz?"


Úgy érzed hogy neked szükséged van rá?


"Az elôbiben 2 hiba van,ès a hibás hibát jelent?"


Te írogatsz mint akinek nincs dolga én is írogatok mint akinek nincs dolga! Vagy valami ilyesmi az alapján amit te állítasz!


"A hibát a biblia alaptól eltèrő szövegelèsben keresd!"


Megint kisbetűvel írtad azt hogy Biblia! Engem ez zavar azért teszem szóvá. Azt gondoltam hogy ennyiből már rájöttél de tévedtem. Te az a fajta ember vagy aki nehezen ismer fel dolgokat. Sebaj majd többször felhívom a figyelmedet!


"Ha èn vagy te helyes irást mellőzzük az az enyèm vagy a te dolgod,ez az oldal nem a helyesirásrol szól,anál inkább a biblia helyes èrtelmezèsèről:Kedves TANÁR úr."


Akkor most tanulj néhány dolgot kedves tanítvány!

1. Ne mellőzzük a helyes írást!

2. Ez az oldal a helyesírásról is szólhat. Van ilyen kategória sőt vannak összevont kategóriát is!

3. A Biblia ebben az esetben tulajdonnév így nagybetűvel írandó.

4. A helyes értelmezéssel az a helyzet hogy állandóan változtatnia kell a helyes értelmezésen a Vezető testületnek. Így soha de soha de soha nem lehetsz benne biztos hogy ahogyan értelmezik a Bibliát az tényleg helyes-e hiszen lehet hogy 5 év múlva megváltozik az értelmezés mert rájönnek hogy tévedtek! Már megint!

2020. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

29.Nem èrdekelsz mert amièrt ez az oldal van,egy betüt sem irtàl.

Ha mègis èrdekel a nyelvtan ès irodalom menj arra az oldalra.De ezen az oldalon legalàbb egy biblia idèzettel remekely,mert azèrt van.Ès ha a moderàtor nem figyelmeztet,neked csak halgass a teendőd.

Ugyanis a 29 bejegyzèsedben hàrom hiba van,ugy,hogy van amièrt ostorozd magad.

2020. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!